Kamień węgielny pod rozbudowę CH Ogrody w Elblągu już wmurowany

Kamień węgielny pod rozbudowę CH Ogrody w Elblągu już wmurowany

warmińsko-mazurskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

W dniu 26 czerwca odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod rozbudowę Centrum Handlowego Ogrody w Elblągu. Po zakończeniu prac budowlanych, realizowanych przez PORR (Polska) SA, CH Ogrody będą najbardziej nowoczesną galerią handlowo - usługową w regionie z ponad 40 000 m2 powierzchni najmu. Zakończenie prac oraz otwarcie Centrum w nowej formie jest planowane na rok 2014.

 

Oficjalna uroczystość wmurowania kamienia węgielnego odbyła się 26 czerwca 2013 roku na terenie CH Ogrody i została poprowadzona przez Mirosława Siedlera – Dyrektora Teatru Dramatycznego w Elblągu. Na uroczystości obok przedstawicieli inwestora CBRE Global Investors, jak i firm odpowiedzialnych za rozbudowę oraz komercjalizację obiektu – Acteeum Central Europe, którą w zakresie najmu wspiera CBRE sp. z o.o., obecni byli przedstawiciele władz miejskich, W ceremonii uczestniczyli też autorzy projektu architektonicznego z pracowni ESA oraz Generalny Wykonawca – PORR (Polska) SA. Podczas przemówienia, przedstawiciel inwestora Krzysztof Bocianowski, Head of Asset Management z CBRE Global Investors Poland, podkreślał znaczenie rozwoju centrum dla miasta i regionu oraz możliwości, jakie wiążą się z rozbudową CH Ogrody.


REKLAMA

Centrum Handlowe Ogrody istnieje w Elblągu od 2002 roku. Powstało, jako pierwsze nowoczesne centrum handlowe w mieście. Rola pioniera zobowiązuje. Dzięki rozbudowie, chcemy utworzyć w Elblągu miejsce jeszcze bardziej atrakcyjne i odpowiadające na zmieniające się potrzeby nie tylko mieszkańców miasta czy regionu, ale również pobliskiego Obwodu Kaliningradzkiego – podsumował Krzysztof Bocianowski.

 

Podczas uroczystości akt erekcyjny został podpisany przez przedstawicieli inwestora CBRE Global Investors Roberta Snincaka, Portfolio Manager’a oraz Krzysztofa Bocianowskiego, Head of Asset Management, Project Manager’a i głównego agenta najmu – Arne Bongenaar, Dyrektora Zarządzającego Acteeum Group oraz Tomasza Szewczyka, Dyrektora Zarządzającego Acteeum Central Europe, Panią Krystynę Dziurdź – Zastępcę Dyrektora Departamentu ds. zarządzania drogami, a także przez przedstawiciela generalnego wykonawcy – PORR (Polska) SA – Peter’a Hartmann’a, Członka Zarządu oraz proboszcza ks. Mieczysława Tylutkiego.

Po podpisaniu, akt erekcyjny został umieszczony w mosiężnej tubie oraz uroczyście zamurowany w kamieniu węgielnym, który spocznie w fundamentach nowej części Ogrodów. Na koniec uroczystości kamień węgielny oraz teren inwestycji został symbolicznie poświęcony przez proboszcza parafii pod wezwaniem św. Brata Alberta. Powierzchnia zmodernizowanych i powiększonych Ogrodów wyniesie ponad 40 000 m2. Centrum jest już skomercjalizowane w ponad 60%. Na dwóch poziomach znajdzie się ponad 130 punktów usługowych i sklepów, m.in. Carrefour, H&M, salony marek należących do grupy LPP, New Yorker, CCC, Deichmann, Rossmann, RTV Euro AGD, Douglas, Orsay, Sizeer, Vision Express, McDonalds oraz kino. Na trzech poziomach Centrum zaplanowany został parking na ok. 1000 miejsc.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA