Tauron Arena na plusie, z dużym zyskiem

Tauron Arena na plusie, z dużym zyskiem

Kraków
REKLAMA
2016 rok krakowska arena kończy z zyskiem w wysokości 3 mln złotych. W roku 2016 odbyło się tam 46 imprez, a obiekt odwiedziło 820 tys. gości.

W tym roku pozostał zaplanowany na 16 grudnia koncert Enrique Iglesiasa, będzie to ostatnia w tym roku impreza w Tauron Arenie i jednocześnie setna impreza odbywająca się w Arenie Głównej od momentu otwarcia obiektu. Władze miasta chwalą się sukcesem.
– Ten rok Tauron Arena zakończy na plusie. To bardzo dobra wiadomość. Udało się tego dokonać rok wcześniej, niż planowaliśmy – powiedział na łamach Gazety Wyborczej wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig.
 Agencja Rozwoju Miasta SA – zarządca Tauron Areny Kraków, zakładała, że hala na Czyżynach będzie się bilansowała po trzech latach od otwarcia, czyli od 2017 roku, W roku 2015 zysk wyniósł ponad 244 tys. zł. W planach na 2016 rok spółka zakładała, że wykaże zysk w kwocie 168,3 tys. zł. Aktualnie szacujemy, że przekroczy on 3 mln zł informuje Gazetę Wyborczą rzeczniczka zarządcy hali, Katarzyna Fiedorowicz-Razmus.
Dokładna kwota znana będzie dopiero po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego spółki. Nie wiadomo dokładnie, na której imprezie Tauron Arena zarobiła najwięcej, zarząd spółki zasłania się tajemnicą handlową.
Jak to możliwe, że zysk tak daleko odbiega od szacowanego? Powodem jest liczba imprez, które w 2016 roku odbyły się w hali. Zaplanowano początkowo, że będzie ich 30, a ostatecznie było ich 46. Szesnaście imprez to wydarzenia sportowe, pozostałe to m.in. kongresy, festiwale, koncerty oraz wydarzenia o charakterze religijnym. W 2016 roku, w Tauron Arenie wystąpili m.in. King of Leon, Black Sabbath, Hans Zimmer, ZAZ, Mariah Carey oraz Justin Bieber. W hali organizowane były także wydarzenia sportowe, takie jak ME w Piłce Ręcznej Mężczyzn, Hokejową Ligę Mistrzów, Final Six Ligi Światowej i Final Four Ligi Mistrzów, Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym, gale walk m.in. Polsat Boxing Night. W 2016 roku zagościły także wydarzenia religijne, największym były Światowe Dni Młodzieży, 80% wydarzeń, które odbyły się w tym roku, zostały zorganizowane przez podmioty zewnętrzne, takie jak federacje i kluby sportowe czy agencje eventowe. Pozostałe wydarzenia były organizowane czy współorganizowane przez jednostki miejskie – Biuro Festiwalowe czy Zarząd Infrastruktury Sportowej.
REKLAMA
Rzecznik zarządcy hali Fiedorowicz-Razmus deklaruje, że obiekt jest udostępniany wszystkim na równych zasadach.

Przez cały rok życiem tętniła Mała Hala, w której można grać w siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną i futsal. Dzieci i młodzież brały udział m.in. w bezpłatnych zajęciach Akademii Juniora i Akademii Przedszkola oraz w wakacyjnych półkoloniach – przypomina Fiedorowicz-Razmus.
Na przyszły rok 2017 ogłoszono, iż w Tauron Arenie odbędzie się minimum 22 imprezy. Agencja Rozwoju Miasta zakłada, że przychody z najmu obiektu będą pokrywać koszty jego funkcjonowania.
Planowane imprezy w 2017 roku:
  • 21 stycznia w Tauron Arenie zagra Green Day
  • 4 luty – Karnawałowa Moc Disco Polo
  • 6 luty – Ennio Morricone
  • 19 luty – Rod Stewart
  • 3 kwietnia – TINI
  • 15 czerwca – Linkin Park
  • 17 czerwca – System of Down
  • 25 sierpnia do 3 września – ME w Piłce Siatkowej Mężczyzn
  • 11 listopada – Andrea Bocelli

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA