W miejscu Basenu Olimpijskiego we Wrocławiu powstanie nowy dom studencki [WIZUALIZACJE + ZDJĘCIA + FILM]źródło: Materiały inwestora

W miejscu Basenu Olimpijskiego we Wrocławiu powstanie nowy dom studencki [WIZUALIZACJE + ZDJĘCIA + FILM]

Orzech
Orzech
REKLAMA
Wiemy już jak ma wyglądać nowy dom studencki, który zostanie wybudowany w miejscu odkrytego, przedwojennego Basenu Olimpijskiego na terenie kompleksu Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu przy al. Ignacego Jana Paderewskiego.
Przypomnijmy, Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu sprzedała w 2015 roku firmie Dolnośląskie Inwestycje S.A. odkryte baseny położone przy al. Ignacego Jana Paderewskiego na wrocławskim Zalesiu. Za teren o powierzchni 11 268 mkw. nowy właściciel zapłacił uczelni 3 mln 110 tys. zł (zwolnione z podatku VAT). Po zgodzie ministra skarbu i nieskorzystaniu przez prezydenta miasta Wrocławia  z prawa pierwokupu, 28 stycznia 2015 roku doszło do podpisania ostatecznego aktu notarialnego.
Inwestycja na tej działce nie mogła ruszyć przez kilka ostatnich lat. Dopiero w połowie marca bieżącego roku magistrat wydał spółce Dolnośląskie Inwestycje pozwolenie na realizację tego przedsięwzięcia, chociaż przypomnijmy, że kilka lat temu Miejski Konserwator Zabytków był przeciwny planowanej w tym miejscu inwestycji. 
W 2020 roku inwestor przedstawił nowy, zmieniony projekt, który jest zgodny z funkcją dopuszczoną w planie miejscowym a sam budynek będzie obniżony o ponad metr w stosunku do wcześniejszego, pierwotnego projektu.
Jak informuje portal wroclife.pl, spółka Dolnośląskie Inwestycje S.A. zrealizuje na zakupionej nieruchomości dom studencki wraz z lokalami usługowymi w poziomie przyziemia oraz garażem podziemnym. Budynek będzie posiadał trzy kondygnacje naziemne oraz jedną podziemną, w której przewidziano m.in. rowerownie, powierzchnie przynależne do lokali usługowych na parterze oraz garaż.


W obiekcie planowane jest również uruchomienie odnowy biologicznej, usług fizykoterapii, fitnessu i tym podobnych usług. Zaplanowano także są dwa lokale gastronomiczne. Inwestor przewidział też w budynku ogólnodostępne strefy do nauki, pracy oraz integracji zamieszkujących go studentów. Obiekt według założeń inwestora ma mieć charakter otwarty i być dostępny nie tylko dla stałych mieszkańców domu studenckiego, ale także dla wszystkich innych mieszkańców Wrocławia i innych osób. Zlokalizowane na parterze lokale usługowe według planów zostaną przeznaczone do wypełniania funkcji uzupełniających infrastrukturę sportową zlokalizowaną na terenie AWF-u
Projekt nowego domu studenckiego objęty jest już prawomocnym i ostatecznym pozwoleniem na budowę, pozytywną decyzją Miejskiego Konserwatora Zabytków, a także jest zgodny z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tej nieruchomości.
Budowa ma się rozpocząć w III kwartale 2021 roku i potrwać 3 lata.


Komentarze (7)

Napisz komentarz
Jidrzich(gość)
Co za ch...
awf(gość)
@
ciekawa
(gość)
dlaczego nie odbudowano w tym miejscu tego basenu?
nie kalkulowało się
awf(gość)
@
ciekawa
(gość)
dlaczego nie odbudowano w tym miejscu tego basenu?
basen się nie kalkulował
ciekawa(gość)
dlaczego nie odbudowano w tym miejscu tego basenu?
Paweł(gość)
Ciekawe co z paintballem obok
Orzech(gość)
@
Jan Augustynowski
Mogło być gorzej. Architektura nawiązuje do kompleksu, nie dominuje, od biedy niech już będzie. Chociaż przypominam cały kompleks jest wpisany do rejestru zabytków, a projekt Konwiarza z Kępna dostał srebrny medal olimpijski w 1932 roku.
Trochę przypomina mi ten przedwojenny budynek, znajdujący się kilkaset metrów dalej: https://polska-org.pl/522471,Wroclaw,Hala_sportowa_i_Przychodnia_Sportowo_Lekarska.html?photoOffset=40
Jan Augustynowski
Mogło być gorzej. Architektura nawiązuje do kompleksu, nie dominuje, od biedy niech już będzie. Chociaż przypominam cały kompleks jest wpisany do rejestru zabytków, a projekt Konwiarza z Kępna dostał srebrny medal olimpijski w 1932 roku.

Najnowsze artykuły

Hala Rychtalska – połączona z kompleksem Browarów Wrocławskich – wystawiona na sprzedaż! Miejsce z ogromnym potencjałem inwestycyjnym do nabycia w przetargu
W dniu 29 lipca 2021 r. został ogłoszony przetarg przez Altona Investments Sp. z o.o. (Grupa Kapitał...
Osiedle Hemara – drugi etap w dobrej cenie – mieszkania w warszawskiej Zielonej Białołęce od PROFIT Development [FILM]
To ostatnie mieszkania drugiego etapu inwestycji, które można kupić w tej wyjątkowej inwestycji od P...
Ponad 155-metrowa wieża Skysawa w Warszawie osiągnęła docelową wysokość
40 kondygnacji nadziemnych i ponad 155 metrów wysokości – tyle mierzy wieża kompleksu biurowo-handlo...
Sol Marina w Gdańsku powiększy się o dwa etapy
Luksusowy kompleks Sol Marina, położony na gdańskim wybrzeżu, będzie rozbudowywany. Dekpol Deweloper...
W centrum Poznania startuje inwestycja Słowackiego 7
W stolicy Wielkopolski powstanie kameralny budynek wielorodzinny Słowackiego 7 z 61 mieszkaniam...
Warszawa: Na Ursynowie powstaje biurowiec PID [WIZUALIZACJE]
W Warszawie przy ul. Poleczki 32 na Ursynowie powstaje nowy czteropiętrowy budynek usługowo-biurowy...
W Zabrzu pojawi się kolejny nowy inwestor
Sprzedana została przedostatnia z działek na terenie podstrefy ekonomicznej w Zabrzu. Grunt o powier...
W podwrocławskiej Długołęce powstanie park handlowy [WIZUALIZACJE]
W podwrocławskiej Długołęce, kilka kilometrów od granic administracyjnych Wrocławia powstanie nowy p...
MLP Poznań West zostanie rozbudowany
MLP Group podpisało umowę z poznańską spółką W.P.I.P. na rozbudowę projektu MLP Poznań West w Dąbrów...
W podwrocławskiej Sobótce ma powstać Dolnośląski Kolarski Tor Szosowy [WIZUALIZACJE]
Pod Wrocławiem, w Sobótce ma powstać nowoczesny, duży szosowy tor kolarski. Ma to być jedyny taki ob...