[Warszawa] Największe piętro biurowe w Polsce w Konstruktorska Business Center

[Warszawa] Największe piętro biurowe w Polsce w Konstruktorska Business Center

Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Nowoczesny biurowiec, Konstruktorska Business Center, dysponuje największym piętrem biurowym w Polsce o powierzchni aż 7341 mkw. Jego właściciel, firma HB Reavis – międzynarodowy deweloper komercyjny, prowadzi obecnie rozmowy z najemcami do swojego pierwszego projektu w Polsce, który mieści się na warszawskim Służewcu.

 

Aż trzy piętra, od drugiego do czwartego, dysponują powierzchnią 7341 mkw. Największa w Polsce wielkość piętra biurowego w Polsce i sześć pionów komunikacyjnych umożliwią swobodne projektowanie biur dla poszczególnych najemców.

 

- Tak pokaźna powierzchnia piętra pozwala na dowolne możliwości aranżacyjne, co jest ogromną zaletą dla przyszłych najemców, szczególnie dużych firm, które mogą mieć wszystkie działy na jednym piętrze. Świetnie zlokalizowany i przyjazny środowisku biurowiec cieszy się zainteresowaniem międzynarodowych firm. Niedawno podpisaliśmy umowę z dużą międzynarodową firmą z branży FMCG – mówi Stanislav Frnka, Country CEO, HB Reavis Poland.

 

Budowa biurowca rozpoczęła się w drugim kwartale 2011 roku, uroczysta wiecha odbyła się 21 czerwca 2012 roku, zaś 12 marca br. do biurowca wprowadził się jego właściciel - HB Reavis Poland. Pierwszymi najemcami są firmy OTIS – największy na świecie producent dźwigów, schodów i chodników ruchomych oraz innych systemów transportu poziomego, Carrier – światowy lider wśród producentów energooszczędnych urządzeń klimatyzacyjnych, grzewczych oraz chłodniczych, a także IMS Health – międzynarodowy dostawca usług dla branży farmaceutycznej. Do dyspozycji najemców będą: restauracja, kawiarnia, kiosk i bankomat, które powstaną na parterze biurowca.

 

Zlokalizowany u zbiegu ulic Konstruktorskiej i Suwak, siedmiokondygnacyjny biurowiec klasy A Konstruktorska Business Center, dysponuje ponad 48 tys. mkw. powierzchni najmu przy powierzchni całkowitej ponad 80 tys. mkw. Lokalizacja budynku w pobliżu lotniska Okęcie oraz budowanej północno-południowej trasy szybkiego ruchu zapewni dogodny dojazd zarówno samochodem, jak i środkami komunikacji publicznej.

 

- Najemcy Konstruktorska Business Center będą mieli do swojej dyspozycji aż 1050 miejsc parkingowych, stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz parking dla rowerów. Ważna jest dla nas zieleń, która zapewnia optymalny klimat w pracy, dlatego też w patio i w okolicach budynku posadziliśmy drzewa. To wszystko sprawia, że Konstruktorska Business Center jest nowoczesnym biurowcem na najwyższym światowym poziomie – dodaje Frnka.

 

Projekt architektoniczny budynku wykonała pracownia Epstein, uwzględniając wymogi certyfikacji BREEAM i uzyskała ocenę ”very good”. Przeszklony budynek z wewnętrznymi patiami i naturalną roślinnością jest zasilany energią pochodzącą wyłącznie z odnawialnych źródeł.

 

HB Reavis jest jednym z największych inwestorów w Europie Środkowo-Wschodniej. Na polskim rynku nieruchomości komercyjnych działa aktywnie od 5 lat realizując takie inwestycje, jak: Gdański Business Center przy stacji Dworzec Gdański na Muranowie, Postępu 14 oraz we współpracy z PKP – projekt nowego Dworca Warszawa Zachodnia i kompleks biurowców West Station.
Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA