We Wrocławiu zostanie otwarty 4-gwiazdkowy hotel pod marką Four Points by Sheraton, należącą do Marriott International Polski Holding Hotelowy

We Wrocławiu zostanie otwarty 4-gwiazdkowy hotel pod marką Four Points by Sheraton, należącą do Marriott International

WIZUALIZACJE
REKLAMA

W stolicy Dolnego Śląska zostanie otwarty hotel pod marką Four Points by Sheraton należącą do Marriott International. Nie będzie to nowy budynek wybudowany od podstaw. Hotel powstanie w ramach modernizacji i przebudowy dawnego hotelu Wieniawa przy ulicy Gajowickiej 130.

Hotel Wieniawa we Wrocławiu, wchodzący w skład Grupy PHH, może pochwalić się nowo opracowanym pokojem wzorcowym. Całkowitej renowacji zostanie poddanych łącznie 156 pokoi. Docelowo hotel będzie funkcjonował pod marką należącą do Marriott InternationalFour Points by Sheraton.

Za przygotowanie koncepcji i wykonanie projektu modernizacji bliźniaczych hoteli – Wieniawa we Wrocławiu i Ikar w Poznaniu odpowiedzialna jest pracownia architektoniczna Emkaa Architekci. Projekt wpasowuje się w charakter marki Four Points by Sheraton oraz spełnia wymogi klasyfikacji hoteli w standardzie 4 gwiazdek.

Polski Holding Hotelowy
Polski Holding Hotelowy
Polski Holding Hotelowy
Polski Holding Hotelowy
Polski Holding Hotelowy
Polski Holding Hotelowy
REKLAMA
Polski Holding Hotelowy
Polski Holding Hotelowy
Polski Holding Hotelowy

Jak podkreśla pracownia, pokoje hotelowe zaprojektowano zgodnie z wymaganiami nowej marki. Styl pokoi nawiązuje do czasów polskiego modernizmu i posiada elementy charakterystyczne dla epoki, np. fotel 366 polskiego projektanta Józefa Chierowskiego czy intarsjowana szafa. Meble zostały dobrane według indywidualnych, dedykowanych hotelowi projektów.

– Jednym z założeń projektowych było utrzymanie wrażenia, że meble są elementami zbieranymi na przestrzeni lat, stąd ich wolnostojący charakter oraz wybór poszczególnych materiałów wykończeniowych nawiązujący do klimatu połowy XX w. Pokoje wzbogacone są oprawianymi fotografiami atrakcyjnych widoków Wrocławia. Całość składa się na domowy klimat zachęcający gości do częstego odwiedzania hotelu – podkreśla Agnieszka Łebska, dyrektor ds. technicznych i realizacji inwestycji Polskiego Holdingu Hotelowego.

Polski Holding Hotelowy

Hotel Wieniawa Wrocław to obiekt zlokalizowany w centrum miasta, zaledwie 10 minut drogi od głównego dworca kolejowego i 15 minut od wrocławskiego rynku oraz Ostrowa Tumskiego. Do dyspozycji gości pozostaje 156 pokoi o zróżnicowanym standardzie z bezpłatnym dostępem do Internetu, przestrzeń konferencyjna, sala zabaw dla dzieci i restauracja. Przy hotelu znajduje się parking.

Polski Holding Hotelowy (PHH) to spółka w 100 proc. z kapitałem państwowym, której celem jest nowoczesne zarządzanie obiektami hotelowymi należącymi do Skarbu Państwa. Ta warszawska firma od wielu lat współpracuje jako franczyzobiorca z czołowymi światowymi sieciami hotelowymi, takimi jak Marriott International, Best Western Hotels & Resorts, Hilton International, InterContinental Hotels Group i Louvre Hotels Group.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA