Możliwości nowego centrum targowo-konferencyjnego GlobalExpo na Żeraniuźródło: Materiały inwestora

Możliwości nowego centrum targowo-konferencyjnego GlobalExpo na Żeraniu

Warszawa
REKLAMA
Sześć sal konferencyjnych różnych wielkości, duża sala eventowa, która pomieści nawet 2,6 tys. osób, największa w Warszawie hala targowa o powierzchni 12,5 tys. mkw. pod jednym dachem i nowoczesne rozwiązania – to wszystko będzie zapewniać nowe Centrum Targowo-Konferencyjne GlobalExpo budowane przy ul. Modlińskiej 4 w Warszawie. Obiekt wejdzie w skład wielofunkcyjnego kompleksu powstającego w ramach rewitalizacji części dawnych terenów FSO. Na miejscu będą mogły odbywać się duże imprezy targowe, ale też konferencje, sympozja, kongresy, zjazdy, gale i szkolenia czy nawet bardziej niestandardowe eventy. Obiekt ma zostać oddany do użytku w 2018 roku, pierwsze imprezy planowane są na drugą połowę roku. GlobalExpo będzie zarządzać wieloletni operator hali przy ul. Marsa w Warszawie – spółka Centrum Targowo-Kongresowe (dawniej MT Polska).
Część targowo-konferencyjna kompleksu będzie się mieścić na dwóch kondygnacjach. Parter zajmie hala wystawiennicza o wysokości użytkowej 9 metrów, która pomieści ok. 12 tys. osób. Dodatkowo będzie można podzielić ją mobilną ścianą dźwiękoszczelną na 2 mniejsze hale o powierzchni 7,8 i 4,7 tys. mkw. Do hali prowadzić będzie sześć bram towarowych – cztery o wymiarach 4 na 5 metrów, kolejne dwie o wymiarach 8 na 6 metrów i 8 na 5 metrów. Koncepcja architektoniczna zakłada wykorzystanie oryginalnych elementów dawnych hal pofabrycznych, w tym trakcji kolejowej z wjazdem na teren obiektu, windy towarowej czy suwnicy. Na tym poziomie będzie działać też przestronny, funkcjonalny hol główny o powierzchni około 1,1 tys. mkw. oraz restauracja na 350 miejsc. 
Dla bezpieczeństwa uczestników imprez obiekt ma być wyposażony w nowoczesny system monitorowania obciążeń konstrukcji dachu, który w przypadku np. obfitych opadów śniegu, dokładnie wykrywa miejsca ewentualnych obciążeń i natychmiast wysyła stosowne powiadomienia do obsługi technicznej budynku. W strefie targowej wykończenie posadzki ma umożliwiać skuteczne usuwanie powstałych zabrudzeń celem zapewnienia komfortu zarówno organizatorom, jak i uczestnikom wydarzeń. 
– Nowe centrum targowo-konferencyjne przy Modlińskiej to miejsce zupełnie unikatowe na mapie stolicy. Wyjątkowe parametry obiektu, nowoczesne rozwiązania i zachowane funkcjonalne elementy dawnej fabryki FSO zapewnią niemal nieograniczone możliwości w zakresie organizacji różnego rodzaju imprez, nawet takich, które dotychczas nie miały możliwości zmieścić się pod dachem. Wysokość użytkowa hali, winda towarowa wzmocniona do 6 ton czy trakcja kolejowa, prowadząca bezpośrednio do obiektu – dzięki udogodnieniom tego typu na teren hali bez problemu będzie można wprowadzić ciężki sprzęt, samochody, a nawet zaprezentować średniej wielkości samoloty – zapowiada Bartosz Sosnowski, wiceprezes zarządu Centrum Targowo-Kongresowego.
Na piętrze ma być zlokalizowana przestrzeń konferencyjna z pełnym zapleczem cateringowym do obsługi różnego rodzaju wydarzeń. Mieścić się tu będzie sala eventowa o powierzchni 2 tys. mkw. W ustawieniu teatralnym zasiądzie w niej ok. 2,6 tys. gości, zaś w bankietowym ok. 1 tys. osób. Ponadto będzie można ją podzielić na trzy mniejsze sale – 565, 580 i 870 mkw. Na tym poziomie znajdzie się jeszcze 6 w pełni wyposażonych sal konferencyjnych, dwie o powierzchni 38 mkw., kolejne – 70 mkw. i 76 mkw., a także dwie jeszcze większe – na 140 i 223 mkw. Na rozległym terenie wokół obiektu będą mogły odbywać się wydarzenia na świeżym powietrzu. Powstanie też parking na 1400 aut. 
REKLAMA
Oprócz możliwości, jakie stwarza sama część targowa, cały kompleks zapewni szereg udogodnień dla organizatorów i uczestników imprez. Uzupełnieniem funkcji targowej ma być hotel klasy biznes oferujący 150 nowocześnie urządzonych pokoi. Dodatkowo w skład kompleksu wejdzie też galeria z ofertą budownictwa i wyposażenia wnętrz. Dużym atutem z pewnością jest lokalizacja z dogodnym dojazdem praktycznie z każdej części miasta – przypomina Bartosz Sosnowski. 
Kompleks przy Modlińskiej powstaje przy najruchliwszym węźle komunikacyjnym Warszawy, przy skrzyżowaniu obwodnicy Warszawy – Trasy Toruńskiej S8 i ul. Modlińskiej. W bezpośrednim sąsiedztwie terenu znajduje się pętla tramwajowa i autobusowa, a nieopodal stacja kolejowa, na której zatrzymują się pociągi z Okęcia i Modlina.
Możliwości GlobalExpo zostały już oficjalnie zaprezentowane branży w ramach Festiwalu Marketingu i Pierwszych Ogólnonarodowych Targów Rozwoju.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA