Medusa Group nowym najemcą biurowym w Cosmopolitan Twarda 4

Medusa Group nowym najemcą biurowym w Cosmopolitan Twarda 4

Warszawa
REKLAMA
Do najemców prestiżowego budynku Cosmopolitan Twarda 4, należącego do Tacit Investment, dołączył nowy najemca biurowy – jest to biuro architektoniczne Medusa Group, które otwiera swoje pierwsze biuro w Warszawie.
Tacit Investment, który jest inwestorem budynku Cosmopolitan Twarda 4, podpisał kolejną umowę najmu powierzchni biurowej. Nowym najemcą jest Medusa Group – interdyscyplinarne studio projektowe, zaangażowane w projekty związane z architekturą, planowaniem przestrzennym, grafiką i wzornictwem przemysłowym. W portfolio zaprojektowanych i zrealizowanych obiektów znajdują się parki biurowe, osiedla i budynki mieszkalne, koncepcje i projekty zagospodarowania przestrzennego, handlu i rekreacji, domy jednorodzinne, wnętrza oraz instalacje przestrzenne.
„Długo szukaliśmy odpowiedniego miejsca na nasze biuro w Warszawie – istotnym kryterium wyboru była nie tylko lokalizacja w centrum miasta, ale także prestiż i architektura najwyższej próby. Budynek Cosmopolitan Twarda 4 posiada wszystkie te cechy, dlatego nasz wybór padł właśnie na ten wyjątkowy budynek” – powiedział Przemysław Łukasik, jeden ze współwłaścicieli pracowni Medusa.
Medusa Group, którego biuro będzie się mieściło na pierwszym piętrze budynku Cosmopolitan, zamierza wprowadzić się do swojego nowego biura jeszcze w maju br.
REKLAMA
Medusa Group współpracuje z renomowanymi biurami inżynierskimi oraz bierze aktywny udział w procesie realizacji inwestycji. Od 1997 r. pracownia wygrała ponad 18 konkursów, otrzymała aż 31 nagród i trzy razy była nominowana do nagrody Miesa van der Rohe.
Obecnie Medusa Group jest rozpoznawana dzięki swemu bezpretensjonalnemu podejściu do architektury i projektowania. Studio nieustannie poszukuje nowych rozwiązań elastycznie wpisanych w realia. Główna siedziba firmy mieści się w Bytomiu, gdzie pracuje ponad siedemdziesiąt osób. W 2016 roku, oprócz warszawskiego oddziału, zostanie otwarte także biuro w Londynie.
W części biurowej Cosmopolitan Twarda 4, oprócz Medusa Group, swoją siedzibę mają takie firmy jak: Rock Castle Global Real Estate, Syncron, Traple oraz Prelios RE Advisory. Skomercjalizowane zostało już ponad 80 procent powierzchni biurowej budynku, a do wynajęcia pozostało jeszcze ok. 600 mkw. powierzchni biurowej.
Całkowicie zagospodarowany jest już parter budynku Cosmopolitan, dzięki czemu powstała tu zupełnie nowa przestrzeń miejska, będąca uzupełnieniem Placu Grzybowskiego. Przy patio znajdują się prestiżowe koncepty kulinarne: City SAM, Wine Taste by Kamecki, La Fromagerie, Odette Tea Room, Ceviche Bar i Benihana, które łącznie zajmują niemal 1 000 mkw powierzchni. Prestiżowy budynek apartamentowy, który oferuje kameralne biura, zajmujące 3 piętra w podium budynku, ma doskonałą lokalizację. Twarda 4 to miejsce świetnie skomunikowane – stacje obu linii metra, liczne przystanki tramwajowe i autobusowe oraz główny dworzec kolejowy Warszawa Centralna czy centrum biznesowe przy ul. Jana Pawła II oddalone są zaledwie o kilka minut spacerem.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Powierzchnie biurowe w Cosmopolitan Twarda (Twarda Tower)

Cosmopolitan Twarda 4

Całkowita powierzchnia: 5424 m2
 • status budynku: gotowy
 • klasa budynku: A
 • certyfikat: -
 • współczynnik powierzchni wspólnych: 0.00
 • czynsz wywoławczy: 22.50
 • minimalny okres najmu (w latach): 5
 • współczynnik miejsc parkingowych: 1/100.0
 • BMS
 • światłowód
 • otwierane okna
 • podłoga techniczna
 • czujniki dymu
 • podwieszany sufit