fot. Kajtman

[Warszawa] Kolejna nagroda dla Royal Wilanów

Kajtman
We wrześniu br. odbyło się rozdanie nagród Eurobuild Awards w Architekturze. Royal Wilanów zajęło trzecie miejsce w kategorii Przestrzeń Publiczna Roku. Jury konkursu doceniło atrakcyjną i ogólnodostępną przestrzeń rekreacyjną wokół budynku.
Eurobuild Awards to nagrody przyznawane firmom działającym na rynku budownictwa i nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Celem projektu Eurobuild Awards 2016 było wyłonienie najlepszych firm w bieżącym roku oraz projektów zrealizowanych lub otwartych od października 2015 do września 2016 roku. Konkurs odbył się już po raz siódmy.
Royal Wilanów był jedynym budynkiem komercyjnym konkurującym w kategorii Przestrzeń Publiczna. Ten sukces pokazuje, że możliwe jest łącznie funkcji biurowo-handlowych z tworzeniem atrakcyjnych miejsc wypoczynku nie tylko dostępnych dla pracowników obiektów, ale także wszystkich okolicznych mieszkańców. Autorami projektu zagospodarowania przestrzeni wokół Royal Wilanów są firmy JEMS Architekci oraz Gardenia, które stworzyły projekt przy ścisłej współpracy z Grupą Capital Park.
Royal Wilanów jest elementem dużego założenia urbanistycznego jakim jest Miasteczko Wilanów w Warszawie. Według JEMS Architekci w tym przypadku niezwykle ważny był sposób zagospodarowania przestrzeni otwartych – dziedzińców oraz fragmentu półokrągłego placu. Formy trójkątnych i kraterowych wzniesień, fontanny, ławki tworzą charakter kolejnych wnętrz, jednocześnie stanowią atrakcję dla młodzieży i najmłodszych odwiedzających.
Dookoła Royal Wilanów znajduje się ponad 6000 mkw. ogólnodostępnej powierzchni rekreacyjnej, udostępnianej przez firmę GTC. Można tam korzystać z boisk do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki plażowej, odpoczywać na leżakach i wypożyczyć sprzęt sportowy. Dla dzieci przygotowano trampolinę i huśtawki. 
W Royal Wilanów regularnie organizowane są bezpłatne wydarzenia kulturalne i sportowe, takie jak: koncerty z serii Nocne Granie, pokazy filmów w ramach Kinowej Stolicy Lata, przedstawienia Teatru Plenerowego czy treningi. W te wakacje można też było oglądać mecze piłkarskie w strefie Euro 2016. 
Deweloper i zarządca Royal Wilanów, grupa Capital Park, od początku inwestycji chciał stworzyć nie tylko budynek korzystny dla najemców, ale też przyjazne miejsce spotkań dla mieszkańców Wilanowa. Realizacja ambitnego przedsięwzięcia zagospodarowania przestrzeni wokół budynku kosztowała grupę Capital Park 1,5 mln złotych.
Na początku września poznaliśmy także laureatów konkursu architektonicznego „Obiekt Roku w systemach Aluprof". Zdobywcą pierwszej nagrody została również pracownia JEMS Architekci za budynek Royal Wilanów w Warszawie.