[Warszawa] Ideal Idea City Park w Warszawie wynajął kolejne magazynyźródło: Materiały inwestora

[Warszawa] Ideal Idea City Park w Warszawie wynajął kolejne magazyny

https://img.investmap.pl/user/3/3951_%s.jpg
Kajtman
REKLAMA
W ramach kończącego się procesu komercjalizacji I etapu budowy kompleksu magazynowo-biurowego Ideal Idea City Park na granicy Warszawy i Raszyna inwestor obiektu zawarł umowę najmu z firmą EG Electronics. Reprezentuje ona szwedzką grupę kapitałową Kamic Group działającą w branży elektronicznej w 12 krajach.
EG Electronics jest kolejną firmą wybierającą City Park na miejsce swojego intensywnego rozwoju w Polsce. Dla Ideal Idea Formad (IIF) była partnerem wymagającym bardzo specyficznego przygotowania części magazynowo-produkcyjnej i znaczącego przerobienia ściany szczytowej hali H1. Ponieważ zgodnie z przepisami pracownicy ze stałymi miejscami pracy muszą mieć odpowiedni dostęp do światła dziennego dla nowego klienta City Parku wycięto okna w elewacji części magazynowej, co jest rozwiązaniem ponadstandardowym. Charakter pracy specjalistów EG Electronics wymagał jednak takich właśnie posunięć konfiguracyjnych w przestrzeni magazynowej.
Umowę z nowym partnerem komentuje prezes Ideal Idea Formad Jędrzej Dużyński – W przypadku naszego nowego szwedzkiego klienta jeszcze raz pokazaliśmy zupełnie inną filozofię działania, niż zazwyczaj ma to miejsce na rynku. Olbrzymia elastyczność w podejściu do wymagań najemców z bardzo szerokiego katalogu branż zawsze cechowała IIF, ale City Park jest w tej kwestii osiągnięciem szczytowym. Na rynku jest bardzo mało do wynajęcia modułów rzędu 800-900 mkw. z możliwością aż tak wielkiego doświetlania światłem naturalnym, jak to zaoferowaliśmy EG Electronics. Nasi architekci projektują hale inaczej niż większość powszechnie oferowanych magazynów i fakt ten procentuje w naszych kontraktach z najemcami. Mogliśmy więc zaoferować w tym projekcie adaptacyjnym okna nawet większe niż wynikałoby to z regulacji prawnych. Doświetlenie miejsc pracy jest dzięki temu znakomite i daje ogromną elastyczność w przyszłości, gdyby zaszła potrzeba zapewnienia światła naturalnego również w sąsiednim module.
W przeciwieństwie do innego z najnowszych najemców City Parku, którego charakter pracy wiąże się z bardzo dużą wilgotnością powietrza w kubaturze magazynowej w przypadku EG Electronics było skrajnie odmiennie. Klientowi temu – ze względu na elektronikę – należało dać powierzchnie magazynowo-produkcyjne o podwyższonej czystości i suchości.
Przeprowadzkę firmy EG Electronics do City Parku omawia dyrektor przedsiębiorstwa produkcyjnego Kamil Kapanajko – Wspólny cel Kamic Group to bycie wiodącym dostawcą produktów technicznych, rozwiązań i usług w dobrze określonych niszach. Nasza przeprowadzka do City Parku jest bardzo mocno związana z planami rozwoju tak produkcji, jak i handlu naszej spółki, tzn. uruchomienia nowych projektów i procesów produkcyjnych w sektorach industry i automotive (commercial vehicles) oraz rozwojem działu administracji zamówień handlowych. Wydaje nam się, że City Park dobrze wypełnia pewną niszę rynkową. Głównym kryterium naszych poszukiwań była powierzchnia produkcyjna ok. 1000 mkw. Obecne parki logistyczne nie oferują tak małych modułów, a prywatne wolno stojące budynki o takiej powierzchni często nie spełniają podstawowych wymagań dla pracowników na hali. Brak w nich ogrzewania, albo też występuje niewystarczające doświetlenie obszaru produkcji. Jednocześnie poszukiwaliśmy budynku, który byłby także reprezentacyjny, abyśmy mogli zaprosić zagranicznego kontrahenta w celach spotkań biznesowych oraz audytów procesów produkcyjnych. 80 proc. naszej produkcji trafia na rynki skandynawskie, zatem w perspektywie wizyt klientów lokalizacja blisko Lotniska Chopina również jest niewątpliwie zaletą.
W celu spełnienia wszystkich wymagań EG Electronics pod sufitem hali magazynowo-produkcyjnej zbudowano specjalną szynę z czterema hubami. Każdy z nich może być wyprowadzeniem instalacji wyciągu spalin lutowniczych, sprężonego powietrza, przyłączy teletechnicznych i instalacji elektrycznych. Przestrzeń najmu jest zaprojektowana bardzo elastycznie, aby mogła podlegać stałym rekonfiguracjom i zmianom układów funkcjonalnych na życzenie szwedzkiego partnera.
W wyborze nowej siedziby dla EG Electronics wzięła udział firma doradcza Rock Estate. Jej doradztwo dla szwedzkiego klienta komentuje specjalista ds. najmu powierzchni przemysłowych Marcin Stankiewicz – EG Electronics przedstawiła nam swoje oczekiwania, jakie powinien spełniać nowy obiekt. Wśród nich znalazły się takie wytyczne, jak m.in. bezpośrednia komunikacja pomiędzy częścią produkcyjną, magazynową oraz biurową. Ważna była również lokalizacja z łatwym dojazdem dla pracowników. Ponadto standard obiektu, nie tylko z punktu widzenia poprawy warunków pracy, ale także reprezentacyjności. Wizerunek całego parku, jak i samej powierzchni miał dość duże znaczenia dla klienta z uwagi na częste wizyty kontrahentów z całej Europy. Parkiem, który od razu przyszedł nam na myśl, był nowy projekt Ideal Idea City Park w Raszynie. Znakomicie wpisywał się w profil i oczekiwania naszego klienta. Kluczowymi czynnikami były także wysokie standardy współpracy i samego parku, jakie gwarantują panowie Andrzej i Jędrzej Dużyńscy. Ich duża otwartość na rozwiązania i propozycje EG Electronics, a także duża pomoc architekta IIF przy aranżacji to zjawiska decydujące o doradzeniu klientowi tego obiektu. Dopełnieniem czynników decydujących o naszym doradztwie na rzecz City Parku jest nowoczesność zastosowanych w nim rozwiązań, jak choćby zwiększona izolacja budynku, panele słoneczne, czy zapewnienie transportu dla pracowników, nie wspominając już o estetycznym i funkcjonalnym wykończeniu powierzchni biurowej oraz lokalizacji pomieszczeń biurowych z dala od części "roboczej", czyli bram i doków.
Projekt ten niesie wyraźne przesłanie także na rynek Dolnego Śląska, gdzie niebawem przy Porcie Lotniczym Wrocław im. Mikołaja Kopernika ruszy budowa wiernej kopii City Parku. Dolnośląscy partnerzy IIF będą mogli liczyć na tę samą filozofię i kulturę działania, na tę samą elastyczność w konfigurowaniu układów funkcjonalnych oraz elegancję biur, jakie tak bardzo doceniają najemcy stołeczni.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Kamienica Wilcza 19 w Warszawie gotowa
Deweloper RealCo, działający od 2010 roku na polskim rynku nieruchomości, zakończył rewitalizację XI...
Pod Wrocławiem powstanie Frontier Park Wrocław
Frontier Estates, europejski deweloper, planuje znacząco poprawić efektywność magazynowania, sprzeda...
Warszawa: Panattoni wybuduje City Logistics Warsaw IV
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, zakupił działkę o powierzchni 8,2 ha n...
Przy ulicy Zielnej 37 w Warszawie powstaje biurowiec Central Point [FILM]
W samym centrum Warszawy, tuż przy stacji metra Świętokrzyska powstaje nowy biurowiec Central Point....
Wrocław: Trwa budowa 14-kondygnacyjnego biurowca MidPoint 71 [ZDJĘCIA]
Przy jednej z najważniejszych ulic stolicy Dolnego Śląska powstaje nowy biurowiec MidPoint 71. Zapra...
Środa Śląska: na terenie byłego zakładu produkcyjnego powstanie zespół handlowo-usługowy
W Środzie Śląskiej na terenie byłego zakładu przy ul. Wrocławskiej trwa przygotowanie terenu po wybu...
Nowy Rynek w Poznaniu wynajęty przez Allegro
Ponad 26 tys. mkw. – właśnie taką powierzchnię w budynku D poznańskiego kompleksu biurowego Nowy Ryn...
Primark otworzy sklep w Katowicach
Sieć sklepów Primark poinformowała o zamiarze otwarcia swojego kolejnego sklepu w Polsce. Tym razem...
Hotel Wieniawa przy ulicy Gajowickiej przestaje być izolatorium dla chorych na CoVid-19
Należący do Polskiego Holdingu Hotelowego (PHH) Hotel Wieniawa we Wrocławiu od wtorku, 19 stycznia 2...
Postępują prace przy budowie S3 zadanie III, odcinek Bolków – Kamienna Góra [FILM]
W 2021 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie kontynuowała realizację prac na trz...