Taksówkarze w końcu będą mieli swój postój przy Tauron Arenie

Taksówkarze w końcu będą mieli swój postój przy Tauron Arenie

Kraków
REKLAMA
Taksówkarze w końcu doczekają się postoju przy Tauron Arenie Kraków. Powstanie on przy ulicy Dąbskiej i Lema. Prace przy budowie postoju powinny zakończyć się z początkiem grudnia.

Taksówkarze od oddania obiektu do użytku, domagali się miejsca gdzie mogliby czekać na klientów po zakończeniu imprez i wydarzeń w krakowskiej arenie. Początkowo postój taksówek miał powstać w 2015 roku, lecz środki na ten cel nie znalazły się w budżecie miasta, na ten cel ZIKiT planował wydać ok. 150 tysięcy złotych.
Taksówkarze do tej pory mogli dowozić pasażerów jedynie do tymczasowych, małych postojów znajdujących się na drodze serwisowo-dojazdowej do Tauron Areny Kraków. Przez to rodziło się wiele komplikacji komunikacyjnych podczas masowych imprez. Firmy taksówkarskie wiedząc, że nie ma gdzie zaparkować odmawiały realizacji kursów w tamte okolice.
W tym roku tuz po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży jeszcze raz przypomnieli się Magistratowi, gdyż ten wciąż nie wywiązuje się z obietnicy. W odpowiedzi Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, stwierdził że prace przy budowie postoju ruszą prawdopodobnie w listopadzie.
REKLAMA
I rzeczywiście urzędnicy z ZIKiT dziś informują, że udało się zabezpieczyć ok. 120 tysięcy złotych na realizację inwestycji, dzięki zaoszczędzonym środkom.
Budowa postoju dla taksówek razem z przygotowaniem projektu pochłonie około 120 tysięcy złotych.
Budowa ruszyła, jeżeli pogoda będzie sprzyjająca, to jest szansa że inwestycja zakończy się już za dwa tygodnie. Z postoju będzie mogło jednocześnie korzystać dwadzieścia pojazdów.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA