Najtańsze działki budowlane w Polsce – zestawienie

Najtańsze działki budowlane w Polsce – zestawienie

Warszawa
these_eyes
these_eyes
REKLAMA

Patrząc z perspektywy dużych miast można wnioskować, że osób budujących własne domy jest coraz mniej. Nie jest to prawdą. W Polsce nadal króluje budownictwo jednorodzinne, poza dużymi miastami 99 % to budynki dla jednej rodziny.

 

Według statystyk przyjmując jedno mieszkanie – jeden dom,  w przeważającym stopniu budujemy więcej domów niż mieszkań. W 2013 roku wybudowanych zostało 81 302 domy przy czym mieszkań zostało oddanych do użytku 64 032.

 

Działki budowlane cieszą się bardzo dużym powodzeniem. W ostatnich latach Polacy przestali traktować ziemię budowlaną jako teren tylko i wyłącznie pod budowę, lecz z myślą o późniejszym jej sprzedaniu z większym zyskiem. Świadczy o tym fakt, że rok rocznie ceny działek pod budowę regularnie wzrastają. Mówi Agata Polińska ekspert z serwisu otoDom.pl

 

REKLAMA

Jakie czynniki wpływają na ceny działek budowlanych : oczywiście podstawa to dobra lokalizacja blisko do centrów miast, albo urokliwe miejsce.

Ważnym czynnikiem wpływającym na cenę jest uzbrojenie działki w media, jeżeli jest dostęp do gazu  , energii elektrycznej , wodociągu i kanalizacji cena automatycznie rośnie i to znacznie . Wpływ na cenę ma też wielkość działki , czym większa tym m2 jest tańszy oczywiście w porównaniu do podobnej lokalizacji.

 

Przy zakupie działki pod budowę bardzo ważne jest sprawdzenie jej pod kątem postawienia odpowiedniego budynku. Takie dane można uzyskać z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który powinna posiadać każda gmina. Jeżeli urząd nie posiada takowego planu lub utracił swą ważność, powinno się niezwłocznie wystąpić o wydanie warunków zabudowy. Dodaje Emil Chrzanowski z  Emmerson Realty

Przygotowaliśmy zestawienie najtańszych działek budowlanych tak jak poprzednio ziemi rolnej http://strefynieruchomosci.pl/zobacz-ceny-najtanszych-dzialek-rolnych-100-miejscowosciach-polsce/  , w 100 miejscowościach wybraliśmy najtańsze.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA