Kontrowersyjna inwestycja na terenie Stadionu Olimpijskiego. Deweloper odpowiada prezydentowi Sutrykowi [LIST]źródło: Materiały inwestora

Kontrowersyjna inwestycja na terenie Stadionu Olimpijskiego. Deweloper odpowiada prezydentowi Sutrykowi [LIST]

Orzech
Orzech
REKLAMA
Ciąg dalszy wymiany zdań w sprawie budzącej kontrowersje wśród części mieszkańców Wrocławia, nowej inwestycji na terenie zabytkowego kompleksu Stadionu Olimpijskiego przy ul. Paderewskiego, w miejscu dawnego Basenu Olimpijskiego. Po oświadczeniu na ten temat prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka i deklaracjach chęci odkupienia tego terenu przez miasto Wrocław, tym razem swoje stanowisk przedstawił deweloper, spółka Dolnośląskie Inwestycje – właściciel nieruchomości.

Przedstawiciele inwestora tłumaczą, że nie mogą zaakceptować propozycji Jacka Sutryka odkupienia działki przez miasto. – Wobec poniesionych już bardzo wysokich kosztów związanych z realizacją inwestycji, działania uniemożliwiające jej sfinalizowanie zmusiłyby nas do podjęcia zdecydowanych kroków prawnych – informują.

Przedstawiamy pełną treść oficjalnego oświadczenia spółki Dolnośląskie Inwestycje:
facebook.com/wystartuj/

facebook.com/wystartuj/

facebook.com/wystartuj/

facebook.com/wystartuj/

facebook.com/wystartuj/

facebook.com/wystartuj/

Jest to odpowiedź na wcześniejsze oficjalne oświadczenie wydane przez prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka:
facebook.com/biuroprasoweUMW/

Budynek, który ma być według założeń inwestora, firmy Dolnośląskie Inwestycje S.A. – domem studenckim (akademikiem), budzi wśród części mieszkańców stolicy Dolnego Śląska duże kontrowersje. Wyburzenia na terenie działki rozpoczęły się w sobotę, 29 maja 2021 r.). Cała inwestycja ma zostać ukończona 30 czerwca 2024 roku.

Firma Dolnośląskie Inwestycje S.A. z Wrocławia zdecydowała, że obiekt, który ma powstać w tym miejscu, będzie nosił nazwę Start Park. Powierzchnia całkowita planowanego do realizacji budynku wynosi około 22 000 mkw. W obiekcie wybudowanych zostanie 375 lokali zamieszkania zbiorowego oraz 12 lokali usługowych, 55 miejsc postojowych w garażu podziemnym, 80 komórek lokatorskich, dwie rowerownie, pralnia samoobsługowa, recepcja obiektu, ogólnodostępna powierzchnia do nauki i wypoczynku tak zwany "chillout", oraz rozbudowane zaplecze techniczne.


Przypomnijmy, Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu sprzedała w 2015 roku firmie Dolnośląskie Inwestycje S.A. odkryte baseny położone przy al. Ignacego Jana Paderewskiego na wrocławskim Zalesiu. Za teren o powierzchni 11 268 mkw. nowy właściciel zapłacił uczelni 3 mln 110 tys. zł (zwolnione z podatku VAT). Po zgodzie ministra skarbu i nieskorzystaniu przez prezydenta miasta Wrocławia z prawa pierwokupu, 28 stycznia 2015 roku doszło do podpisania ostatecznego aktu notarialnego.

Inwestycja na tej działce nie mogła ruszyć przez kilka ostatnich lat. Dopiero w połowie marca bieżącego roku magistrat wydał spółce Dolnośląskie Inwestycje pozwolenie na realizację tego przedsięwzięcia, chociaż przypomnijmy, że kilka lat temu Miejski Konserwator Zabytków był przeciwny planowanej w tym miejscu inwestycji. 

2020 roku inwestor przedstawił nowy, zmieniony projekt, który jest zgodny z funkcją dopuszczoną w planie miejscowym, a sam budynek będzie obniżony o ponad metr w stosunku do wcześniejszego, pierwotnego projektu.

Firma Dolnośląskie Inwestycje S.A. zrealizuje na zakupionej nieruchomości dom studencki wraz z lokalami usługowymi w poziomie przyziemia oraz garażem podziemnym. Budynek będzie posiadał trzy kondygnacje naziemne oraz jedną podziemną, w której przewidziano m.in. rowerownie, powierzchnie przynależne do lokali usługowych na parterze oraz garaż.
W obiekcie planowane jest również uruchomienie odnowy biologicznej, usług fizykoterapii, fitnessu i tym podobnych usług. Zaplanowano także są dwa lokale gastronomiczne. Inwestor przewidział też w budynku ogólnodostępne strefy do nauki, pracy oraz integracji zamieszkujących go studentów. Obiekt według założeń inwestora ma mieć charakter otwarty i być dostępny nie tylko dla stałych mieszkańców domu studenckiego, ale także dla wszystkich innych mieszkańców Wrocławia i innych osób. Zlokalizowane na parterze lokale usługowe według planów zostaną przeznaczone do wypełniania funkcji uzupełniających infrastrukturę sportową zlokalizowaną na terenie AWF-u.
Projekt nowego domu studenckiego objęty jest już prawomocnym i ostatecznym pozwoleniem na budowę, pozytywną decyzją Miejskiego Konserwatora Zabytków, a także jest zgodny z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tej nieruchomości.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Wrocław dostanie ponad 107 mln zł dofinansowania na przebudowę ul. Pomorskiej i rewitalizację Wzgórza Partyzantów
Gmina Wrocław w ramach pierwszej edycji rządowego Programu Inwestycji Strategicznych – Polski Ład dl...
Już niebawem pojedziemy pełną szerokością trasy S3 na odcinku Lubin Północ - Polkowice Południe
Do końca bieżącego tygodnia udostępnimy kierowcom kolejnych 6 km drogi ekspresowej S3 od węzła Lubin...
Trwa przebudowa stacji kolejowej Kraków Płaszów [ZDJĘCIA]
Podróżni wygodniej wsiadają do pociągów z nowych peronów na stacji Kraków Płaszów. Do kierowania ruc...
Nowy przystanek Boguszów-Gorce Dzikowiec w woj. dolnośląskim zwiększy dostęp do kolei
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na budowę przystanku na trasie Boguszów-Gorce Wschód...
Niemiecki koncern Bayer zatrudni 400 specjalistów IT w Warszawie
Do 2022 roku niemiecki Bayer chce  zatrudnić 400 specjalistów w swoim warszawskim Digital Hubie...
Wrocław: Trwa rewitalizacja zabytkowego budynku farmacji na Starym Mieście. Powstanie w nim biurowiec [FILM + ZDJĘCIA]
Spółka Luni Sp. z o.o. rozpoczęła w sierpniu 2020 roku przebudowę budynku (wpisanego do gminnej ewid...
Wille Miejskie na Swojczycach – Działoszyńska od PROFIT Development
Wrocław to metropolia tętniąca życiem. Dobrzej jest jednak mieć tu swoje miejsce, w którym będzie mo...
W centrum Wrocławia powstaje 56-metrowy biurowiec MidPoint 71 [FILM + ZDJĘCIA]
W centrum Wrocławia, przy ulicy Powstańców Śląskich powstaje nowy biurowiec MidPoint 71. Budowa biur...
Kraków: Radni nie godzą się na podziemny tramwaj
Podczas środowej sesji rady miasta przestawiono radnym wyniki studium dla budowy szybkiego bezkolizy...
We Wrocławiu powstanie pierwsze osiedle na terenach PKP realizowane w ramach programu Mieszkanie Plus
Jak poinformował PFR Nieruchomości we Wrocławiu powstanie pierwsze osiedle w ramach rynkowej części...