Kraków: Wciąż niewiadomo co powstanie przy Błękitku

Kraków: Wciąż niewiadomo co powstanie przy Błękitku

Damian Daraż
Damian Daraż
Lobos
adresKraków, Aleja Pokoju 1a
komercjalizacjaSavills sp. z o.o.
projektantns MoonStudio
REKLAMA
Przy alei Pokoju 1a, w bezpośrednim sąsiedztwie Błękitka, trwa rozbiórka budynku biurowo-usługowego. Właścicielem nieruchomości była Grupa Echo Investment, jednak pod koniec 2020 roku nieruchomość została sprzedana. Według pozwolenia budowlanego z ub.r., w miejscu rozbieranego budynku miał powstać hotel. Czy nowy inwestor zmieni plany?
Budynek biurowo-usługowy przy alei Pokoju 1a, w którym rezydowała firma Lobos, jest obecnie wyburzany. W 2020 roku na wniosek Echo Investment zostało wydane pozwolenie na budowę obiektu hotelowego wraz z garażem podziemnym. Jeszcze przed sprzedażą nieruchomości projekt architektoniczny hotelu był na wczesnym etapie przygotowań.

Czy to będzie wysoki budynek?

Nieznany jest nowy właściciel nieruchomości ani jego plany inwestycyjne. Firma Lobos dziewięć lat temu starając się sprzedać teren udostępniła dokument zawierający decyzję o możliwych warunkach jego zabudowy. Dokument dotyczący zagospodarowania tego terenu oparty o decyzję WZiZT przewidywał wybudowanie 10-kondygnacyjnego biurowca z 1800 stanowiskami biurowymi lub budynku hotelowego z 414 pokojami, wraz z lokalami handlowo-usługowymi w parterze i garażem podziemnym.
Nie wiadomo czy nowy właściciel zachowa obecne pozwolenie budowlane, czy zmieni plany i złoży nowy wniosek na inny projekt. Druga opcja oznaczałaby, że prace budowlane przy wznoszeniu nowego obiektu odsuną się w czasie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA