[Warszawa] Światowy lider maszyn czyszczących wkracza do Ideal Idea City Parku w Warszawie

[Warszawa] Światowy lider maszyn czyszczących wkracza do Ideal Idea City Parku w Warszawie

Kajtman
REKLAMA
Dobiegł końca pierwszy etap budowy kompleksu magazynowo-biurowego Ideal Idea City Parku na granicy Warszawy i Raszyna. W stu procentach skomercjalizowany obiekt może szczycić się kolejnymi najemcami formatu światowego. Pochodzą oni z trzech kontynentów.
Najnowszym najemcą obiektu jest firma Nilfisk Polska. – Będąc wiodącym, globalnym producentem maszyn czyszczących kluczową rolę odgrywa dla nas jakość nie tylko związana z samymi urządzeniami i świadczonymi przez nas usługami, ale również w pozostałych kwestiach naszej działalności. Obowiązujący w naszej organizacji "Code of Conduct" upoważnia nas do współpracy jedynie z partnerami o bardzo dobrej opinii. Dlatego przy wyborze firmy oferującej nową lokalizację dla naszej firmy szukaliśmy rzetelnego i sprawdzonego partnera. Zarówno Ideal Idea Formad, jak i Nilfisk Polska stawiają na pierwszym miejscu jakość, innowacyjność oraz społeczną odpowiedzialność biznesu – mówi członek zarządu Nilfisk Polska Damian Kozłowski.
Nilfisk Polska jest kolejną firmą w fazie dynamicznego rozwoju, która dochodzi do wniosku, że jej specyficznym wymaganiom dotyczącym infrastruktury może sprostać zespół projektowy Ideal Idea Formad (IIF). W ostatnich latach firma znacznie rozbudowała krajowe zespoły sprzedażowe, serwisowe oraz wszystkie zespoły wsparcia. W ciągu ostatnich pięciu lat skład osobowy spółki podwoił się przy jednoczesnym wzroście sprzedaży produktów i usług. Zmiany te znacząco wpłynęły na potrzebę zwiększenia zarówno powierzchni biurowej, jak i magazynowej.
Od strony technicznej projekt przygotowania obiektu dla tego najemcy był dla IIF znacząco inny od pozostałych w City Parku. Prezes IIF Jędrzej Dużyński komentuje – Jest to dla nas duży kontrakt z bardzo precyzyjnymi wymaganiami. Dobrze jednak pracuje się z partnerem, który doskonale wie, czego potrzebuje, a jednocześnie szybko nawiązuje znakomity kontakt z naszym zespołem inżynierskim w atmosferze wzajemnego zrozumienia. Nasz nowy partner przywiązywał olbrzymią wagę do każdego szczegółu, ale jest to bardzo pomocne we współtworzeniu projektu. Aranżacja powierzchni magazynowych i biurowych dla Nilfiska była wysoce specjalistyczna. Z dobrym odzewem spotkało się nasze doradztwo w tych kwestiach. Dzięki temu powstał wyjątkowo efektywny projekt, w którym jest dobrze rozplanowana funkcjonalność i do minimum jest sprowadzona komunikacja. Tak oto przygotowaliśmy część warsztatową urządzeń Nilfiska, serwisową, szkoleniową i biurową.
W porozumieniu na linii IIF-Nilfisk jako firma doradcza wystąpiła Axi Immo. Jej Associate Director Industrial & Development Karol Osiecki stwierdził m.in. – Nasz klient, firma Nilfisk, poszukiwał powierzchni operacyjnej i biurowej w regionie Warszawy, która spełniałaby następujące kryteria: powierzchnia magazynowa przystosowana do potrzeb działalności serwisowej, duży komponent biurowy, możliwość wydzielenia powierzchni wystawienniczej. Dodatkowe ważne czynniki, które zdecydowały o wyborze Ideal Idea City Park to dobra komunikacja na terenie aglomeracji warszawskiej z dostępem do środków komunikacji miejskiej. Ze względu na dość duży komponent biurowy dostępność powierzchni dostosowanych ściśle do potrzeb firmy Nilfisk była ograniczona na rynku. Propozycja Ideal Idea City Park okazała się najlepsza, gdyż wyróżniała się wysoką jakością, bardzo dobrą lokalizacją na granicy miasta, elastycznością dewelopera w podejściu do potrzeb klienta związanych z organizacją funkcjonalną przestrzeni magazynowej, biurowej i wystawienniczej. Ideal Idea Formad znany jest na rynku nieruchomości komercyjnych od wielu lat. Ma ogromne doświadczenie zwłaszcza w realizacji projektów miejskich, co procentuje w procesie wyboru i negocjacji warunków dla reprezentowanych przez Axi Immo najemców. IIF wyróżnia elastyczne podejście, wysoka jakość inwestycji i obsługi najemców.
Realizację bardzo specyficznego projektu dla Nilfisk Polska podsumowuje prezes Jędrzej Dużyński – Z kontraktu tego płynie jedno fundamentalne przesłanie dla naszych przyszłych partnerów. Jest to dla nas ważne, ponieważ ogłosiliśmy już ekspansję IIF na tereny województw Dolnośląskiego i Śląskiego. Na dniach ruszamy z dużym projektem we Wrocławiu. Dobra współpraca zarówno z firmą doradczą, jak i przyszłym najemcą jest kluczowa, ale nie byłoby sukcesów, gdyby nie zespół projektowy IIF. Stać nas na takie wysoce elastyczne i rzadziej spotykane na rynku podejście do każdego klienta, o jakim mówią nasi partnerzy, ponieważ projektujemy obiekty inaczej niż ma to zazwyczaj miejsce na rynku. Dla przykładu – w City Parku zrobiliśmy już pomieszczania zarówno dla klienta z branży elektronicznej i elektrotechnicznej wymagającego bardzo suchej atmosfery, jak i właśnie dla firmy Nilfisk Polska, gdzie siłą rzeczy, ze względu na specyfikę produktów, panuje podwyższona wilgotność powietrza. Do tego dochodzą oczywiście setki innych szczegółów. Nasz zespół inżynierski jest gotowy do realizacji każdego nietuzinkowego projektu.
Konkludując fakt przeprowadzki Nilfisk Polska do City Parku Damian Kozłowski powiedział – Ze strony firmy Axi Immo spotkaliśmy się z bardzo profesjonalnym podejściem przy pełnym zrozumieniu naszych oczekiwań. Przedstawiciel firmy dołożył wszelkich starań, aby zaproponować nam, doradzić i wspólnie zweryfikować, również pod kątem prawnym, wszystkie możliwe dostępne opcje. Zmiana siedziby jest kolejnym ważnym krokiem w strategii rozwoju Nilfisk Polska na kolejne lata. Przy poszukiwaniu nowej siedziby kluczowymi kryteriami wyboru były dla nas m.in. nowoczesna infrastruktura budynku spełniająca wysokie normy energooszczędności, bezpieczeństwa i wymagań prawnych, możliwość dostosowania przestrzeni biurowej i magazynowej do wymogów Grupy Nilfisk, lokalizacja bliska obecnej siedzibie z szybkim dojazdem do głównych ciągów komunikacyjnych oraz dostęp do komunikacji miejskiej. Bardzo szeroka gama naszych produktów począwszy od maszyn czyszczących, zamiatarek poprzez profesjonalne myjki wysokociśnieniowe, odkurzacze profesjonalne aż po odkurzacze dużych mocy i transport pneumatyczny skłoniła nas do poszukiwania lokalizacji pozwalającej nam również na wyeksponowanie naszych produktów, ale co ważniejsze na przygotowanie profesjonalnej sali tak do szkoleń teoretycznych, jak i praktycznych.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Wrocław: Miasto wyremontuje tramwaje za ponad 130 milionów? Są chętni
Modernizację przejdą 42 Protramy i Skody. Większość z nich służy już od kilkunastu lat. Inwestycja m...
[Poznań] Znany sklep RTV wynajął nowy magazyn w Poznaniu
Firma Terg S.A., właściciel elektromarketów Media Expert, wynajął 1,8 tys. mkw. powierzchni magazyno...
Vantage Development kupił prawie hektar ziemi na południu Wrocławia pod mieszkaniówkę
Wrocławski deweloper ponownie inwestuje w tej części miasta. Zapłacił za grunt pod nowe osiedle czte...
[Kraków] Budowa VIII etapu Słonecznego Miasteczka w Krakowie zbliża się do końca
Zakończyła się kolejna faza budowy VIII etapu osiedla Słoneczne Miasteczko, w ramach której wykonano...
[Polska] Wpływ koronawirusa na rynek nieruchomości – wywiad z Danielem Bieniasem, dyrektorem zarządzającym CBRE
Jaki wpływ będzie miał koronawirus na postrzeganie polskiego rynku nieruchomości komercyjnych przez...
Wrocław: Kończą się przygotowania do budowy Alei Wielkiej Wyspy
Miasto już kilkanaście miesięcy temu wybrało firmy Banimex i Azi-Bud na wykonawcę inwestycji. Projek...
Wrocław: Town House wyręczy Verity Development. Przebuduje zabytkową kamienicę na Przedmieściu Świdnickim
Wrocławski deweloper przygotowywał tę inwestycję co najmniej od ubiegłego roku. Może już zrobić to,...
Wrocław: Do trzech razy sztuka? Miasto wydłuża czas projektowania remontu mostu Osobowickiego i wymaga konsultacji
Zabytkowa przeprawa nad Odrą ma być odnowiona do 2024 roku. Urzędnicy unieważnili już dwa postępowan...
[Poznań] Fama Jeżyce w Poznaniu ma pozwolenie na budowę
Już wkrótce rozpocznie się budowa jednej z największych, a zarazem ciekawszych inwestycji na poznańs...
Wrocław: Świeradowska 75A – Nacarat zbuduje mieszkania przy Wzgórzu Gajowym [WIZUALIZACJE]
Warszawski deweloper ponowie zainwestował w stolicy Dolnego Śląska, tym razem na Gaju. Zburzy budyne...