Warszawa: Blisko 150 milionów netto za grunt pod 170-metrową wieżę na Woli. Zbuduje ją Golub GetHouseźródło: Kuryłowicz & Associates

Warszawa: Blisko 150 milionów netto za grunt pod 170-metrową wieżę na Woli. Zbuduje ją Golub GetHouse

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Warszawski deweloper przygotowywał zakup terenu przy ulicy Grzybowskiej, o powierzchni prawie 3 tysięcy metrów kwadratowych, od ubiegłego roku. Sfinalizował transakcję miesiąc temu. Wybuduje apartamentowiec z około 900 lokalami na wynajem. Zdążył już go sprzedać Grupie LRC.
Golub GetHouse sprzedał 26 listopada w ramach transakcji forward-purchase planowany budynek przy ul. Grzybowskiej 59 na warszawskiej Woli. Nabywcą jest Grupa LRC. To firma inwestycyjna i zarządcza działająca na europejskim rynku od 1995 roku. W Polsce jest obecna od trzech lat. Zarządza 700 projektami, na które składa się 2,4 mln mkw. powierzchni komercyjnej oraz ponad 16 tys. apartamentów i mieszkań.
fot. Jakub Zazula

900 apartamentów, centrum spa, sala kinowa i wiele więcej

Użytkownikiem wieczystym terenu o powierzchni 2 740 mkw., sąsiadującego z hotelem Hilton, był Atlas Estates Poland Sp. z o.o. Zdążył uzyskać pozwolenie na budowę, jednak w listopadzie ubiegłego roku podjął decyzję o sprzedaży prawa do działki, ponieważ projekt przewyższał jego możliwości inwestycyjne. Podpisał wówczas ze spółką zależną od Golub GetHouse przedwstępną warunkową umowę sprzedaży. W sierpniu tego roku doszło do zawarcia warunkowego porozumienia, a 7 października – do przeniesienia prawa użytkowania wieczystego. Wartość transakcji wyniosła 148 mln zł netto.
Golub GetHouse rozpocznie budowę na przełomie 2020 i 2021 roku. Zrealizuje 170-metrowy wieżowiec mieszkalny z 48 kondygnacjami nadziemnymi (z uwzględnieniem dachu). Znajdzie się w nim około 900 apartamentów na wynajem. Na mieszkańców czekają na dwóch poziomach m.in. całodobowa recepcja, centrum SPA, kort do squasha, przestrzeń coworkingowa, strefa do jogi, sala kinowa, salon wypoczynkowy, pokój gier oraz siłownia. Deweloper zaplanował też restaurację i przestrzeń dla usług. Za projekt odpowiada warszawska pracownia Kuryłowicz & Associates Sp. z o.o.
Zdjęcia i wizualizacje dostępne w galerii.
REKLAMA

Przybędzie wieżowców z mieszkaniami

Golub GetHouse przygotowuje w pobliżu, przy skrzyżowaniu ul. Grzybowskiej i Żelaznej, jeszcze inną wieżę mieszkalną. Liberty Tower będzie miał 41 kondygnacji nadziemnych. Znajdzie się w nim blisko 500 wykończonych apartamentów o metrażach do 125 mkw. Ponadto deweloper podda rewitalizacji "dom Duschika" oraz odbuduje siedmiokondygnacyjną kamienicę. O szczegółach pisaliśmy w lutym.
fot. Jakub Zazula
Materiały inwestora
Podobną inwestycję szykuje na woli, tuż przy Rondzie Daszyńskiego, Asbud Group. Na kompleks Towarowa Towers złoży się pięć budynków. Jak informowaliśmy w sierpniu, powstaną m.in. dwie 30-kondygnacyjne wieże – łącznie z prawie 600 mieszkaniami wykończonymi pod klucz. Mieszkańcy skorzystają z lobby z recepcją, zielonego dziedzińca ze strefą relaksu oraz ze wspólnej przestrzeni z klubem fitness.
fot. Jakub Zazula
materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA