BPT Optima sprzedaje stołeczny biurowiec Twarda Tower

BPT Optima sprzedaje stołeczny biurowiec Twarda Tower

Warszawa
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Fundusz inwestycyjny BPT Optima, zarządzany przez BPT Asset Management, sprzedał warszawski biurowiec Twarda Tower europejskiemu zarządcy funduszami - Europa Capital LLP. Zespół ekspertów Jones Lang LaSalle doradzał BPT przy transakcji sprzedaży obiektu. Z ramienia funduszu Europa Capital LLP European funkcję doradczą pełnił Savills. Obie strony zobowiązały się do nieujawniania szczegółów transakcji.


Tomasz Puch, Dyrektor Działu Rynków Kapitałowych Nieruchomości Biurowych i Magazynowych w Jones Lang LaSalle
skomentował: „Cieszy nas, że Warszawa umacnia swoją pozycję lidera regionu w odniesieniu do wartości transakcji na rynku nieruchomości. Transakcja ta świadczy również o tym, że w dalszym ciągu obserwujemy popyt ze strony inwestorów, dotyczący zarówno najbardziej prestiżowych, zaawansowanych projektów, jak i tych wymagających większego zaangażowania w proces strategicznego zarządzania”.
 

REKLAMA

Zbudowany w 2003 r., wieżowiec Twarda Tower to jeden z najbardziej prestiżowych tego typu obiektów w Warszawie. Budynek o powierzchni 27 000 mkw. jest zlokalizowany w tzw. Centralnym Obszarze Biznesu, na skrzyżowaniu ulicy Twardej i Alei Jana Pawła II. Głównym najemcą obiektu jest Telekomunikacja Polska S.A., firma, której największym akcjonariuszem jest grupa France Télécom.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA