Luksusowy hotel, apartamenty oraz restauracja w dawnym kościele, prace budowlane rozpoczęte

Luksusowy hotel, apartamenty oraz restauracja w dawnym kościele, prace budowlane rozpoczęte

Kraków
Damian Daraż
Damian Daraż
REKLAMA
Stradomska 12-14, to miejsce rozbłyśnie iście królewskim luksusem, jak na królewski gród przystało. Firma Angel Poland rozpoczęła prace przy przebudowie frontowej kamienicy przy ulicy Stradomskiej 12-14, przebudową dawnego zabytkowego kościoła św. Jadwigi oraz budowy apartamentowca, w miejscu wyburzonego przedszkola, na tyłach działki. Mieszkańcy okolic ulicy Stradomskiej nie kryją złości, z powodu tej inwestycji, która wygeneruje dodatkowy ruch samochodowy w okolicy.

Mieszkańcy dzielnicy i aktywiści miejscy chcieliby w miejscu apartamentowca urządzoną zieleń jako ogólnodostępny park. Ubolewają, iż nie dało się na czas skutecznie zablokować inwestycji. Mieszkańcy obawiają się, że tak duża inwestycja przyciągać będzie tylko sporo samochodów, nie wspominając już o samej budowie. Inwestor tłumaczy, iż uzyskał wszystkie zezwolenia wydane przez urząd oraz wszelkie zgody konserwatorskie na przeprowadzenie inwestycji.
Pod koniec 2013 roku popadające w ruinę budynki przy ulicy Stradomskiej 12-14 w Krakowie wraz z przedszkolem miasto sprzedało firmie Angel Poland za kwotę ok 28 milionów złotych.
REKLAMA
Na terenie przyszłych obiektów prowadzone są prace przygotowawcze, do tej pory wyburzone zostało przedszkole i usuwane są jego pozostałości, trwają również wykopy. Budowa ruszy w pełni na wiosnę przyszłego roku, gdy wybrany zostanie wykonawca inwestycji, Zakończenie prac budowlanych zaplanowano na wiosnę 2020 roku.
W ramach inwestycji kamienica przy ulicy Stradomskiej zamieni się w ekskluzywny hotel z 125 pokojami, od tej ulicy zaprojektowano ogólnodostępne wejście do restauracji oraz kwiaciarni. Restauracja powstanie w przylegającym do kamienicy dawnym zabytkowym kościele św. Jadwigi. Obecnie można tam napotkać pozostałości po lokalach mieszkalnych – toalety, piece kaflowe, tapety. Prace przy przebudowie obiektu polegać mają na wyburzeniu wszystkich stropów, a ściany świątyni zostaną odrestaurowane. W ten sposób powstanie imponująco wysoka sala restauracyjna na 9-10 metrów. W sąsiedztwie dawnego kościoła zaplanowano również ogólnodostępną przestrzeń z zielenią, winiarnią oraz salą balową. Tuż obok znajduje się zabudowa po dawnej stajni, zostanie ona nadbudowana o jedną kondygnację, w której znajdą się pokoje hotelowe. W miejscu wyburzonego przedszkola powstanie apartamentowiec z parkingiem podziemnym na 150 miejsc. Teren za nowym tym budynkiem przemieni się w bogaty w roślinność i ciekawie urządzony ogród.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA