Międzynarodowa kancelaria prawna wynajęła 1 500 mkw. w biurowcu Atrium Centrum

Międzynarodowa kancelaria prawna wynajęła 1 500 mkw. w biurowcu Atrium Centrum

Warszawa
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Firma uruchomiła w Warszawie centrum usług wspólnych obsługujące inne oddziały Dentons w Europie, na Bliskim Wschodzie i Afryce.
Globalna firma prawnicza Dentons wynajęła 1 500 mkw. w biurowcu Atrium Centrum w Warszawie. Eksperci z JLL doradzali kancelarii Dentons w procesie poszukiwania lokalizacji oraz negocjowaniu umowy najmu, a właściciela Atrium Centrum – fundusz Peakside – reprezentowała firma Sharman Church.
Dentons uruchomił w warszawskim biurowcu swoje centrum usług wspólnych (Dentons Business Services EMEA – DBSE) do obsługi procesów z zakresu finansów, marketingu, HR i IT dla prawników firmy z regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. 
W związku z dynamicznym rozwojem naszej firmy podjęliśmy decyzję o scentralizowaniu funkcji strategicznego wsparcia w nowym centrum usług w Warszawie. Celem DBSE jest zapewnienie wszystkim biurom Dentons w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i na terenie Wielkiej Brytanii, najwyższej jakości obsługi z obszaru finansów, marketingu, HR oraz IT – powiedział Piotr Macieja, dyrektor Dentons Business Services EMEA. – Po szczegółowej analizie lokalizacji wybraliśmy Warszawę, ze względu na m.in. dostęp do wykształconych specjalistów ze znajomością języków obcych, mających doświadczenie w pracy w organizacjach o zasięgu międzynarodowym – dodał.
REKLAMA
Anna Krześniak, starszy konsultant w Dziale Reprezentacji Najemcy, JLL, informuje – Wybór Warszawy na siedzibę nowego centrum usług wspólnych firmy Dentons na region EMEA potwierdza mocną rolę miasta jako ukształtowanej i rozpoznawalnej lokalizacji dla inwestycji z sektora BPO/SSC w Europie Środkowo-Wschodniej. Warto również zauważyć, że firmy coraz częściej otwierają swoje jednostki outsourcingowe w centrach miast chcąc zapewnić pracownikom jak najlepszy dostęp zarówno do środków transportu publicznego, jak również oferty handlowej i usługowej.
Monika Zalewska, Asset Manager, Peakside, komentuje – To dla nas prawdziwy powód do dumy, iż kolejna międzynarodowa i renomowana firma zdecydowała się utworzyć swoją siedzibę w naszym biurowcu. Atrium Centrum zapewni pracownikom Dentons doskonały dostęp do środków transportu publicznego oraz wielkomiejskiej oferty handlowej i usługowej. Z Atrium Centrum wszędzie jest blisko: na szybką kawę czy business lunch do jednej z wielu restauracji usytuowanych w sąsiedztwie. Znakomitej lokalizacji dorównuje klasa budynku, elastyczność aranżacji, infrastruktura techniczna, a wysokiej jakości wykończenia gwarantują komfortową, cichą i estetyczną przestrzeń do pracy.
Tomasz Marsz, Associate Partner w Sharman Church, dodaje – Atrium Centrum to świetny wybór Dentonsa, głównie z powodu lokalizacji, komunikacji miejskiej i pobliskich udogodnień. Dodatkowo, elastyczny plan piętra oraz wewnętrzne patio do wyłącznego użytku najemcy zapewnia naturalne powiększenie przestrzeni przeznaczonej na relaks, które może jednocześnie służyć jako miejsce do spotkań.
Atrium Centrum to siedmiokondygnacyjny budynek oferujący ok. 17 400 mkw. powierzchni biurowej i handlowej oraz ponad 200 podziemnych miejsc parkingowych. Biurowiec cechuje bardzo dobra lokalizacja – w biznesowym centrum Warszawy – przy Al. Jana Pawła II 27. Lokalizacja ta zapewnia dogodne połączenie z resztą Warszawy dzięki dostępowi do komunikacji miejskiej, w tym linii tramwajowych i autobusowych, a także stacji metra Rondo ONZ. W 2014 r. obiekt otrzymał certyfikat BREEAM In-Use.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA