DODAJ

Budynek Apartamenty Pereca w Warszawie został sprzedany

Mieszkania i domy / Warszawa
Budynek Apartamenty Pereca w
Kajtman
2018-04-10 17:03:27
Wczoraj, w trakcie uroczystej kolacji wydanej przez Matexi Polska, po wcześniejszym podpisaniu umowy notarialnej przenoszącej prawa własności do budynku, doszło do symbolicznego przekazania kluczy nowemu właścicielowi – funduszowi Bouwfonds Investment Management. Przekazując blisko 200 mieszkań, Matexi Polska przekroczyła symboliczną liczbę 1000 oddanych mieszkań w Polsce, co stanowi niemniej ważny powód do świętowania dla całego warszawskiego zespołu dewelopera.

Całość przedsięwzięcia zainicjowało podpisanie umowy w lipcu 2017 roku – pierwszej w Polsce transakcji sprzedaży całego budynku mieszkaniowego dokonanej przez dewelopera na rzecz zagranicznego funduszu zarządzającego portfelem mieszkaniowym pod wynajem. Na transakcję o wartości blisko 100 milionów złotych złożył się cały proces inwestycyjny dla budynku wielorodzinnego Apartamenty Pereca o powierzchni całkowitej 9 500 mkw., jak również wykończenie pod klucz wszystkich 193 mieszkań w standardzie bardzo szczegółowo określonym przez inwestora. Co ważne, choć umowa przewidywała ukończenie projektu w 24 miesiące od dnia jej podpisania, zakończenie inwestycji nastąpiło ponad 3 miesiące przed wyznaczonym terminem.

Dzisiejszy dzień to ukoronowanie ciężkiej pracy naszego zespołu i świętowanie podwójnego sukcesu Matexi Polska. Po pierwsze udało nam się przeprowadzić pierwszą w Polsce tak znaczącą transakcję na rynku PRS (Private Rental Sector). Dziś możemy powiedzieć, że cały proces udało się zakończyć pełnym sukcesem i na pewno nie jest to nasze ostatnie słowo w tym obszarze. Dla mnie jednak równie ważna jest symboliczna liczba 1000 sprzedanych mieszkań, która skłania do refleksji na temat tego, jak wiele udało się osiągnąć i jak dużego przyspieszenia nabrały nasze działania w ostatnich latach. Mamy świetny zespół, plany na wiele kolejnych projektów, doskonałe możliwości rozwoju oraz zaplecze inwestycyjne. Mamy wszystko, co potrzebne do przekraczania kolejnych, symbolicznych liczb w nieodległej przyszłości – powiedział Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska.

Uczestnikami wydarzenia poza przedstawicielami inwestora i zespołem Matexi Polska byli przedstawiciele innych firm zaangażowanych w proces inwestycyjny i doradczy, m.in. REAS będący agentem prowadzącym transakcję oraz przedstawiciele kancelarii prawnych Baker McKenzie i Clifford Chance, pełniących role doradcze w procesie przygotowania transakcji.

Źródło: materiały prasowe