Polska firma z branży spożywczej trzecim najemcą w Ideal Idea City Parkźródło: Materiały inwestora

Polska firma z branży spożywczej trzecim najemcą w Ideal Idea City Park

Warszawa
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Dobiega końca komercjalizacja pierwszych dwóch hal – H1 i H2 – kompleksu magazynowo-biurowego City Park na granicy Warszawy i Raszyna. Obiekt powstaje na działce o powierzchni 4,5 ha tuż przy obwodnicy S2. Ideal Idea City Park stanie przy ul. Mieczysława Słowikowskiego z dogodnym dojazdem od ulicy Szyszkowej. Jest to bezpośrednie sąsiedztwo trasy europejskiej E30. Łączna powierzchnia Ideal Idea City Park wyniesie 19,5 tys. mkw., a złożą się na niego cztery hale.
Firma PID Polska jest trzecim najemcą w City Parku. Umowę z nią z ramienia Ideal Idea Formad (IIF) negocjowała mec. Justyna Markowska. Najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cresa Polska. Kolejny stopień komercjalizacji obiektu komentuje prezes IIF Jędrzej Dużyński – Pierwsze dwie hale City Parku są w bardzo zaawansowanym stadium budowy. Tym większą więc mamy satysfakcję, że możemy powitać kolejnego najemcę – tym razem firmę PID Polska. Zważywszy pozycję na rynku w branży naszego nowego partnera jest to dla nas prestiżowa umowa, albowiem firmy sektora high-tech zawsze mają precyzyjne i duże oczekiwania wobec swoich siedzib o charakterze magazynowo-biurowym. Firma deweloperska naszej branży zawsze ma szczególną satysfakcję wówczas, gdy przyczynia się do rozwoju działalności gospodarczej swoich klientów, bo z taką też myślą projektuje się parki magazynowo-biurowe. Mają one nieustannie oferować coraz nowocześniejsze rozwiązania konstrukcyjne i funkcjonalne przy maksymalnej racjonalizacji kosztów najmu. Wiem, że w przypadku PID Polska trafiliśmy właśnie na moment rozwoju interesów firmy w Polsce.
Budowa City Parku rozpoczęła się w korzystnym dla budownictwa okresie, gdy nie ma problemów z warunkami atmosferycznymi i o takiej samej korzystnej porze roku dobiegnie ona końca, czyli przed nadejściem tegorocznej zimy. Wszystkie roboty biegną zgodnie z harmonogramem. Spółka PID Polska wynajęła w hali H1 500 mkw. magazynu i 250 mkw. powierzchni biurowej.
REKLAMA
Z ramienia firmy Cresa Polska umowę komentuje Agnieszka Marczak, doradca w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych – Cieszymy się, że mogliśmy pomóc firmie PID Polska w realizacji długoterminowej strategii rozwoju. Istotne dla naszego klienta były lokalizacja w Warszawie, jak najbliżej obecnej siedziby spółki oraz dostęp do transportu miejskiego. Elastyczne podejście wynajmującego pozwoliło nam zaprojektować powierzchnię spełniającą wszystkie wymagania klienta, łącznie z reprezentacyjną powierzchnią biurową oraz dostosowaniem magazynu do specyfiki działalności PID Polska. Udogodnienia proponowane przez Ideal Idea Formad, takie jak np. bus dowożący pracowników do obiektu i wysoka jakość wykończenia powierzchni, były dodatkowym czynnikiem decydującym o wyborze City Parku.
Przeprowadzka spółki PID Polska do City Parku będzie miała związek z rozwojem firmy, która potrzebowała nowej powierzchni magazynowej i biura o wyższym standardzie. W komentarzu do umowy z IIF prezes zarządu firmy, Mikołaj Wroniszewski, powiedział m.in. – Oferta City Parku od początku była nam doradzana przez firmę Cresa Polska. Również cały proces konfiguracji powierzchni i negocjacji był prowadzony przy wsparciu Cresy. O związaniu się z City Parkiem zdecydowały różne czynniki, takie m.in. jak połączenie wszystkich parametrów finansowych, w tym stawek czynszu, opłat eksploatacyjnych i zwolnień, które to czynniki były atrakcyjniejsze, niż w obiektach konkurencyjnych przy założonym okresie najmu. Jeśli chodzi o inne czynniki to zdecydowały lepsze doświetlenie całej powierzchni hali oraz wyższy standard biura, które będzie murowane zamiast wbudowane w halę. Dzięki temu będziemy mieli lepsze możliwości montażu, serwisowania i prezentacji oferowanych przez nas urządzeń rentgenowskich.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA