Połowa PRIME Corporate Center już z elewacją

Połowa PRIME Corporate Center już z elewacją

Warszawa
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Na placu budowy PRIME Corporate Center, powstającego przy ul. Grzybowskiej 78 w Warszawie, trwają intensywne prace związane z montażem szklanej elewacji budynku. Pod koniec maja, przeszklenia o charakterystycznym wzorze sięgały już wysokości 11. piętra budynku. Montaż elewacji zakończy się w połowie października br.


Tafle szkła montowane na fasadzie PRIME Corporate Center – wyprodukowane w hucie szkła Guardian w Częstochowie – zapewnią doskonały dostęp światła dziennego do wnętrza budynku, pozwalając na zachowanie wysokiej wydajności energetycznej obiektu.


Przy montażu elewacji PRIME Corporate Center pracuje codziennie ok. 45 osób, które w ciągu niespełna trzech miesięcy zamontowały już ponad 9 kilometrów aluminiowych profili fasadowych. Wyprodukowane przez Aluprof profile zostały indywidualnie zaprojektowane i wytłoczone. W przygotowane elementy wstawiono do tej pory 1 300 zestawów szklarskich, czyli szyb zespolonych, których łączna waga przekracza 190 ton. W obrębie jednego piętra montowanych jest od 132 do 173 sztuk elementów szklanych. Waga najcięższych pojedynczych paneli elewacji dochodzi nawet do 250 kilogramów.


Wraz z montażem paneli elewacji instalowane są jednocześnie elementy oświetlenia LED, które podświetlą charakterystyczną fasadę biurowca.

REKLAMA


Jednocześnie dobiegają końca prace nad konstrukcją najwyższych pięter trzonu wieży PRIME Corporate Center. Wewnątrz budynku trwają natomiast prace wykończeniowe powierzchni biurowej i powierzchni wspólnych. W lipcu rozpocznie się montaż marmurowych okładzin w głównym lobby biurowca, wykonanych z greckiego marmuru Volakas.


PRIME Corporate Center zostanie oddany do użytku w I kwartale 2016 roku, a pracownicy Raiffeisen Polbank wprowadzą się do nowej siedziby głównej banku w I półroczu 2016 roku.


Projekt architektoniczny budynku przygotowała pracownia Solomon Cordwell Buenz z Chicago, która współpracuje lokalnie z firmą Epstein. Inwestycja powstaje zgodnie z wymogami certyfikacji ekologicznej BREEAM na poziomie „Bardzo dobry”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA