Kontrowersyjna inwestycja na terenie Stadionu Olimpijskiego. Deweloper odpowiada prezydentowi Sutrykowi [LIST]źródło: Materiały inwestora

Kontrowersyjna inwestycja na terenie Stadionu Olimpijskiego. Deweloper odpowiada prezydentowi Sutrykowi [LIST]

Orzech
Orzech
REKLAMA
Ciąg dalszy wymiany zdań w sprawie budzącej kontrowersje wśród części mieszkańców Wrocławia, nowej inwestycji na terenie zabytkowego kompleksu Stadionu Olimpijskiego przy ul. Paderewskiego, w miejscu dawnego Basenu Olimpijskiego. Po oświadczeniu na ten temat prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka i deklaracjach chęci odkupienia tego terenu przez miasto Wrocław, tym razem swoje stanowisk przedstawił deweloper, spółka Dolnośląskie Inwestycje – właściciel nieruchomości.

Przedstawiciele inwestora tłumaczą, że nie mogą zaakceptować propozycji Jacka Sutryka odkupienia działki przez miasto. – Wobec poniesionych już bardzo wysokich kosztów związanych z realizacją inwestycji, działania uniemożliwiające jej sfinalizowanie zmusiłyby nas do podjęcia zdecydowanych kroków prawnych – informują.

Przedstawiamy pełną treść oficjalnego oświadczenia spółki Dolnośląskie Inwestycje:
facebook.com/wystartuj/

facebook.com/wystartuj/

facebook.com/wystartuj/

facebook.com/wystartuj/

facebook.com/wystartuj/

facebook.com/wystartuj/

Jest to odpowiedź na wcześniejsze oficjalne oświadczenie wydane przez prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka:
facebook.com/biuroprasoweUMW/

Budynek, który ma być według założeń inwestora, firmy Dolnośląskie Inwestycje S.A. – domem studenckim (akademikiem), budzi wśród części mieszkańców stolicy Dolnego Śląska duże kontrowersje. Wyburzenia na terenie działki rozpoczęły się w sobotę, 29 maja 2021 r.). Cała inwestycja ma zostać ukończona 30 czerwca 2024 roku.

Firma Dolnośląskie Inwestycje S.A. z Wrocławia zdecydowała, że obiekt, który ma powstać w tym miejscu, będzie nosił nazwę Start Park. Powierzchnia całkowita planowanego do realizacji budynku wynosi około 22 000 mkw. W obiekcie wybudowanych zostanie 375 lokali zamieszkania zbiorowego oraz 12 lokali usługowych, 55 miejsc postojowych w garażu podziemnym, 80 komórek lokatorskich, dwie rowerownie, pralnia samoobsługowa, recepcja obiektu, ogólnodostępna powierzchnia do nauki i wypoczynku tak zwany "chillout", oraz rozbudowane zaplecze techniczne.


Przypomnijmy, Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu sprzedała w 2015 roku firmie Dolnośląskie Inwestycje S.A. odkryte baseny położone przy al. Ignacego Jana Paderewskiego na wrocławskim Zalesiu. Za teren o powierzchni 11 268 mkw. nowy właściciel zapłacił uczelni 3 mln 110 tys. zł (zwolnione z podatku VAT). Po zgodzie ministra skarbu i nieskorzystaniu przez prezydenta miasta Wrocławia z prawa pierwokupu, 28 stycznia 2015 roku doszło do podpisania ostatecznego aktu notarialnego.

Inwestycja na tej działce nie mogła ruszyć przez kilka ostatnich lat. Dopiero w połowie marca bieżącego roku magistrat wydał spółce Dolnośląskie Inwestycje pozwolenie na realizację tego przedsięwzięcia, chociaż przypomnijmy, że kilka lat temu Miejski Konserwator Zabytków był przeciwny planowanej w tym miejscu inwestycji. 

2020 roku inwestor przedstawił nowy, zmieniony projekt, który jest zgodny z funkcją dopuszczoną w planie miejscowym, a sam budynek będzie obniżony o ponad metr w stosunku do wcześniejszego, pierwotnego projektu.

Firma Dolnośląskie Inwestycje S.A. zrealizuje na zakupionej nieruchomości dom studencki wraz z lokalami usługowymi w poziomie przyziemia oraz garażem podziemnym. Budynek będzie posiadał trzy kondygnacje naziemne oraz jedną podziemną, w której przewidziano m.in. rowerownie, powierzchnie przynależne do lokali usługowych na parterze oraz garaż.
W obiekcie planowane jest również uruchomienie odnowy biologicznej, usług fizykoterapii, fitnessu i tym podobnych usług. Zaplanowano także są dwa lokale gastronomiczne. Inwestor przewidział też w budynku ogólnodostępne strefy do nauki, pracy oraz integracji zamieszkujących go studentów. Obiekt według założeń inwestora ma mieć charakter otwarty i być dostępny nie tylko dla stałych mieszkańców domu studenckiego, ale także dla wszystkich innych mieszkańców Wrocławia i innych osób. Zlokalizowane na parterze lokale usługowe według planów zostaną przeznaczone do wypełniania funkcji uzupełniających infrastrukturę sportową zlokalizowaną na terenie AWF-u.
Projekt nowego domu studenckiego objęty jest już prawomocnym i ostatecznym pozwoleniem na budowę, pozytywną decyzją Miejskiego Konserwatora Zabytków, a także jest zgodny z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tej nieruchomości.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Hala Rychtalska – połączona z kompleksem Browarów Wrocławskich – wystawiona na sprzedaż! Miejsce z ogromnym potencjałem inwestycyjnym do nabycia w przetargu
W dniu 29 lipca 2021 r. został ogłoszony przetarg przez Altona Investments Sp. z o.o. (Grupa Kapitał...
Osiedle Hemara – drugi etap w dobrej cenie – mieszkania w warszawskiej Zielonej Białołęce od PROFIT Development [FILM]
To ostatnie mieszkania drugiego etapu inwestycji, które można kupić w tej wyjątkowej inwestycji od P...
Ponad 155-metrowa wieża Skysawa w Warszawie osiągnęła docelową wysokość
40 kondygnacji nadziemnych i ponad 155 metrów wysokości – tyle mierzy wieża kompleksu biurowo-handlo...
Sol Marina w Gdańsku powiększy się o dwa etapy
Luksusowy kompleks Sol Marina, położony na gdańskim wybrzeżu, będzie rozbudowywany. Dekpol Deweloper...
W centrum Poznania startuje inwestycja Słowackiego 7
W stolicy Wielkopolski powstanie kameralny budynek wielorodzinny Słowackiego 7 z 61 mieszkaniam...
Warszawa: Na Ursynowie powstaje biurowiec PID [WIZUALIZACJE]
W Warszawie przy ul. Poleczki 32 na Ursynowie powstaje nowy czteropiętrowy budynek usługowo-biurowy...
W Zabrzu pojawi się kolejny nowy inwestor
Sprzedana została przedostatnia z działek na terenie podstrefy ekonomicznej w Zabrzu. Grunt o powier...
W podwrocławskiej Długołęce powstanie park handlowy [WIZUALIZACJE]
W podwrocławskiej Długołęce, kilka kilometrów od granic administracyjnych Wrocławia powstanie nowy p...
MLP Poznań West zostanie rozbudowany
MLP Group podpisało umowę z poznańską spółką W.P.I.P. na rozbudowę projektu MLP Poznań West w Dąbrów...
W podwrocławskiej Sobótce ma powstać Dolnośląski Kolarski Tor Szosowy [WIZUALIZACJE]
Pod Wrocławiem, w Sobótce ma powstać nowoczesny, duży szosowy tor kolarski. Ma to być jedyny taki ob...