Wreszcie zbudują hotel na Ostrowie Tumskim. Tak będzie wyglądał

Wreszcie zbudują hotel na Ostrowie Tumskim. Tak będzie wyglądał

Wrocław, WIZUALIZACJE
REKLAMA
Tacit Investment wreszcie rusza z budową hotelu przy placu Katedralnym. – Planowane zakończenie inwestycji to trzeci kwartał 2019 roku – zapowiadają przedstawiciele warszawskiej firmy.
O planach budowy hotelu na placu Katedralnym mówi się już od wielu lat. Pierwotnie na działce, gdzie kiedyś mieściła się studencka przychodnia, miał powstać luksusowy, pięciogwiazdkowy hotel Rialto. 
Na podstawie umowy z magistratem fundamenty hotelu miały być gotowe do lutego 2010 roku, a stan surowy w sierpniu 2011 roku. Nic z tych planów nie wyszło, a miasto naliczyło 4 mln zł kary za niewywiązanie z postanowień umowy.
REKLAMA
Teraz wszystko wskazuje na to, że zapowiadany od dawna obiekt wreszcie powstanie. Niedawno teren został ogrodzony nowym płotem i rozpoczęły się przygotowania do budowy.


Jak tłumaczą portalowi InvestMap.pl przedstawiciele inwestora – firmy Tacit Investment – planowane zakończenie inwestycji to trzeci kwartał 2019 roku.

– 7-kondygnacyjny budynek hotelowy będzie miał 11 950 metrów kwadratowych powierzchni. Goście będą mieli do dyspozycji 192 pokoje, restaurację o powierzchni 250 metrów kwadratowych, ogród i trójdzielną salę balową o powierzchni 500 metrów kwadratowych z foyer o powierzchni 200 metrów kwadratowych – wylicza Magdalena Budnik z Tacit Investment.

Goście będą mieli mogli także korzystać z czterech sal konferencyjnych (każda o powierzchni około 40 metrów kwadratowych) oraz sali fitness. 

Całości dopełni sundeck i parking podziemny na 54 samochody. Za projekt wnętrz odpowiada studio projektowe Medusa Group – w tej chwili trwają jeszcze prace nad ostatecznym kształtem projektu – tłumaczy Magdalena Budnik.

Projekt budynku, który możecie podziwiać na wizualizacjach, przygotowała z kolei wrocławska pracownia Forum Architekci. Inwestor na razie nie zdradza, do jakiej sieci hotelarskiej będzie należał obiekt.

– Całkowity koszt budowy hotelu będzie znany po zaakceptowaniu ostatecznej wersji projektu wnętrz – dodaje Magdalena Budnik.Kim jest inwestor?

Flagową inwestycją warszawskiej firmy Tacit Investment jest oddany do użytku w 2014 roku apartamentowiec Cosmopolitan Twarda 4, który wyrósł w samym sercu stolicy, tuż przy placu Grzybowskim. Spółka jest także inwestorem apartamentowca Park Lane przy Łazienkach Królewskich w Warszawie.

Inwestycjami Tacit Investment są również dobrze znane warszawskie obiekty, takie jak hotel Rialto, ekskluzywny klub rekreacyjno-sportowy Sinnet czy budynek biurowy przy ul. Karowej.

Spółka wchodzi w skład grupy kapitałowej kontrolowanej przez Grzegorza Jankilewicza i Sławomira Smołokowskiego, udziałowców firmy energetycznej Mercuria Energy Group. Do MEG należy również znana w Polsce spółka J&S Energy.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA