[Kraków] Przychodnia przy Alei Pokoju 2 zmienia adres

[Kraków] Przychodnia przy Alei Pokoju 2 zmienia adres

REKLAMA
NZOZ Centrum Promocji Zdrowia mieszczący się przy Alei Pokoju 2 zmienia adres na Grzegórzecką 73, wyprowadzka ma potrwać do połowy sierpnia.

Pacjenci korzystający z porad w przychodni przy Alei Pokoju 2, zostali już o przeprowadzce poinformowani, poprzez wywieszone ogłoszenia, każdy również otrzymuje ulotkę informacyjną. Nowy ośrodek mieścił się będzie w "Kamienicach Wandy" przy ul. Grzegórzeckiej 73, Dokładny termin uruchomienia nowego Ośrodka nie jest jeszcze znany, trwają tam bowiem prace remontowe, mające na celu przystosowania obiektu na potrzeby przychodni, aczkolwiek nie powinno to potrwać dłużej niż do połowy sierpnia. 

Pacjentów coraz mniej

Władze przychodni nie są zadowolone z przeprowadzki, obawiają się, że zmiana adresu i związane z tym koszty spowoduje, iż przychodnia zbankrutuje, pacjentów lawinowo ubywa, a za mniejszy lokal przy ulicy Grzegórzeckiej placówka będzie musiała opłacać czterokrotnie wyższy czynsz. Przeprowadzkę przychodni wymusiła planowana na działkach przy al. Pokoju budowa nowego gmachu urzędu marszałkowskiego. Nowy ratusz ma wybudować Regionalne Centrum Administracyjne, spółka powołana przez małopolski samorząd i Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego (MARR). Ale warunkiem powstania nowego ratusza, jest przeniesienie przychodni w inne, równie łatwo dostępne dla pacjentów miejsce. 

Adresy

W ubiegłym roku pojawiła się propozycja, by NZOZ przenieść do budynku przy Kordylewskiego 11 albo na ul. Olszańską 5. Jednak te lokale albo nie odpowiadały potrzebom pacjentów, albo na przeprowadzkę nie pozwalały względy formalne. Chybiony okazał się także pomysł przenosin pod adres Śniadeckich 12, bo – jak tłumaczy prezes NZOZ – nie można było pozwolić, by pacjenci byli przyjmowani w lokalu na piętrze, bez windy i ogrzewania. Wówczas, już nie czekając na dalsze propozycje urzędników, Centrum Promocji Zdrowia samo znalazło lokal oddalony od obecnej siedziby o zaledwie 500 m i zaczęło go przystosowywać do swoich potrzeb.

Urząd marszałkowski według planów ma powstać przy rondzie Grzegórzeckim do końca 2018 roku. W gmachu swoją siedzibę będą miały: Sejmik Województwa Małopolskiego, Zarząd Województwa, poszczególne departamenty urzędu marszałkowskiego oraz biura jednostek samorządowych. 

Pozwolenie na budowę nowego ratusza zostało wydane w grudniu ubiegłego roku, ale same przenosiny przychodni nie oznaczają jednak, że na działce obok ronda Grzegórzeckiego natychmiast rozpoczną się prace przy rozbiórce obiektów, nadal nie został wybrany generalny wykonawca inwestycji. Dopiero w lipcu tego roku weszła w życie nowelizacja ustawy o zamówieniach publicznych, która istotnie zmieniła procedury przetargowe, stąd wybór wykonawcy zajmie inwestorom więcej czasu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA