[Warszawa] Elektryczna ładowarka stanęła przy Bobrowieckiej 6 w Warszawie

[Warszawa] Elektryczna ładowarka stanęła przy Bobrowieckiej 6 w Warszawie

Kajtman
Kajtman
REKLAMA
W biurowcu Bobrowiecka 6 została zainstalowana stacja ładowania pojazdów elektrycznych – EVBox z linii businessline o mocy 22kW, należąca do Grupy ENGIE. Montaż urządzenia przy ul. Bobrowieckiej rozszerzy dostępność infrastruktury ładowania akumulatorów elektrycznych w dzielnicy.
EVBox z linii businessline ma dwa gniazda o mocy ładowania 22kW. Stacja została zainstalowana od strony placu pomiędzy biurowcami Bobrowiecka 6 i Bobrowicka 8. Ładowanie pojazdów elektrycznych będzie możliwe dla wszystkich osób, które zostaną zarejestrowane w systemie obsługi EVBox przez ENGIE i otrzymają specjalną kartę umożliwiającą korzystanie z urządzenia.
W Spectra Development jesteśmy zwolennikami proekologicznych rozwiązań. Zależy nam na tym, aby kompleks budynków przy Bobrowieckiej był nowoczesny i odpowiadał na zapotrzebowanie jego najemców i użytkowników. Cieszymy się, że efekty współpracy z firmą ENGIE, która jednocześnie jest najemcą biurowca Bobrowiecka 8, przyniosą korzyść zwolennikom elektromobilności. Zainstalowana stacja już pracuje i cieszy się zainteresowaniem pierwszych użytkowników – mówi Dariusz Sokołowski, prezes zarządu Spectra Development. 
EVBox, należący do ENGIE, to światowy lider w produkcji stacji ładowania dysponujący ponad 50 tysiącami urządzeń działających w ponad 980 miastach na całym świecie. Swoim klientom oferuje najwyższej jakości stacje ładowania o różnych parametrach dostosowanych do indywidualnych potrzeb. ENGIE w Polsce jest dostawcą efektywnych i innowacyjnych rozwiązań. Świadczy usługi w obszarach wykonawstwa i obsługi infrastruktury obiektów budowlanych, odnawialnych źródeł energii, sprzedaży i optymalizacji zakupów i zużycia energii oraz gazu ziemnego, z zastosowaniem wysoko rozwiniętych technologii cyfrowych. Dostarcza swoim klientom energię w postaci ciepła, elektryczności i gazu. Świadczy usługi serwisowe i inwestycyjne w obszarze infrastruktury ciepłowniczej oraz elektroenergetycznej. Aktywnie działa na rynku Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. 
Jestem bardzo zadowolony, że w ramach grupy ENGIE możemy naszym klientom zaoferować kolejny zaawansowany technologicznie produkt – ładowarki do samochodów elektrycznych. Przygotowaliśmy rozwiązania odpowiadające potrzebom odbiorców indywidualnych, jak również biznesowych i instytucjonalnych. Nasze ładowarki EVBox, idealnie wpasowują się w potrzebę rozwoju elektromobilności w Polsce, przyczyniając się do ochrony naszego środowiska – mówi Jan Woźniak, dyrektor zarządzający Grupy ENGIE w Polsce. 
Kompleks Bobrowiecka powstał na Dolnym Mokotowie przy ul. Bobrowieckiej. Ta nieodkryta jeszcze lokalizacja, ze względu na bliskość centrum Warszawy cechuje się niezwykłym potencjałem, zarówno jako atrakcyjne miejsce do pracy, jak i codziennego życia. Kompleks tworzy zespół budynków mieszkalno-biurowych, którego twórcą jest renomowana pracownia JEMS Architekci. Początek idei dał istniejący od 2006 r. budynek biurowy przy ulicy Bobrowieckiej 6, której kontynuacją są zrealizowane w 2017 r. apartamentowiec przy Bobrowieckiej 10 oraz biurowiec przy ulicy Bobrowieckiej 8. Koncepcja kompleksu wykracza poza mury planowanych budynków, tworząc spójny zespół urbanistyczny, który okolicy dał nowe życie rozszerzając ofertę różnorodnych usług znajdujących się przy ulicy Bobrowieckiej, co pozytywnie wpływa na podwyższenie komfortu codziennej pracy i życia w dzielnicy. Kompleks Bobrowiecka na rynku stołecznych nieruchomości wyróżnia także unikatowa jakość w postaci obecności sztuki wyrażonej ideą kultury wpisanej w przestrzeń.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Hala Rychtalska – połączona z kompleksem Browarów Wrocławskich – wystawiona na sprzedaż! Miejsce z ogromnym potencjałem inwestycyjnym do nabycia w przetargu
W dniu 29 lipca 2021 r. został ogłoszony przetarg przez Altona Investments Sp. z o.o. (Grupa Kapitał...
Osiedle Hemara – drugi etap w dobrej cenie – mieszkania w warszawskiej Zielonej Białołęce od PROFIT Development [FILM]
To ostatnie mieszkania drugiego etapu inwestycji, które można kupić w tej wyjątkowej inwestycji od P...
Ponad 155-metrowa wieża Skysawa w Warszawie osiągnęła docelową wysokość
40 kondygnacji nadziemnych i ponad 155 metrów wysokości – tyle mierzy wieża kompleksu biurowo-handlo...
Sol Marina w Gdańsku powiększy się o dwa etapy
Luksusowy kompleks Sol Marina, położony na gdańskim wybrzeżu, będzie rozbudowywany. Dekpol Deweloper...
W centrum Poznania startuje inwestycja Słowackiego 7
W stolicy Wielkopolski powstanie kameralny budynek wielorodzinny Słowackiego 7 z 61 mieszkaniam...
Warszawa: Na Ursynowie powstaje biurowiec PID [WIZUALIZACJE]
W Warszawie przy ul. Poleczki 32 na Ursynowie powstaje nowy czteropiętrowy budynek usługowo-biurowy...
W Zabrzu pojawi się kolejny nowy inwestor
Sprzedana została przedostatnia z działek na terenie podstrefy ekonomicznej w Zabrzu. Grunt o powier...
W podwrocławskiej Długołęce powstanie park handlowy [WIZUALIZACJE]
W podwrocławskiej Długołęce, kilka kilometrów od granic administracyjnych Wrocławia powstanie nowy p...
MLP Poznań West zostanie rozbudowany
MLP Group podpisało umowę z poznańską spółką W.P.I.P. na rozbudowę projektu MLP Poznań West w Dąbrów...
W podwrocławskiej Sobótce ma powstać Dolnośląski Kolarski Tor Szosowy [WIZUALIZACJE]
Pod Wrocławiem, w Sobótce ma powstać nowoczesny, duży szosowy tor kolarski. Ma to być jedyny taki ob...