W tych rejonach można znaleźć najtańsze nowe mieszkania

W tych rejonach można znaleźć najtańsze nowe mieszkania

Emmerson
REKLAMA

W Warszawie najtańsze mieszkania z rynku pierwotnego można znaleźć na Białołęce. Warto jednocześnie zaznaczyć, że właśnie w tym rejonie stolicy zlokalizowana jest zdecydowanie największa oferta nowych mieszkań w całym mieście.

Wynika to z faktu, że od pewnego już czasu na tym obszarze na masową skalę budowane są lokale z segmentu popularnego. W Krakowie już od dłuższego czasu opinia najtańszej dzielnicy przypada w udziale Wzgórzom Krzesławickim. Tutaj jednak odwrotnie niż w stolicy - oferta jest niewielkich rozmiarów. Z kolei we Wrocławiu osoby poszukujące tańszych mieszkań powinny skupić się na poszukiwaniach w rejonie Psiego Pola.


Należy zaznaczyć, że zastanawiając się nad kupnem nowego M oprócz samej ceny warto także zwrócić uwagę na inne czynniki, jak lokalizacja, odległość do centrum itp. Zwłaszcza, że skutki takiej decyzji będą odczuwalne przez następnych kilkanaście, a czasem nawet kilkadziesiąt lat. Trzeba podkreślić, że tańsze ceny mieszkań w określonych rejonach miasta nie są dziełem przypadku. Mogą one być wynikiem problemów komunikacyjnych czekających nowych lokatorów, czy też nieatrakcyjnego sąsiedztwa. Poza tym na takich obszarach często nie ma jeszcze odpowiedniego zaplecza społeczno – socjalnego. W rezultacie może się zdarzyć, że w pobliżu budynków, w których zdążyli już zamieszkać pierwsi nowi lokatorzy nie ma jeszcze wystarczającej liczby sklepów, szkół, terenów rekreacyjnych, co może mieć znaczenie zwłaszcza dla rodzin z dziećmi.

REKLAMA

 

Emmerson S.A.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA