Willbud stawia osiedle domków jednorodzinnych w GdyniMateriały prasowe

Willbud stawia osiedle domków jednorodzinnych w Gdyni

mariusz.marcinkowski
REKLAMA

Na 25 działkach o powierzchni 23 439 mkw. powstaje kolejny etap osiedla Gdynia Wiczlino II. Deweloper złożył wniosek o aktualizację pozwolenia na budowę i otrzymał zgodę.

Osiedle jest podzielone na III etapy. Budowa I stadium rozpoczęła się w grudniu 2020 roku. Obecnie w budowie jest etap II osiedla, który rozpoczął się we wrześniu 2021 r. – wyjaśnia Andżelika Więcek, Specjalista ds. marketingu Willbud.

Zakończenie prac budowlanych II etapu osiedla planowane jest w I kw. 2023 roku.

Firma Willbud buduje dwa rodzaje domków jednorodzinnych dwulokalowych. Pierwszy z nich to Grand House Comfort o powierzchni 141,7 mkw. Do dyspozycji mieszkańców będą dwie kondygnacje oraz poddasze z możliwością adaptacji. Każdy z lokali będzie posiadał garaż oraz miejsce postojowe przed budynkiem. Co więcej do każdego lokalu przynależeć będzie ogród o wielkości 400-500 mkw.

Drugi rodzaj domków to Grand House Premium z przestrzenią mieszkalną wynoszącą 164,44 mkw. Tutaj również będą dwie kondygnacje oraz poddasze z możliwością adaptacji. W bryle Grand House Premium znajdziemy garaż przynależny do każdego lokalu oraz miejsce postojowe. Mieszkańcy będą mieli także możliwość wypoczynku w ogrodzie o powierzchni 400-500 mkw. Atutem tego typu domku jest możliwość całkowitej swobody aranżacji przestrzeni. Charakter budynku nada wykończenie fasady płytką klinkierową. Warto dodać, że istnieje możliwość wykończenia lokalu "pod klucz".

REKLAMA

Każdy budynek wykonany będzie w technologii tradycyjnej. Ławy fundamentowe żelbetowe, ściany kondygnacji nadziemnych murowane z bloczków silikatowych, dach drewniany kryty dachówką ceramiczną oraz ocieplenie ścian styropianem – mówi Andżelika Wiecek.

Do udogodnień każdego lokalu należy zaliczyć panoramiczne narożne okna, kominek oraz możliwość indywidualnej aranżacji przestrzeni, w tym poddasza.

Za projekt architektoniczny II etapu osiedla odpowiada Marek Biernat wraz z Jerzym Jurewiczem oraz Robertem Licałem.

Osiedle położone jest w gdyńskiej dzielnicy Chwarzno-Wiczlino, w niedalekiej odległości od Obwodnicy Trójmiasta, Obwodnicy Metropolitalnej i Trasy Kaszubskiej.

Obecnie (grudzień 2022 r.) ceny domów rozpoczynają się od 5 974 zł/mkw.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA