Brytyjski deweloper wybuduje we Wrocławiu centrum logistyczne

Brytyjski deweloper wybuduje we Wrocławiu centrum logistyczne

Wrocław
REKLAMA

Przy ulicy Bierutowskiej powstanie nowoczesny obiekt magazynowo-logistyczny o powierzchni powyżej 43 tys. mkw. Wybuduje go na terenie należącym do Polskiego Holdingu Nieruchomości brytyjski deweloper Segro. Obie firmy utworzą spółkę celową - zgodę wydał właśnie prezes UOKiK.

Na mocy umowy pomiędzy firmami, blisko jedną trzecią obszaru przy ul. Bierutowskiej należącego do Grupy PHN (ok. 30 ha) zajmą obiekty SEGRO. Inwestycja realizowana jest w formie partnerstwa biznesowego pomiędzy spółkami.

- Grupa PHN S.A. posiada łącznie ponad 1300 ha niezabudowanych działek. Na części z nich planujemy realizację podobnych inwestycji o charakterze logistycznym. W związku z tym jesteśmy otwarci na współpracę w formie partnerstwa biznesowego z wyspecjalizowanymi graczami rynkowymi, m.in. takimi jak SEGRO - mówi Wojciech Papierak, Prezes Grupy PHN SA.

Firma SEGRO wybuduje przy ul. Bierutowskiej nowoczesny obiekt magazynowo-logistyczny o powierzchni użytkowej około 43 000 mkw.

- Nasza ekspansja we Wrocławiu związana jest z rosnącym zapotrzebowaniem na nowoczesne powierzchnie magazynowe w tym rejonie. Dlatego możliwość współpracy z Polskim Holdingiem Nieruchomości dysponującym atrakcyjną działką w stolicy Dolnego Śląska uznaliśmy za bardzo korzystne rozwiązanie biznesowe - dodaje Magdalena Szulc, Dyrektor SEGRO na Europę Centralną.


Grupa Polski Holding Nieruchomości tworzy grupę spółek, która zajmuje się m.in. wynajmem, sprzedażą i administrowaniem nieruchomości. Spółka, której 100% akcjonariuszem jest Skarb Państwa, powstała w lipcu 2011 roku poprzez wniesienie trzech spółek z sektora nieruchomości: Polski Holding Nieruchomości S.A., INTRACO S.A. oraz BUDEXPO Sp. z o.o.

Grupa PHN S.A. dysponuje obecnie ponad 180 nieruchomościami na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Pruszkowie, Parzniewie, Kołbaskowie, Lućmierzu, Lewandowie) oraz bankiem ziemi o powierzchni ok. 1300 ha.

SEGRO jest deweloperem nowoczesnej powierzchni biznesowej w Europie. Spółka posiada status firmy Real Estate Investment Trust (''REIT'') i jest notowana na giełdzie w Londynie. Grupa SEGRO świadczy swoje usługi 1 600 klientom z różnych sektorów przemysłu działającym na całym świecie. Zgodnie ze stanem na 30 czerwca 2011 roku firma posiada 5,5 mln m2 powierzchni biznesowej i roczny przychód z czynszu o wartości 340 mln funtów.

Spółka rozpoczęła swoją działalność w Europie Centralnej na początku 2006 roku. Obecnie deweloper prowadzi inwestycje w Gdańsku, Gliwicach, Łodzi, Ostrawie, Poznaniu, Pradze, Strykowie, Tychach i Warszawie.

REKLAMA
Autor: tm, inf. prasowa

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA