Warszawa: Liberty Tower – ponad sto metrów na Woli. Golub GetHouse planuje inwestycję z historycznym akcentem źródło: Materiały inwestora

Warszawa: Liberty Tower – ponad sto metrów na Woli. Golub GetHouse planuje inwestycję z historycznym akcentem

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
Liberty Tower
adresWarszawa, Grzybowska/Żelazna
inwestorGolub GetHouse
projektantArquitectonica, Epstein Sp. z o.o.
REKLAMA
Amerykańska pracownia Arquitectonica ma w swoim portfolio już drapacze chmur m.in. z Argentyny, Korei Południowej i Indonezji, a teraz także i w Polsce. W 140-metrowym budynku znajdzie się po kilkaset apartamentów i pokoi hotelowych. Inwestycja zakłada też rewitalizację sąsiedzkiej kamienicy. Prace mają się skończyć w 2023 roku.

Golub GetHouse, firma działająca od ponad 55 lat na rynkach nieruchomości w USA i Europie, zaprezentował pierwsze wizualizacje 140-metrowego wieżowca Liberty Tower. Powstanie przy skrzyżowaniu ulic Grzybowskiej i Żelaznej. Budowa ma się rozpocząć w II kwartale 2020 roku, a zakończyć trzy lata później.
Budynek będzie miał 41 kondygnacji nadziemnych. Znajdzie się w nim blisko 500 wykończonych apartamentów o metrażach od 36 do 125 mkw. Będą przeznaczone na długoterminowy najem. Deweloper przewiduje liczne udogodnienia dla mieszkańców.
W specjalnie zaaranżowanej strefie na 10. i 11. kondygnacji znajdą się m.in. centrum fitness i strefa spa, centrum konferencyjne, sala gier, strefa relaksu, a także otwarta kuchnia, stwarzająca doskonałe warunki do wspólnego gotowania, jak również organizacji zamkniętych przyjęć – wylicza Golub GetHouse.
Ponadto zaplanował na dachu podium wieży basen z jacuzzi oraz zielone tarasy z elementami małej architektury i strefami BBQ.
Liberty Tower będzie stanowiło doskonałe połączenie najwyższej jakości architektury, rozwiązań funkcjonalnych i nowoczesnych technologii – zapowiada Czarek Jarząbek, założyciel i prezes zarządu Golub GetHouse. – Poprzez ten projekt wnosimy na rodzimy rynek zupełnie nową jakość obsługi – budujemy apartamenty wraz z szeroką infrastrukturą udogodnień, wynajmujemy je i nimi w pełni zarządzamy. Jesteśmy cały czas przy projekcie.

Nie tylko apartamenty

Wieża będzie miała dziewięciokondygnacyjne podium. Powstanie w nim czterogwiazdkowy hotel z 267 pokojami. Znajdzie się w nim m.in. bar, lobby, restauracja, strefa fitness, centrum konferencyjne oraz specjalna strefa spotkań. Otwarcie nastąpi w III kwartale 2023 roku.
Goście hotelowi będą mogli korzystać ze specjalnie wydzielonych miejsc w parkingu podziemnym, a przed wejściem do hotelu zostanie zaaranżowany dedykowany podjazd dla samochodów osobowych i taksówek – zapewnia deweloper.
REKLAMA
Materiały inwestora

Wieżowiec w sąsiedztwie murów getta

Liberty Tower powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowych fragmentów muru i bramy getta warszawskiego. Na działce od strony ul. Żelaznej znajduje się też "dom Duschika", który stoi w miejscu dawnej, powstałej w latach 1875-1876, fabryki wyrobów żelaznych Duschik&Scholz. Golub GetHouse podda rewitalizacji dom oraz odbuduje siedmiokondygnacyjną kamienicę.
Wszystkie historyczne elementy zostaną odrestaurowane i wkomponowane w nowy charakter miejsca. Kamienica zostanie odtworzona przy jednoczesnym zachowaniu dawnego charakteru budynku. Działania prowadzone będą w ścisłej współpracy z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków w Warszawie – deklaruje deweloper.
Za projekt odpowiada amerykańska pracownia Arquitectonica. Na lokalnego partnera wyznaczyła biuro Epstein Sp. z o.o.
Jesteśmy zaszczyceni, że zostaliśmy wybrani do zaprojektowania budynku w tak niezwykłym, historycznym miejscu. W naszym pierwszym projekcie realizowanym w Polsce staraliśmy się wprowadzić niespotykaną dotąd, innowacyjną architekturę, mając przy tym głęboką świadomość historii i szczególnych cech warszawskiej społeczności – mówi Bernardo Fort-Brescia, założyciel pracowni architektonicznej Arquitectonica.
Więcej wizualizacji w galerii.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA