Budowa kompleksu City Park Ideal Idea na obrzeżu Warszawy rozpoczętaźródło: Materiały inwestora

Budowa kompleksu City Park Ideal Idea na obrzeżu Warszawy rozpoczęta

Warszawa
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Rusza budowa kompleksu magazynowo-biurowego City Park Ideal Idea na granicy Raszyna i Warszawy. Jak informowano wcześniej IIF nabyła w tym celu działkę o pow. 4,5 ha tuż przy obwodnicy S2 w bardzo dobrej lokalizacji – zaledwie 6 min. jazdy od Park & Ride w Al. Krakowskiej. Ideal Idea City Park stanie przy ul. Mieczysława Słowikowskiego z dogodnym dojazdem od ulicy Szyszkowej. Jest to bezpośrednie sąsiedztwo trasy europejskiej E30.
Wraz z postępem formalności administracyjnych dotyczących City Parku krystalizują się ostatnie decyzje techniczno-budowlane i certyfikacyjne związane z tym obiektem. Będzie on certyfikowany zgodnie z BREEAM. Na całej działce (z 20-procentowym udziałem powierzchni biologicznie czynnej) duży nacisk zostanie położony na ekologiczność wszystkich rozwiązań technicznych i użytkowych, co pozwoli zoptymalizować opłaty serwisowe oraz koszty ogrzewania.
Komentuje Jędrzej Dużyński odpowiedzialny za komercjalizację City Parku – Stawiamy na funkcjonalność i ekologię, zatem będzie to obiekt formatu światowego z potwierdzeniem tego certyfikatem BREEAM. Na dachach hal kompleksu znajdą się panele fotowoltaiczne do oświetlania terenu City Parku. Naszym klientom oddamy do użytku stację ładowania samochodów elektrycznych. W konstrukcji hal zastosujemy płyty warstwowe, jakie będą wymagane w normach budowlanych dopiero od 2021 roku. Użytkownikom City Parku zapewnią one ok. 35-procentowe zmniejszenie poboru prądu do ogrzewania magazynów i biur. Znaczący nacisk kładziemy na małą architekturę, ponieważ mamy do dyspozycji relatywnie dużą powierzchnię biologicznie czynną. W ramach tego terenu urządzimy estetyczny obszar zielony z ławkami i miejscami do relaksu np. w czasie przerwy na lunch. Sprzyja temu strumień płynący przez działkę, który ubarwi planowany przez nas teren relaksu. Dodatkowo najemcy będą mieli do dyspozycji czynną całorocznie przez siedem dni w tygodniu siłownię z wysokiej klasy sprzętem. Za City Parkiem bardzo silnie przemawiają opłaty serwisowe za magazyny i biura. W naszej najnowszej inwestycji wyniosą one poniżej 7 zł/mkw przy standardzie biur klasy A, jakie zaoferujemy. Ten ostatni czynnik chciałbym silnie podkreślić. Nie chcielibyśmy, aby City Park postrzegano na rynku wyłącznie jako kompleks dla branży logistycznej, choć takim też bez wątpienia będzie. Niemniej obiekt ten będzie także atrakcyjnym centrum biurowym położonym bezpośrednio na granicy z Warszawą.
REKLAMA
Trwają zaawansowane negocjacje związane z komercjalizacją City Parku. Toczą się one obecnie z udziałem pięciu firm. Jedna z nich finalizuje umowę najmu 1500 mkw. magazynu i 500 mkw. biur. Kolejny znaczący klient (z branży IT) negocjuje najem 800 mkw. samej tylko powierzchni biurowej.
Odbiory techniczne gotowych powierzchni magazynowych i biurowych będą przebiegały stopniowo. W pierwszym etapie zbudowane zostaną dwie największe hale kompleksu – H1 i H2 o łącznej powierzchni ok. 11 tys. mkw. Pierwsi klienci City Parku wprowadzą się do niego w III kwartale przyszłego roku.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA