W Polsce powstanie centrum NATO-UkrainaPixabay

W Polsce powstanie centrum NATO-Ukraina

Orzech
Orzech
REKLAMA

W Polsce powstanie bardzo ważna inwestycja NATO. W czwartek 15 lutego na konferencji prasowej po spotkaniu ministrów obrony w Brukseli sekretarz generalny tego sojuszu Jens Stoltenberg zapowiedział utworzenie w naszym kraju nowego, wspólnego centrum szkoleniowo-edukacyjnego NATO-Ukraina.

Minister Obrony Narodowej, wicepremier RP Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował, że centrum edukacji, analiz i szkolenia NATO-Ukraina zostanie zlokalizowane w Bydgoszczy. Centrum będzie zajmować się zbieraniem "doświadczeń płynących z wojny na Ukrainie" i dawaniem wsparcia dla walczącego z rosyjską agresją kraju.

– W Bydgoszczy powstaje centrum edukacji, analiz i szkolenia NATO-Ukraina. Decyzja zapadła na dzisiejszym (15 lutego - dop. red) posiedzeniu ministrów obrony państw NATO. Mamy pełną zgodę. Rozpoczynamy tworzenie tego centrum. To jest pierwsza tego typu inicjatywa pomiędzy NATO a Ukrainą, która daje namacalne efekty – podkreślił Kosiniak-Kamysz.

REKLAMA

– Był to proces wieloetapowy, ale po bilateralnych rozmowach cieszę się, że wszystkie państwa członkowskie wspierają tę inicjatywą. To pierwsza tego typu inicjatywa między NATO a Ukrainą – informował dziennikarzy w Brukseli szef MON, Władysław Kosiniak-Kamysz.

– To jest pierwsze centrum powoływane w ramach NATO-Ukraina. Będziemy w nim szkolić żołnierzy na potrzeby wojny w Ukrainie. Sukcesem Polski jest to, że to powstaje w Polsce i że w ogóle powstaje — powiedział wicepremier Kosiniak-Kamysz o planowanym centrum NATO-Ukraina w Bydgoszczy.

Więcej szczegółów poznamy już wkrótce.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA