[Warszawa] Światowy lider maszyn czyszczących wkracza do Ideal Idea City Parku w Warszawieźródło: Materiały inwestora

[Warszawa] Światowy lider maszyn czyszczących wkracza do Ideal Idea City Parku w Warszawie

Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Dobiegł końca pierwszy etap budowy kompleksu magazynowo-biurowego Ideal Idea City Parku na granicy Warszawy i Raszyna. W stu procentach skomercjalizowany obiekt może szczycić się kolejnymi najemcami formatu światowego. Pochodzą oni z trzech kontynentów.
Najnowszym najemcą obiektu jest firma Nilfisk Polska. – Będąc wiodącym, globalnym producentem maszyn czyszczących kluczową rolę odgrywa dla nas jakość nie tylko związana z samymi urządzeniami i świadczonymi przez nas usługami, ale również w pozostałych kwestiach naszej działalności. Obowiązujący w naszej organizacji "Code of Conduct" upoważnia nas do współpracy jedynie z partnerami o bardzo dobrej opinii. Dlatego przy wyborze firmy oferującej nową lokalizację dla naszej firmy szukaliśmy rzetelnego i sprawdzonego partnera. Zarówno Ideal Idea Formad, jak i Nilfisk Polska stawiają na pierwszym miejscu jakość, innowacyjność oraz społeczną odpowiedzialność biznesu – mówi członek zarządu Nilfisk Polska Damian Kozłowski.
Nilfisk Polska jest kolejną firmą w fazie dynamicznego rozwoju, która dochodzi do wniosku, że jej specyficznym wymaganiom dotyczącym infrastruktury może sprostać zespół projektowy Ideal Idea Formad (IIF). W ostatnich latach firma znacznie rozbudowała krajowe zespoły sprzedażowe, serwisowe oraz wszystkie zespoły wsparcia. W ciągu ostatnich pięciu lat skład osobowy spółki podwoił się przy jednoczesnym wzroście sprzedaży produktów i usług. Zmiany te znacząco wpłynęły na potrzebę zwiększenia zarówno powierzchni biurowej, jak i magazynowej.
Od strony technicznej projekt przygotowania obiektu dla tego najemcy był dla IIF znacząco inny od pozostałych w City Parku. Prezes IIF Jędrzej Dużyński komentuje – Jest to dla nas duży kontrakt z bardzo precyzyjnymi wymaganiami. Dobrze jednak pracuje się z partnerem, który doskonale wie, czego potrzebuje, a jednocześnie szybko nawiązuje znakomity kontakt z naszym zespołem inżynierskim w atmosferze wzajemnego zrozumienia. Nasz nowy partner przywiązywał olbrzymią wagę do każdego szczegółu, ale jest to bardzo pomocne we współtworzeniu projektu. Aranżacja powierzchni magazynowych i biurowych dla Nilfiska była wysoce specjalistyczna. Z dobrym odzewem spotkało się nasze doradztwo w tych kwestiach. Dzięki temu powstał wyjątkowo efektywny projekt, w którym jest dobrze rozplanowana funkcjonalność i do minimum jest sprowadzona komunikacja. Tak oto przygotowaliśmy część warsztatową urządzeń Nilfiska, serwisową, szkoleniową i biurową.
W porozumieniu na linii IIF-Nilfisk jako firma doradcza wystąpiła Axi Immo. Jej Associate Director Industrial & Development Karol Osiecki stwierdził m.in. – Nasz klient, firma Nilfisk, poszukiwał powierzchni operacyjnej i biurowej w regionie Warszawy, która spełniałaby następujące kryteria: powierzchnia magazynowa przystosowana do potrzeb działalności serwisowej, duży komponent biurowy, możliwość wydzielenia powierzchni wystawienniczej. Dodatkowe ważne czynniki, które zdecydowały o wyborze Ideal Idea City Park to dobra komunikacja na terenie aglomeracji warszawskiej z dostępem do środków komunikacji miejskiej. Ze względu na dość duży komponent biurowy dostępność powierzchni dostosowanych ściśle do potrzeb firmy Nilfisk była ograniczona na rynku. Propozycja Ideal Idea City Park okazała się najlepsza, gdyż wyróżniała się wysoką jakością, bardzo dobrą lokalizacją na granicy miasta, elastycznością dewelopera w podejściu do potrzeb klienta związanych z organizacją funkcjonalną przestrzeni magazynowej, biurowej i wystawienniczej. Ideal Idea Formad znany jest na rynku nieruchomości komercyjnych od wielu lat. Ma ogromne doświadczenie zwłaszcza w realizacji projektów miejskich, co procentuje w procesie wyboru i negocjacji warunków dla reprezentowanych przez Axi Immo najemców. IIF wyróżnia elastyczne podejście, wysoka jakość inwestycji i obsługi najemców.
Realizację bardzo specyficznego projektu dla Nilfisk Polska podsumowuje prezes Jędrzej Dużyński – Z kontraktu tego płynie jedno fundamentalne przesłanie dla naszych przyszłych partnerów. Jest to dla nas ważne, ponieważ ogłosiliśmy już ekspansję IIF na tereny województw Dolnośląskiego i Śląskiego. Na dniach ruszamy z dużym projektem we Wrocławiu. Dobra współpraca zarówno z firmą doradczą, jak i przyszłym najemcą jest kluczowa, ale nie byłoby sukcesów, gdyby nie zespół projektowy IIF. Stać nas na takie wysoce elastyczne i rzadziej spotykane na rynku podejście do każdego klienta, o jakim mówią nasi partnerzy, ponieważ projektujemy obiekty inaczej niż ma to zazwyczaj miejsce na rynku. Dla przykładu – w City Parku zrobiliśmy już pomieszczania zarówno dla klienta z branży elektronicznej i elektrotechnicznej wymagającego bardzo suchej atmosfery, jak i właśnie dla firmy Nilfisk Polska, gdzie siłą rzeczy, ze względu na specyfikę produktów, panuje podwyższona wilgotność powietrza. Do tego dochodzą oczywiście setki innych szczegółów. Nasz zespół inżynierski jest gotowy do realizacji każdego nietuzinkowego projektu.
Konkludując fakt przeprowadzki Nilfisk Polska do City Parku Damian Kozłowski powiedział – Ze strony firmy Axi Immo spotkaliśmy się z bardzo profesjonalnym podejściem przy pełnym zrozumieniu naszych oczekiwań. Przedstawiciel firmy dołożył wszelkich starań, aby zaproponować nam, doradzić i wspólnie zweryfikować, również pod kątem prawnym, wszystkie możliwe dostępne opcje. Zmiana siedziby jest kolejnym ważnym krokiem w strategii rozwoju Nilfisk Polska na kolejne lata. Przy poszukiwaniu nowej siedziby kluczowymi kryteriami wyboru były dla nas m.in. nowoczesna infrastruktura budynku spełniająca wysokie normy energooszczędności, bezpieczeństwa i wymagań prawnych, możliwość dostosowania przestrzeni biurowej i magazynowej do wymogów Grupy Nilfisk, lokalizacja bliska obecnej siedzibie z szybkim dojazdem do głównych ciągów komunikacyjnych oraz dostęp do komunikacji miejskiej. Bardzo szeroka gama naszych produktów począwszy od maszyn czyszczących, zamiatarek poprzez profesjonalne myjki wysokociśnieniowe, odkurzacze profesjonalne aż po odkurzacze dużych mocy i transport pneumatyczny skłoniła nas do poszukiwania lokalizacji pozwalającej nam również na wyeksponowanie naszych produktów, ale co ważniejsze na przygotowanie profesjonalnej sali tak do szkoleń teoretycznych, jak i praktycznych.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Rząd zwiększy dotację do budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór
Bardzo dobre informacje dla Wrocławia. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zadecydowało o z...
Polska firma z branży technologicznej otwiera swoje biuro w Gdyni
Będą nowe miejsca pracy w Gdyni. Polska firma technologiczna Future Processing, z główną siedzibą w...
Trei Real Estate otworzył park handlowy w Chorzowie
Trei Real Estate Poland otworzył park handlowy przy ul. Szpitalnej w Chorzowie. W obiekcie o powierz...
Osiedle Via Flora powstanie na gdańskim Chełmie
Via Flora, nowa propozycja Develii w Gdańsku, powstanie przy ul. Ptasiej, w obrębie zielonej i spoko...
Na budynku D w kompleksie Quorum zawisła wiecha. Trwa również budowa dwóch wieżowców [FILM]
Na budynku D największego wrocławskiego projektu mixed-use Quorum przy ul. Sikorskiego zawisła wiech...
Real Logistics otwiera biuro w West Forum
Real Logistics, to polska firma spedycyjno-transportowa, specjalizująca się w transporcie lądowym, k...
W Krakowie trwa budowa estakady kolejowej Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej [FILM + ZDJĘCIA]
Międzynarodowa trasa kolejowa E30 zwiększy możliwości podróży w regionie i w połączeniach dalekobież...
Kolejna zagraniczna firma inwestuje w Sosnowcu
Firma Antwerk, zajmująca się pełnym cyklem logistyki oraz usługami dla e-commerce, wynajęła ponad 8....
Mocna końcówka roku, Archicom podsumowuje III kwartał
Przychody Grupy Archicom wyniosły 279 mln zł, a marża brutto ze sprzedaży 34,6%. Archicom na pierwsz...
W Warszawie powstaje Varso Tower, najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej [FILM]
W centrum Warszawy przy ul. Chmielnej 73 trwa budowa Varso Tower, najwyższego budynku w Unii Europej...