W Łodzi zostanie otwarty pierwszy w Polsce hotel Aiden by Best WesternKM Rubaszkiewicz

W Łodzi zostanie otwarty pierwszy w Polsce hotel Aiden by Best Western

Orzech
Orzech
REKLAMA

Sieć Best Western Hotels & Resorts i Grupa Kapitałowa Polskiego Holdingu Hotelowego (PHH) jako pierwsze w Polsce otworzą hotel Aiden by Best Western. Pod szyldem marki Aiden by Best Western funkcjonować będzie Hotel Reymont w Łodzi. Będzie pierwszym hotelem tej marki w Polsce.

1 sierpnia inwestor złożył w Urzędzie Miasta w łodzi wniosek o pozwolenie na przebudowę budynku hotelowego (obecny Hotel Reymonta) z infrastrukturą techniczną przy ul. Legionów 81 w Łodzi, w dzielnicy Polesie.

Za projekt architektoniczny odpowiedzialna jest pracownia KM Rubaszkiewicz z Warszawy.

– Marka Aiden by Best Western da nową jakość hotelowi Reymont. Aiden by Best Western@Łódź będzie pierwszym hotelem tej marki otwartym w Polsce. Mamy duże doświadczenie we wprowadzaniu nowych marek na rynek, jako pionierzy wprowadzaliśmy nowe marki hotelowe: Courtyard by Marriott, Hampton by Hilton, Renaissance, a także Moxy. Jestem przekonany, że jesteśmy na dobrej pozycji, żeby z marką Aiden by Best Western w Łodzi odnieść kolejny sukces – informuje Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.

Modernizacja hotelu Reymont ma na celu dostosowanie obiektu do wymogów marki Aiden by Best Western. Projekt zakłada odświeżenie budynku z zewnątrz oraz nadanie nowoczesnego stylu we wnętrzach, jak również przeprowadzenie zmian zagospodarowania terenu dla poprawy jego funkcjonowania.

Planowane jest wprowadzenie i zaakcentowanie portali wejściowych do budynku w taki sposób, aby nie ingerować w stan istniejący, portale będą elementami dodanymi. Pojawi się podświetlenie wejść oraz iluminacja elewacji, gzymsów. Nad wejściami pojawią się neony z logo marki Aiden.

– Chcemy przywrócić świetność hotelu designem nawiązując do czasów jego powstania. Chcemy podkreślić charakter miejsca kolorystyką „jawnie wyjętą” z dzieł malarskich artystów z okresu powstania hotelu, zaakcentować dekoracje we wnętrzach – mówi główny projektant z pracowni KM Rubaszkiewicz, Konrad Rubaszkiewicz.

W hotelu Aiden by Best Western @Łodź tło stanowić będą jasne, delikatne barwy piaskowe, które w połączeniu z kolorami głębokiego granatu wprowadzają w spokojny klimat. Wnętrza hotelu, inspirowane nowojorskim stylem Hamptons, zostały urozmaicone odważnymi kolorami mebli przywołującymi widoki niczym z obrazów artystów fowizmu. Wszystko to nadaje niepowtarzalny charakter hotelowi Aiden by Best Western@Łodź. Umeblowanie w stylu retro uzupełnione współczesnymi dekoracjami pozostaje nowoczesne, w duchu obecnych nurtów architektury wnętrz.

Hotel Reymont przed przebudową:

REKLAMA
Polski Holding Hotelowy

Tak ma wyglądać po przebudowie:

KM Rubaszkiewicz
GUNB
GUNB
GUNB

Aiden to sieć hoteli butikowych. Każdy obiekt wyróżnia się tym, że nawiązuje do miejsca, w którym się znajduje – odzwierciedla lokalny design oraz gościnność i otwartość odwiedzanego miasta – nie ma na świecie dwóch podobnych do siebie hoteli Aiden.

Hotel Reymont położony jest w centrum Łodzi, przy ul. Legionów 81, w pobliżu Manufaktury - jednej z największych galerii handlowo-rozrywkowych w Polsce. Pod nową marką będzie oferował 71 pokoi hotelowych. Łódzki Aiden by Best Western będzie czwartym hotelem tej marki na świecie.

W artykule wykorzystano materiały Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA