Druga "młodość" obiektów budowlanych

Druga "młodość" obiektów budowlanych

Warszawa
gutpr
REKLAMA

Wielkim krokami zbliża się długo wyczekiwana konferencja „Zrównoważone renowacje – druga młodość inwestycji budowlanych”, organizowana przez firmę RD bud. Już 25 września 2014 r. hotel Lord w Warszawie stanie się miejscem prestiżowego spotkania, podczas którego wybitni specjaliści z kraju i zagranicy podejmą dyskusję na temat rewitalizacji obiektów budowlanych. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego już dziś warto wypełnić formularz zgłoszeniowy i wziąć udział w tym wydarzeniu.


Dzisiejsze standardy budowlane znacznie odbiegają od tych, które wiodły prym choćby jeszcze 15 lat temu. Obecnie coraz więcej uwagi przywiązuje się do efektywności energetycznej. Rosnące ceny energii, konieczność poszanowania wyczerpujących się zasobów kopalnych, jak również względy środowiskowe – wszystko to powoduje, że świetlaną przyszłość mają dziś przed sobą jedynie budynki niskoenergetyczne. Coraz bardziej popularne staje się zatem wykorzystanie rozwiązań zmierzających do zmniejszenia zapotrzebowania budynków na energię i jej racjonalnego wykorzystania. Nowoczesne technologie, materiały i instalacje wykorzystywane aktualnie w projektach budowlanych są ekonomiczne i przyjazne środowisku. Tymczasem w architekturze każdego miasta znaleźć można nie tylko obiekty, które są jego prawdziwą wizytówką, ale również takie, których wygląd i funkcjonalność wymaga jeszcze wielu poprawek. Problem ten nie dotyczy tylko budynków zabytkowych, ale też inwestycji, które zrealizowano przy wykorzystaniu przestarzałych technologii i materiałów o niskiej efektywności energetycznej.

 

REKLAMA

Co zatem zrobić, gdy obiekt budowlany nie spełnia aktualnych standardów budowlanych i generuje straty, których w przyszłości można by uniknąć i to z poszanowaniem środowiska naturalnego? Deweloperzy, inwestorzy, właściciele i zarządcy nieruchomości, projektanci, architekci, producenci, a także przedstawiciele samorządów zainteresowani zagadnieniem podnoszenia efektywności energetycznej starszych obiektów architektonicznych, nie powinni przepuścić okazji do udziału w konferencji pt. „Zrównoważone renowacje – druga młodość inwestycji budowlanych”, realizowanej w ramach projektu „Partnerstwo dla zrównoważonego budownictwa”. Organizatorem wydarzenia jest firma RD bud, która od lat propaguje politykę nowoczesnego budownictwa pozostającego w zgodzie z naturą. Program konferencji koncentruje się na dwóch aspektach, które odgrywają kluczową rolę w procesie osiągania standardu budynku niskoenergetycznego – tj. rewitalizacja struktury zewnętrznej oraz powierzchni wewnętrznych obiektu. Podsumowaniem każdej części będzie panel dyskusyjny, w którym udział wezmą przedstawiciele renomowanych w branży firm i instytucji. Bez wątpienia ciekawym punktem programu będzie również prezentacja pt. „3 Rewolucja Przemysłowa” przygotowana przez przedstawicieli francuskiej firmy NACARAT. Prelekcja stanowić będzie wprowadzenie do warsztatów, podczas których uczestnicy konferencji będą mieli szansę sprawdzić w praktyce nabytą teorię. Staną oni przed wyzwaniem zorganizowania zrównoważonej renowacji na funkcjonujących obiektach. Nad realizacją tego niełatwego zadania czuwać będą gospodarze spotkania oraz goście specjalni – uznane autorytety w dziedzinie zrównoważonego budownictwa z Grupy Rabot Dutilleul.

 

Udział w seminarium jest bezpłatny. Aby stać się częścią tego wydarzenia wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: www.zrownowazonainwestycja.pl/rejestracja lub wysłać e-mail na adres rejestracja@gutpr.pl. Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy!

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA