[Warszawa] Elektryczna ładowarka stanęła przy Bobrowieckiej 6 w Warszawie

[Warszawa] Elektryczna ładowarka stanęła przy Bobrowieckiej 6 w Warszawie

Kajtman
REKLAMA
W biurowcu Bobrowiecka 6 została zainstalowana stacja ładowania pojazdów elektrycznych – EVBox z linii businessline o mocy 22kW, należąca do Grupy ENGIE. Montaż urządzenia przy ul. Bobrowieckiej rozszerzy dostępność infrastruktury ładowania akumulatorów elektrycznych w dzielnicy.
EVBox z linii businessline ma dwa gniazda o mocy ładowania 22kW. Stacja została zainstalowana od strony placu pomiędzy biurowcami Bobrowiecka 6 i Bobrowicka 8. Ładowanie pojazdów elektrycznych będzie możliwe dla wszystkich osób, które zostaną zarejestrowane w systemie obsługi EVBox przez ENGIE i otrzymają specjalną kartę umożliwiającą korzystanie z urządzenia.
W Spectra Development jesteśmy zwolennikami proekologicznych rozwiązań. Zależy nam na tym, aby kompleks budynków przy Bobrowieckiej był nowoczesny i odpowiadał na zapotrzebowanie jego najemców i użytkowników. Cieszymy się, że efekty współpracy z firmą ENGIE, która jednocześnie jest najemcą biurowca Bobrowiecka 8, przyniosą korzyść zwolennikom elektromobilności. Zainstalowana stacja już pracuje i cieszy się zainteresowaniem pierwszych użytkowników – mówi Dariusz Sokołowski, prezes zarządu Spectra Development. 
EVBox, należący do ENGIE, to światowy lider w produkcji stacji ładowania dysponujący ponad 50 tysiącami urządzeń działających w ponad 980 miastach na całym świecie. Swoim klientom oferuje najwyższej jakości stacje ładowania o różnych parametrach dostosowanych do indywidualnych potrzeb. ENGIE w Polsce jest dostawcą efektywnych i innowacyjnych rozwiązań. Świadczy usługi w obszarach wykonawstwa i obsługi infrastruktury obiektów budowlanych, odnawialnych źródeł energii, sprzedaży i optymalizacji zakupów i zużycia energii oraz gazu ziemnego, z zastosowaniem wysoko rozwiniętych technologii cyfrowych. Dostarcza swoim klientom energię w postaci ciepła, elektryczności i gazu. Świadczy usługi serwisowe i inwestycyjne w obszarze infrastruktury ciepłowniczej oraz elektroenergetycznej. Aktywnie działa na rynku Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. 
Jestem bardzo zadowolony, że w ramach grupy ENGIE możemy naszym klientom zaoferować kolejny zaawansowany technologicznie produkt – ładowarki do samochodów elektrycznych. Przygotowaliśmy rozwiązania odpowiadające potrzebom odbiorców indywidualnych, jak również biznesowych i instytucjonalnych. Nasze ładowarki EVBox, idealnie wpasowują się w potrzebę rozwoju elektromobilności w Polsce, przyczyniając się do ochrony naszego środowiska – mówi Jan Woźniak, dyrektor zarządzający Grupy ENGIE w Polsce. 
Kompleks Bobrowiecka powstał na Dolnym Mokotowie przy ul. Bobrowieckiej. Ta nieodkryta jeszcze lokalizacja, ze względu na bliskość centrum Warszawy cechuje się niezwykłym potencjałem, zarówno jako atrakcyjne miejsce do pracy, jak i codziennego życia. Kompleks tworzy zespół budynków mieszkalno-biurowych, którego twórcą jest renomowana pracownia JEMS Architekci. Początek idei dał istniejący od 2006 r. budynek biurowy przy ulicy Bobrowieckiej 6, której kontynuacją są zrealizowane w 2017 r. apartamentowiec przy Bobrowieckiej 10 oraz biurowiec przy ulicy Bobrowieckiej 8. Koncepcja kompleksu wykracza poza mury planowanych budynków, tworząc spójny zespół urbanistyczny, który okolicy dał nowe życie rozszerzając ofertę różnorodnych usług znajdujących się przy ulicy Bobrowieckiej, co pozytywnie wpływa na podwyższenie komfortu codziennej pracy i życia w dzielnicy. Kompleks Bobrowiecka na rynku stołecznych nieruchomości wyróżnia także unikatowa jakość w postaci obecności sztuki wyrażonej ideą kultury wpisanej w przestrzeń.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Biura: Najemcy chcą zostać na dłużej w Krakowie
Według raportu "Office Occupier: Rynek biurowy w Krakowie 1-3 kw. 2020 r." przygotowanego przez firm...
Łódź: Budowa stadionu ŁKS idzie zgodnie z planem
Pomimo pandemii koronawirusa prace prowadzone są zgodnie z planem. Obiekt powstaje przy ulicy Unii L...
Rozwój na wschód szansą dla krakowskiego rynku magazynowego?
Krakowski rynek magazynowy nie należy do największych na logistycznej mapie Polski. Niemniej w ostat...
Miasto rozstrzygnęło przetarg na budowę nowego żłobka na Sołtysowicach [WIZUALIZACJE]
19 października rozstrzygnięto przetarg na budowę nowego miejskiego żłobka z filią Miejskiej Bi...
Lidl wybuduje na Dolnym Śląsku drugie centrum dystrybucyjne
W Dobroszycach w powiecie oleśnickim powstanie 12. Centrum Dystrybucyjne sieci Lidl Polska. Inwestyc...
Trzy firmy chcą remontować most Zwierzyniecki we Wrocławiu
Poznaliśmy oferty trzech firm, które zainteresowane są przeprowadzeniem remontu 123-letniego mostu Z...
Rynek magazynowy w Łodzi – logistyczne serce Polski
Polska Centralna to trzeci do co wielkości rynek magazynowy w Polsce, a także jeden z najważniejszyc...
Łódź: Ulica Wydmowa przeszła remont
Inwestycja została zrealizowana w ramach programu Plan dla Osiedli. Prace obejmowały odcinek od ulic...
Kraków: Mieszkańcy zdecydowali – wyniki głosowania 7. edycji Budżetu Obywatelskiego
Zrealizowanych zostanie 195 projektów na łączną kwotę 32 mln złotych. Najwięcej zwycięskich zadań do...
Kraków: tereny pod kolejowymi estakadami zostaną zagospodarowane
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. powołały zespół z udziałem miasta, którego zadaniem jest przygotowan...