Wkrótce w Łodzi powstaną dwa kolejne parki leśne Pixabay, / zdjęcie ilustracyjne

Wkrótce w Łodzi powstaną dwa kolejne parki leśne

Orzech
Orzech
REKLAMA

Wkrótce w Łodzi powstaną dwa kolejne parki leśne. Łodzianie dostaną nowe tereny rekreacyjne przy ul. Giewont oraz na osiedlu Radogoszcz Zachód, gdzie każdy będzie mógł znaleźć ciszę i spokój.

Park przy ul. Giewont (dzielnica Widzew)

Park o powierzchni 4 ha utworzony zostanie w pobliżu zabudowań wielorodzinnych i będzie ważną częścią nowopowstającego osiedla. Teren ten jest już wykorzystywany przez mieszkańców - to bardzo lubiane miejsce spacerów. Dodatkowo, ponieważ graniczy z krańcówką tramwajową, oddziela zabudowania od hałasu. W ostatnim czasie okolica ulega szybkiej urbanizacji, dlatego podjęto decyzję o ochronie zieleńca - uchwalenie parku zapobiegnie niepożądanej zabudowie. Nowy park nazwany zostanie „parkiem na Giewoncie”, zgodnie z propozycją pomysłodawcy – mieszkańca okolicy.

UM Łódź

Park na osiedlu Radogoszcz Zachód (dzielnica Bałuty)

REKLAMA

Mieszkańcy domków jednorodzinnych mogą odetchnąć z ulgą. Chociaż w pobliżu będzie przechodzić droga łącząca trasę S14 z Łodzią, ten fakt nie powinien być już dla nich problemem. Wszystko dzięki temu, że pomiędzy ruchliwą ulicą a osiedlem powstanie park leśny, który będzie chronić mieszkańców przed hałasem oraz spalinami. Obszar o powierzchni 4 ha jeszcze nie ma nazwy. Wybiorą ją łodzianie w specjalnie przygotowanym głosowaniu. Przecież park będzie należeć do nich, a nikt tak dobrze nie zna tej zielonej wyspy jak oni.

UM Łódź

Źródło: UM Łódź

Zdjęcie główne: zdjęcie ilustracyjne

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA