DODAJ

Global Expo w Warszawie zainauguruje największą imprezą sportów siłowych

Handel / Warszawa
Global Expo w Warszawie
Kajtman
2018-10-10 12:02:21
Centrum Targowo-Kongresowego Global Expo budowane w ramach rewitalizacji części terenów dawnej FSO w Warszawie, będzie gospodarzem największej imprezy dla miłośników sportów siłowych – Burneika Sports Festival 2018. Twarzą i organizatorem wydarzenia jest popularny kulturysta Robert Burneika, znany też jako Hardkorowy Koksu. Impreza zgromadzi wystawców z całego świata, a także polskie, jak i zagraniczne gwiazdy reprezentujące kilkanaście dyscyplin sportowych. W trakcie wydarzenia po raz pierwszy w Polsce odbędzie się największy event kulturystyki i fitness – Burneika Sports Pro Qualifier. Sportowa impreza zorganizowana zostanie w dniach 3-4 listopada br. przy ul. Modlińskiej 6D w Warszawie.

Jesteśmy już na ostatniej prostej do otwarcia Global Expo, równolegle więc zapełniamy kalendarz tegorocznych wydarzeń. Zapowiada się naprawdę mocny początek, bo pierwszą imprezą organizowaną w nowym centrum będą targi sportowe Burneika Sports Festival. Z tej okazji w Global Expo będziemy gościć strongmanów, trójboistów, zawodników K1 czy judoków, którzy na miejscu będą uczestniczyć w siłowych zmaganiach. Surowy, poprzemysłowy design nowego obiektu doskonale wpisuje się w charakter imprezy, a zastosowane w nim nowoczesne rozwiązania stworzą komfortowe warunki dla uczestników sportowego show – mówi Bartosz Sosnowski, wiceprezes zarządu Centrum Targowo-Kongresowego, operatora Global Expo. 

Burneika Sports Festival 2018 będzie okazją do rozegrania rozmaitych zmagań sportowych w różnych dyscyplinach sportu siłowego. W trakcie imprezy odbędzie się premierowa edycja zawodów Burneika Sports IFBB Pro Qualifier 2018. Będzie to okazja, by zdobyć karty PRO Card – największej światowej federacji IFBB Pro League – w 8 różnych kategoriach i zyskać tytuł zawodowca. To wyróżnienie otwiera drzwi do najbardziej prestiżowych zawodów na świecie – Mr. Olympia w Las Vegas. W programie zaplanowano też Amatorskie Otwarte Mistrzostwa Strongman Burneika Sports Festival, II Otwarty Puchar Polski Amatorów – Debiuty 2018 czy XPC Europe Victory Cup 2018 z zakresu Powerlifting, BenchPress i Deadlift.

Chcę zorganizować w Global Expo imprezę w amerykańskim stylu promującą sporty siłowe, jakiej jeszcze w Polsce nie było. Będzie siłowanie na rękę, strongman, cały trójbój, K1, MMA, judo i jeszcze więcej ciekawych dyscyplin. Szykuje się naprawdę duży sportowy event z udziałem zawodników z różnych krajów – zapowiada Robert Burneika, organizator Burneika Sports Festival. 

Powstające na dawnych terenach FSO centrum Global Expo, w którym odbędzie się Burneika Sports Festival, będzie dysponować największą w Warszawie halą targową pod jednym dachem o powierzchni ponad 12 tys. mkw. Atutem inwestycji jest też piętro konferencyjne, w którym znajdą się duża sala eventowa mieszcząca 1,8 tys. osób oraz sale konferencyjne różnych wielkości, przeznaczone na mniejsze spotkania. Obiekt w przyszłości zapewniać też będzie pełną infrastrukturę towarzyszącą na potrzeby wydarzeń, w tym m.in. zaplecze cateringowe, restaurację na 300 miejsc czy parking dla 1400 aut. Inwestycja mieści się przy najruchliwszym węźle komunikacyjnym Warszawy, zapewniając swobodny dojazd z każdej części miasta oraz Polski.  

Centrum Targowo-Kongresowego Global Expo
Global Expo to najnowocześniejszy obiekt targowo-eventowy na mapie Warszawy i jeden z największych tego typu w Polsce. Powstaje w ramach rewitalizacji części dawnych terenów FSO na Żeraniu i łączy surowy, poprzemysłowy design z innowacyjnymi rozwiązaniami. Największa w stolicy hala wystawiennicza pod jednym dachem, unikatowa kombinacja parametrów technicznych i zachowane funkcjonalne elementy dawnej fabryki na terenie obiektu stworzą niemal nieograniczone możliwości w zakresie organizacji różnego rodzaju imprez, nawet takich, które dotychczas nie mieściły się w budynkach. Atutem obiektu będzie też piętro konferencyjne z dużą salą eventową i salami konferencyjnymi przeznaczonymi na mniejsze spotkania, a także infrastruktura towarzysząca, w tym zaplecze cateringowe, restauracja na 300 miejsc czy parking dla 1400 aut. Global Expo jest zlokalizowane przy najruchliwszym węźle komunikacyjnym Warszawy, zapewniając dogodny dojazd z każdej części miasta. Obiektem zarządza doświadczony operator – Centrum Targowo-Kongresowe.

Źródło: materiały prasowe