Święta na swoim

Święta na swoim

wielkopolskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Grudzień to w dużej mierze okres zakupowych szaleństw. Bywa jednak, że w tym okresie podejmowane są i realizowane decyzje o zakupie domu czy mieszkania. Na poznańskim rynku pierwotnym bez problemów możemy znaleźć gotowe już do odbioru nieruchomości, które czekają na swojego właściciela. Jeśli się pośpieszymy jeszcze święta możemy spędzić w nowych „czterech ścianach”.
Rynek pierwotny na terenie Poznania i powiatu to kilkadziesiąt inwestycji mieszkaniowych. Wśród nich nie brakuje gotowych już domów czy mieszkań. Lokale takie cieszą się przeważnie dużo większą popularnością niż te, będące jeszcze w trakcie budowy. Osoby z gotówką, a jak wskazują biura sprzedaży takich klientów nie brakuje, mogą w krótkim czasie zakupić wybraną nieruchomość i jeszcze przed świętami wprowadzić się do nowego lokalu. Taką ofertą gotowych już mieszkań dysponuje jeden z największych poznańskich deweloperów, spółka Agrobex. Są to mieszkania zlokalizowane zarówno na inwestycjach w Poznaniu jak i na terenie powiatu. – Mieszkania gotowe do odbioru stanowią niemałą część naszej oferty. Dotyczy to m.in. inwestycji Wilczak 20 w Poznaniu czy Radosna II w Zalasewie. Klienci chętniej wybierają takie lokale, gdyż mogą sprawdzić jakość wykonania, widok z okna czy architekturę wokół budynku. Co istotne, po odbiorze kluczy można natychmiast przystąpić do wykańczania lokalu – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex. 
Osiedle Nowe Ogrody to projekt wieloetapowy, w ramach którego przewidziano osiem etapów – łącznie 650 lokali. Aktualnie zakończono już prace związane z II etapem, gdzie trwają odbiory kluczy do własnych M. – W sprzedaży pozostało jeszcze klika mieszkań. Osoby, które chciałby zrobić sobie wyjątkowy prezent świąteczny i mieć własne cztery kąty pod choinkę mogą nabyć mieszkanie w II etapie. W ofercie mamy również mieszkanie pokazowe – mówi Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Ogrody. Podobnie wygląda sytuacja w innej części Poznania. Na Podolanach powstaje osiedle Reduta Nowe Podolany, które również może zaoferować mieszkania gotowe do odbioru. – Święta na swoim to marzenie zapewne wielu młodych ludzi. Osoby, które myślą o kupnie mieszkań, do których mogłyby się wprowadzić jeszcze w tym roku, z pewnością zainteresuje nasze osiedle. W ofercie znajdują się zarówno kawalerki, jak i większe dwu-, trzy- i czteropokojowe mieszkania – zaznacza Agata Nowaczyk, specjalista z poznańskiego biura sprzedaży Ekonbud-Fadom.
REKLAMA
Na terenie Poznania przeważają gotowe mieszkania. Osoby szukające szeregowców czy bliźniaków powinny rozejrzeć się za inwestycjami na przedmieściach stolicy Wielkopolski. – Klienci mogą do nas przyjechać, zapoznać się z ofertą, kupić i praktycznie zacząć się urządzać. Oczywiście warunkiem jest dysponowanie środkami finansowymi. Wtedy taki proces możemy załatwić „od ręki”. W innym przypadku podpisujemy umowę przedwstępną i klient rozpoczyna procedurę kredytową – mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. Deweloper ten dysponuje kilkoma gotowymi nieruchomościami. Na osiedlu Rodzinny Zakątek w Błażejewku są to dwa domy w zabudowie szeregowej o powierzchni 86 m kw. 309 tysięcy brutto kosztuje dom na działce około 150 m kw., a 340 tys. brutto segment skrajny z działką o powierzchni 250 m kw. Gotowy to odbioru jest także dom o powierzchni 86 m kw., z działką około 250 m kw., a wybudowany na osiedlu Słonecznym w Brodowie. W tym przypadku cena wynosi 265 tysięcy złotych brutto. 
Mieszkaniami gotowymi do odbioru, w dodatku objętymi ofertą specjalną, dysponuje również inwestor Linea. Deweloper posiada inwestycje Leśna Polana i Osada Leśna w Dąbrówce w gminie Dopiewo. W ramach tych inwestycji można skorzystać z dużych rabatów, nawet powyżej 10 000 zł na mieszkania, które już zostały przygotowane. – W promocyjnych cenach są mieszkania gotowe do odbioru oraz świeżo wprowadzone do sprzedaży, w tym przede wszystkim „Forma”, najpopularniejszy typ budynku na naszych osiedlach – mówi Adam Wędrychowicz z firmy Linea. „Forma” to dwupoziomowe mieszkanie o powierzchni 69,51-73,90 m kw. w zabudowie szeregowej, z ogrodem. W cenie zapewnione jest również jedno stanowisko parkingowe przed budynkiem. Mieszkania „Forma” są dostępne w cenie już od 4085,69 zł brutto za 1 m kw., również w programie MdM.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA