Wiemy jak będzie wyglądać osiedle w miejscu dawnego Polmozbytu

Wiemy jak będzie wyglądać osiedle w miejscu dawnego Polmozbytu

Kraków
Damian Daraż
Damian Daraż
REKLAMA
Ogólnopolski deweloper Atal na terenach po byłym Polmozbycie, pomiędzy Aleją Pokoju a ulicą Centralną wybuduje kompleks czterech budynków mieszkalnych wraz z usługami. Łącznie powstanie 202 nowych mieszkań.

Przypomnijmy, teren pomiędzy ulicą Centralną a aleją Pokoju należał do Polmozbytu, w latach 80. i 90. był dobrze prosperującym zakładem diagnostycznym, nazywanym przez kierowców "Centrum Fiata". Od roku 2000 teren po zakładzie był w prywatnych rękach. W 2016 roku terenem zainteresował się ogólnopolski deweloper Atal S.A. W połowie tego roku deweloper rozpoczął rozbiórkę byłego zakładu Polmozbyt. Pod koniec roku inwestor złożył wniosek o przyznanie pozwolenia na budowę osiedla mieszkaniowego wraz z usługami.
Plany inwestora zakładają wybudowanie czterech budynków mieszkalnych, 6-kondygnacyjnych. Jeden dłuższy budynek wybudowany zostanie równolegle do Alei Pokoju, a trzy pozostałe krótsze w szeregu w głębi działki. Pod budynkiem stojącym przy głównej arterii wybudowany zostanie garaż podziemny, a kondygnacja parterowa przeznaczona zostanie pod usługi, łącznie 10lokali. W pozostałych trzech budynkach powierzchnia garażowa umieszczona zostanie w kondygnacjach parterowych.
Osiedle pomieści 202 mieszkania 1 i 4-pokojowych, o zróżnicowanych metrażach od 36,48 do 89,81 metrów kwadratowych powierzchni. W budynkach mieścić się będzie 166 komórek lokatorskich oraz wózkownie i miejsca do przechowywania rowerów.
REKLAMA
Osiedle zapewni łącznie 272 miejsca parkingowe. 263 miejsca będą zadaszone, podziemne lub parterowe, pozostałe 9miejsc zlokalizowane będą na zewnątrz przed budynkami. Budynki wyposażone zostaną w cichobieżne windy obsługujące wszystkie kondygnacje. Teren wokół budynków wzbogacony zostanie w ciekawe rozwiązania rekreacyjne i wypoczynkowe. Teren osiedla zyska estetyczną zieloną oprawę.
Prace budowlane osiedla rozpoczęły się pod koniecsierpnia 2017roku. Obecnie prowadzone są początkowe prace ziemne polegające na wzmacnianiu podłoża pod przyszłe budynki. Zakończenie budowy pierwszego etapu osiedla zaplanowane jest na czwarty kwartał 2019roku.         .      

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA