Pierwszy etap Ideal Idea City Parku w Warszawie ma pozwolenie na użytkowanieźródło: Materiały inwestora

Pierwszy etap Ideal Idea City Parku w Warszawie ma pozwolenie na użytkowanie

Warszawa
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Pierwsze dwa – spośród docelowych czterech – budynki kompleksu magazynowo-biurowego Ideal Idea City Park otrzymały pozwolenie na użytkowanie. Deweloperem jest JDA Investment – spółka powiązana kapitałowo i personalnie z Ideal Idea Formad (IIF). Podzielona na dwa etapy budowa została zainicjowana w marcu 2019 roku.
Park stanął na granicy Warszawy i Raszyna. Jego etap I objął hale H1 i H2. Swoje magazyny i biura znalazło w nich dziewięć firm. Obie hale są skomercjalizowane w stu procentach. Łączna powierzchnia najmu hal magazynowych wyniosła w H1 i H2 blisko 9000 mkw., natomiast powierzchnie biurowe objęły w obu halach ponad 2600 mkw.
Jako wieloletni baczny obserwator i analityk sektora SBU w branży magazynowo-biurowej tak w Polsce, jak i na świecie mogę stwierdzić, że komercjalizacja I etapu City Parku przebiegła w rekordowo szybkim tempie co najmniej w historii naszej firmy, a myślę, że także w skali kraju mógł to być swoisty rekord. Nowatorskie projekty – a takim jest City Park – rządzą się w tej branży swoimi regułami i tutaj nic nie biegnie błyskawicznie już choćby ze względu na procesy dostosowawcze modułów magazynowych i biurowych pod bardzo wymagające specyfikacje najemców. W tych warunkach skomercjalizowanie blisko 12 tys. mkw. w sektorze SBU w ciągu niespełna 11 miesięcy należy poczytywać za rzadki i duży sukces. Ponieważ koncepcję City Parku w stu procentach przeszczepiamy obecnie na grunt Wrocławia mam zatem nadzieję, że będzie to także znaczący sygnał dla naszych dolnośląskich partnerów już obecnie zainteresowanych naszym obiektem przygotowywanym przy porcie lotniczym – mówi prezes IIF Jędrzej Dużyński.
Ideal Idea Formad jest w Polsce jednym z prekursorów konceptu SBU i krajowym liderem konceptu budynków łączących funkcję magazynową z najwyższej jakości biurem o standardzie klasy A. Daje to olbrzymią elastyczność techniczną, konfiguracyjną, funkcjonalną i kosztową skorelowaną z coraz popularniejszym miejskim trendem na powierzchnie LMD. Właśnie owo "Last Mile Delivery", LMD, także legło u podstaw projektowania City Parku.
Zakończenie I etapu komentuje prezes IIF Jędrzej Dużyński – Z naszym City Parkiem związały się jak dotąd korporacje i firmy z trzech kontynentów. Dodajmy – firmy wybitne w swoich branżach. Są to podmioty w fazie dynamicznego rozwoju na rynku polskim. Zarazem są to firmy bardzo wymagające, pragnące mieć w jednym miejscu wielofunkcyjną powierzchnię magazynową, produkcyjną lub serwisową dla swoich produktów, jak również prestiżowe, reprezentacyjne biuro w standardzie klasy A dla siebie i dla swoich partnerów biznesowych. Zjawiska te wystawiają naszej inwestycji jak najlepszą opinię. W wielu przypadkach sprostaliśmy nader precyzyjnym i mniej typowym wymaganiom naszych klientów w kwestii adaptacji zarówno konkretnych powierzchni najmu, jak i towarzyszących im specyficznych instalacji. Całkowicie sprawdza się nasza koncepcja olbrzymiej elastyczności konfiguracyjnej i funkcjonalnej oferowanych przez nas powierzchni. Nasz własny wewnątrzfirmowy zespół inżynierski projektuje hale parków magazynowo-biurowych inaczej niż ma to miejsce na rynku i jest to wysoce doceniane przez najemców.
REKLAMA
W procesie komercjalizacji City Parku warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden czynnik znamienny dla rozwoju krajowego rynku nieruchomości. Wszystkie powierzchnie zostały wynajęte we współpracy z bardzo szerokim spektrum firm doradczych. Wzięli w tym udział światowi potentaci i liderzy w rodzaju polskiej filii firmy Cresa i BNP Paribas Real Estate, ale także bardzo ambitne i profesjonalne polskie agencje, jak np. Rock Estate, Emmerson Realty lub Axi Immo.
W ramach etapu I dobiegają końca prace związane z architekturą krajobrazu. – Zasadą IIF jest to, aby najemcy naszych parków nie czuli, że przyjeżdżają do wielkich, bezosobowych magazynów. Stąd też przywiązujemy olbrzymią wagę do estetyki naszych obiektów, zieleni i małej architektury. Nie inaczej będzie w City Parku. Kończymy sianie trawników, natomiast przed nami sadzenie wielu platanów i uregulowanie biegnącej przez działkę małej rzeczki. Budynki zyskają jeszcze neony z logotypami firm-najemców, a całość obiektów wraz z drzewami zyska tak modne dziś iluminacje architektoniczne traktowane już jako dziedzina sztuki – dodaje prezes Jędrzej Dużyński.
City Park obsługuje już planowany wcześniej własny minibus kursujący wahadłowo i łączący obiekt z pobliską stacją WKD. W następnym etapie będzie mu towarzyszył drugi pojazd tego typu, a połączenia zostaną rozbudowane o pobliski węzeł miejskiej komunikacji tramwajowej i autobusowej na Okęciu. Do obiektu wprowadzają się już pierwsi najemcy.
Trwają roboty budowlane przy pozostałych dwóch halach II etapu. Hala H3 ma już gotowe fundamenty, H4 będzie je miała gotowe niebawem. Wśród firm doradczych sektora nieruchomości park wzbudza bardzo duże zainteresowanie. Toczą się rozmowy na temat komercjalizacji hal II etapu i w niektórych przypadkach negocjacje są już na ostatniej prostej.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA