Fundusz BPT Optima sprzedał budynki biurowe Obrzeżna w Warszawie i Baltic Business Center w Gdyni

Fundusz BPT Optima sprzedał budynki biurowe Obrzeżna w Warszawie i Baltic Business Center w Gdyni

Warszawa/Gdynia
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Fundusz BPT Optima sprzedał dwa budynki ze swojego portfela nieruchomości biurowych w Polsce. Projekty Obrzeżna w Warszawie oraz Baltic Business Center w Gdyni kupił Octava FIZAN, fundusz inwestycyjny, powiązany kapitałowo z notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych spółką z sektora nieruchomości – Octava S.A.

 

Sprzedającemu doradzali w transakcji eksperci z firm JLL i Clifford Chance. Kupującego reprezentowała w transakcji kancelaria Magnusson.

 

Budynek Obrzeżna, zlokalizowany w dzielnicy Mokotów, obejmuje 9 600 mkw. powierzchni biurowej. Obiekt jest w pełni wynajęty Orange Polska S.A., należącej do globalnej Grupy Orange – jednego z wiodących operatorów telekomunikacyjnych na świecie. Baltic Business Center jest zlokalizowany w centrum Gdyni i dysponuje 11 300 mkw. powierzchni biurowej. Swoje biura w obiekcie mają Thomson Reuters i Bank Pekao S.A.

 

REKLAMA

Wraz ze sfinalizowaniem sprzedaży budynków Obrzeżna i Baltic Business Center, BPT Optima zakończył proces sprzedaży wszystkich posiadanych w Polsce obiektów biurowych, pozostając właścicielem projektu deweloperskiego w centrum Gdańska (Młode Miasto) oraz portfela nieruchomości w krajach basenu Morza Bałtyckiego.

 

Antanas Anskaitis, Fund Manager, BPT Optima, komentuje: “Zakończona sukcesem sprzedaż biurowego portfela w Polsce jest przede wszystkim rezultatem skutecznej strategii zarządzania aktywami, wdrożonej dla projektów Baltic Business Center i Obrzeżna w ostatnich trzech latach. Objęła ona przede wszystkim gruntowną renowację budynków, a także przedłużenie umów najmu. W rezultacie, pozwoliło to przygotować i sprzedać stabilny produkt inwestycyjny do właściciela o długim okresie inwestycyjnym”.

 

Rafał Kosoń, Dyrektor w Dziale Rynków Kapitałowych Nieruchomości Biurowych i Magazynowych, JLL, dodaje: „Cieszymy się z możliwości współpracy z BPT Optima. Transakcja ta potwierdza, że dobrze wynajęte i generujące stabilny dochód obiekty biurowe, zlokalizowane zarówno w Warszawie, jak i w miastach regionalnych, cieszą się rosnącym zainteresowaniem inwestorów”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA