Na dachu Ratusza pojawili się robotnicy. Zobacz co robią

Na dachu Ratusza pojawili się robotnicy. Zobacz co robią

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Blisko cztery miesiące jedna z wieżyczek na wrocławskim Ratuszu pozbawiona była ozdobnego kwiatonu - tyle czasu trwała jego renowacja. W poniedziałek 27 lutego na dachu Ratusza pojawili się robotnicy, którzy montowali drewniany trzon. W ciągu kilku najbliższych dni z powrotem zawiśnie na nim kwiaton.

Kwiaton wieńczący ostrosłupowy hełm wieżyczki nad południowo-wschodnim ryzalitem, czyli wykuszem narożnym pod koniec ubiegłego roku niebezpiecznie się przechylił. Podjęto więc decyzję o jego demontażu - doszło do tego na początku listopada 2011 r.

Pierwotnie renowacja kwiatonu miała potrwać kilka dni. A zajęła blisko cztery miesiące.


- Trwało to tyle czasu, gdyż firma, która miała przeprowadzić renowację, ostatecznie zrezygnowała z tego zlecenia. Musieliśmy wieć szukać kolejnego specjalistycznego przedsiębiorstwa, które podjęłoby się tego zadania. Potem przeprowadzenie prac uniemożliwiał jarmark bożonarodzeniowy, a w styczniu na przeszkodzie stanęły siarczyste mrozy - tłumaczy Aleksandra Mańczyńska, zastępca dyrektora ds. administracyjnych w Muzeum Miejskim Wrocławia.

W poniedziałek na wieżyczce montowano nowy, drewniany trzon. Odnowiony kwiaton, różniący się od bliźniaczej sterczyny na hełmie południowo-zachodnim dodatkiem w postaci blaszanej chorągiewki zawiśnie na nim z powrotem w ciągu najbliższych dni.

REKLAMA
Autor: tm

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA