W Skawinie pod Krakowem trwa budowa wielkiego kompleksu magazynowego MDC2 Park Kraków South Materiały prasowe

W Skawinie pod Krakowem trwa budowa wielkiego kompleksu magazynowego MDC2 Park Kraków South

ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
REKLAMA

MDC2 wspólnie z inwestorem, Generali Real Estate, realizuje projekt magazynowy w podkrakowskiej Skawinie o nazwie MDC2 Park Kraków South. Prace budowlane są zaawansowane: pierwszy budynek zostanie ukończony w III kw. 2023 r., a planowane zakończenie drugiego budynku (37 000 mkw.) to I kw. 2024 r.

Pierwszy budynek (36 200 mkw.) został w 100% wynajęty najemcy z sektora technologii medycznych. Park magazynowy zlokalizowany jest 13 km od centrum Krakowa, w Skawinie. Tworzyć go będą trzy budynki o planowanej łącznej powierzchni GLA ponad 90 000 mkw. Nieruchomość położona jest niecałe 2 km od węzła autostrady A4. Całość kompleksu obejmie teren o łącznej powierzchni 19 hektarów.

W obiekcie zaplanowano szereg rozwiązań technologicznych, których celem jest minimalizacja emisji CO2 do środowiska: dachy zostaną przystosowane do instalacji paneli fotowoltaicznych, w projekcie wykorzystane będzie oświetlenie typu LED, a na terenie obiektu znajdą się ładowarki do pojazdów elektrycznych.

Materiały prasowe
Materiały prasowe

Magazyn z recyklingu

Deweloper zaplanował system retencji wody deszczowej. Południowa, najbardziej nagrzewająca się fasada zostanie osłonięta przez ścianę roślin pnących, zimozielonych. Dodatkowo w krakowskim obiekcie planowane jest zwiększenie izolacji ścian budynku do poziomu przewyższającego standard obiektów magazynowych. 95% materiałów budowlanych używanych w projekcie może być poddane recyklingowi.

W otoczeniu budynków, na obszarze MDC2 Park Kraków South, zaplanowana została strefa Rest & Move, czyli strefa relaksu i wypoczynku. Ideą projektu Rest & Move jest promocja zdrowego stylu życia i poprawa warunków pracy wszystkich, którzy korzystają z obiektów magazynowych dewelopera. Dookoła budynków powstaną różnorodne biologicznie tereny zielone.

REKLAMA

MDC2 certyfikuje budynki MDC2 Park Kraków South do standardu BREEAM New Construction na poziomie co najmniej Excellent.

Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Właścicielem projektu jest Generali Real Estate (poprzez paneuropejski Generali Real Estate Logistics Fund, GRELF), specjalizujący się w inwestycjach w sektorze logistycznym w całej Europie i zarządzany przez Generali Real Estate S.p.A. Società di gestione del risparmio.

Deweloperem projektu jest MDC2.

Zakończenie budowy pierwszego budynku planowane jest na III kwartał 2023 roku, a oddanie drugiego budynku (37 000 mkw.) na I kwartał 2024 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA