DODAJ

Warszawa: Central Garden – Asbud zrealizuje ponad tysiąc mieszkań w sąsiedztwie Arkadii [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Warszawa
Warszawa: Central Garden –
Mariusz Bartodziej
2019-09-09 10:25:37
Nowa inwestycja powstanie na granicy trzech dzielnic: Śródmieścia, Żoliborza i Woli, tuż przy centrum handlowym Arkadia. Warszawski deweloper wprowadzi na rynek 1 106 nowych apartamentów. Na razie oferuje te zlokalizowane w dwóch z pięciu budynków. Najwyższy obiekt sięgnie piętnastu pięter.

Asbud Group rozpocznie realizację zespołu budynków wielorodzinnych A, B, C, D oraz E z częścią usługową i garażami podziemnymi w rejonie ulic Słomińskiego/Pamiętajcie o Ogrodach. Ponadtrzyhektarowy teren na warszawskim Muranowie, tuż przy Arkadii, zakupił trzy lata temu. Na generalnego wykonawcę wybrał Budimex S.A. Wartość umowy obejmującej pierwszy etap wyniosła 158 mln 386 tys. zł netto, w tym 1 mln 127 tys. zł za roboty opcjonalne. Termin startu prac wyznaczono na 16 września, a zakończenie na 19 lipca 2021 roku.

fot. Jakub Zazula

Central Garden to ogrodzony oraz monitorowany kompleks pięciu bloków: czterech dziewięcio- i jednego piętnastopiętrowego. Znajdzie się w nich docelowo 1 106 apartamentów, lokale usługowe, komórki lokatorskie, widny, recepcja i dwukondygnacyjne garaże podziemne (miejsca postojowe będą dostępne również na zewnątrz). Na początek deweloper oferuje 500 mieszkań z loggiami w dwóch niższych obiektach, od kawalerek (30,94 mkw.) po lokale czteropokojowe (maksymalnie 104,94 mkw.). Wysokość pomieszczeń wyniesie 2,6-2,8 m. Asbud zaplanował wokół budynków ogród m.in. z placem zabaw i siłownią terenową. Projekt przygotowała pracownia FS&P Arcus Sp. z o.o.

Zdjęcia i wizualizacje dostępne w galerii.