Dobre adresy się nie starzeją...

Dobre adresy się nie starzeją...

Warszawa
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Cromwell Property Group, działająca globalnie firma zajmująca się zarządzaniem inwestycjami w nieruchomości komercyjne, ma przyjemność ogłosić zakończenie pierwszego etapu modernizacji parku biurowego Wiśniowy Business Park przy ul. 1. Sierpnia w Warszawie. Etap ten obejmował renowację powierzchni wspólnych w budynkach D, E, F. Obecnie trwają prace, które przekształcą tereny wokół budynków. Celem prowadzonych działań, których zakończenie zaplanowano na przełom sierpnia i września 2017 r., jest odnowienie kompleksu i zwiększenie jego atrakcyjności dla obecnych i przyszłych najemców oraz ich pracowników.
Ukończone zostały główne roboty modernizacyjne powierzchni wspólnych wewnątrz biurowców, w efekcie czego przestrzenne atria, będące jednym z wyznaczników wyjątkowości architektury Wiśniowy Business Park oraz hole recepcyjne i lobby otrzymały zupełnie nowy wygląd. Powierzchnie te zyskały nowocześniejszy charakter, zwiększoną funkcjonalność i stały się jeszcze bardziej przyjazne dla pracowników firm zlokalizowanych w kompleksie. Dla wygody użytkowników i ich gości w atriach znalazły się m.in. stoliki, pufy oraz designerskie kanapy wyposażone w gniazdka elektryczne, dzięki czemu osoby oczekujące lub uczestniczące w spotkaniach mogą np. bezproblemowo doładować baterię smartfona lub podłączyć laptop. W atriach pojawiły się też nowoczesne, wykonane na zamówienie, systemy oświetlenia przestrzeni. 
Założenia modernizacyjne obejmują też unowocześnienie i rozbudowanie dotychczasowej infrastruktury rowerowej w Wiśniowy Business Park – powstaną dodatkowe miejsca postojowe i punkty szybkich napraw rowerów. Pracownicy dojeżdżający do Wiśniowego rowerami zyskają też możliwość przebrania się i skorzystania z pryszniców.
Inwestor zaplanował również radykalne przekształcenie terenu wokół budynków. Ten pełen zieleni obszar, o powierzchni 2,5 ha, zostanie zamieniony w park z ponad 24 gatunkami drzew, krzewów i traw oraz miejscami do wypoczynku i rekreacji. Powstanie m.in. ścieżka zdrowia z 8 punktami wyposażonymi w urządzenia do ćwiczeń fizycznych. Miłośnicy gry w bule otrzymają specjalnie wytyczony tor do rozgrywek. W parku znajdzie się również pasieka jako wyraz wsparcia ogólnoświatowej proekologicznej inicjatywy ratowania pszczół przed wyginięciem. 
Ważnym elementem nowego zagospodarowania przestrzeni wokół budynków E i F będzie połączony z parkiem plac centralny z przyjazną małą architekturą i całorocznymi stanowiskami dla 4 foodtrucków. To ukłon w stronę pracowników, których z pewnością ucieszy takie rozszerzenie dostępnej oferty gastronomicznej. 
Dobre adresy naprawdę się nie starzeją – mówi Maciej Gołębiewski, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania portfelem biur w firmie Cromwell Poland. – Projekt Wiśniowy Business Park, dzieło brytyjskich architektów z biura Fitzroy Robinson International, do dziś postrzegany jest w branży jako wizjonerski w kategorii nowoczesnych zespołów biurowych w Polsce. Jest często przywoływany jako przykład znakomicie zaprojektowanego parku biurowego oferującego najwyższy standard wykończenia oraz funkcjonalną infrastrukturę towarzyszącą. Wiśniowy jest przy tym znakomicie zlokalizowany, z bezproblemowym dostępem zarówno od strony centrum miasta, jak i lotniska.
REKLAMA
Skąd więc decyzja o modernizacji? Ponieważ zawsze uważnie wsłuchujemy się w sygnały płynące ze strony użytkowników, w odpowiedzi na nie opracowaliśmy realizowany właśnie projekt zmian, aby wyjść naprzeciw potrzebom najemców, którzy pragną zapewnić swoim ludziom prawdziwie przyjazne otoczenie, dobrą atmosferę oraz komfortowe warunki. Wierzymy, że dzięki wprowadzonym przez nas udoskonaleniom praca w Wiśniowy Business Park stanie się jeszcze przyjemniejsza. 
Kompleks Wiśniowy Business Park składa się 6 budynków (A, B, C, D, E i F) oferujących nowoczesną i elastyczną powierzchnię biurową klasy A. Jest on malowniczo położony wśród zieleni, w pobliżu Al. Żwirki i Wigury – ważnej arterii komunikacyjnej łączącej Port Lotniczy im. F. Chopina z centrum Warszawy. Liczne przystanki komunikacji miejskiej oraz stacja kolejki podmiejskiej umożliwiają łatwą komunikację z lotniskiem, śródmieściem i pozostałymi dzielnicami stolicy. Po zakończeniu modernizacji Wiśniowy Business Park uzyska bezpośredni dostęp do miejskiego systemu ścieżek rowerowych. 
Na terenie kompleksu znajdują się liczne udogodnienia dla pracowników firm wynajmujących powierzchnię biurową, m.in. przychodnia LuxMed, apteka, myjnia ekologiczna, kantyna. Na placu między budynkami A, B, C i D urządzono stanowisko dla foodtrucków z dostępem do energii elektrycznej, drugie zaś ma zostać zlokalizowane na placu centralnym, który powstanie między budynkami E i F. 
W Wiśniowy Business Park kierowcy mają do dyspozycji łącznie 1.392 miejsca parkingowe. Najbliższe plany obejmują także instalację stanowisk ładowania pojazdów elektrycznych.
Budynki C, D, E i F kompleksu, w których łączna powierzchnia do wynajęcia wynosi ponad 46.600 mkw., otrzymały certyfikat BREEAM In-Use z oceną "Very Good".
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA