JLL przejmuje w zarządzanie Rondo 1 – najsłynniejszy budynek biurowy w Polsce

JLL przejmuje w zarządzanie Rondo 1 – najsłynniejszy budynek biurowy w Polsce

Warszawa
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Międzynarodowa firma doradcza JLL została wybrana zarządcą biurowca Rondo 1 w Warszawie.

 

JLL przejął pełną opiekę nad budynkiem z początkiem stycznia 2015 r. Obowiązki JLL obejmują utrzymywanie relacji z najemcami oraz szeroko pojęte zarządzanie w obszarze administracyjnym, finansowym, operacyjnym i technicznym, w tym koordynację i optymalizację serwisową, nadzór nad podwykonawcami i kosztami utrzymania obiektu, realizację programów środowiskowych, a także rekomendacje odnośnie planowanych ulepszeń i strategii inwestycyjnej w ramach Rondo 1.

 

Virginie de-Baere, Dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami w Polsce, JLL, komentuje: „Rondo 1 to marka sama w sobie – najsłynniejszy biurowiec w Polsce oraz jeden z najbardziej prestiżowych adresów biurowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Jesteśmy dumni z tego, że to właśnie JLL został wybrany do kompleksowej opieki nad tą inwestycją. Co więcej, przejęcie zarządzania Rondo 1 jest zwieńczeniem bardzo dobrego roku dla działu zarządzania nieruchomościami JLL. W 2014 r. portfolio zarządzanych przez nas nieruchomości rozszerzyło się o 17 obiektów”.

 

REKLAMA

Budynek Rondo 1 położony jest w samym sercu biznesowej Warszawy – u zbiegu ul. Świętokrzyskiej i Al. Jana Pawła II. Lokalizacja zapewnia dogodne połączenia z całym miastem, dzięki świetnemu dostępowi do komunikacji miejskiej, w tym planowanej wkrótce do oddania do użytku stacji metra Rondo ONZ, licznych linii tramwajowych i autobusowych, a także bliskości Dworca Centralnego. W pobliżu obiektu znajduje się centrum handlowe Złote Tarasy z pełną ofertą zakupową, usługową i rozrywkową.

 

Rondo 1 składa się z imponującej, 40-piętrowej (192 metry wysokości) przeszkolonej wieży od strony Al. Jana Pawła II oraz 10-kondygnacyjnego budynku przy ul. Świętokrzyskiej. Projekt oferuje ok. 60 000 mkw. powierzchni biurowych oraz 5 000 mkw. powierzchni handlowo-usługowych. Najemcy oraz ich goście mają do dyspozycji parking na 500 miejsc.

 

Rondo 1 posiada certyfikat ekologiczny LEED Gold dla istniejących budynków.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA