Na Wyspę Opatowicką łodzią nie dopłyniemy. Park linowy będzie okresowo zamknięty

Na Wyspę Opatowicką łodzią nie dopłyniemy. Park linowy będzie okresowo zamknięty

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Pomysł, aby wrocławianie na Wyspę Opatowicką w trakcie remontu Jazu Opatowickiego dopływali łodzią motorową spalił na panewce - władze miasta wycofały się z tej inicjatywy. Funkcjonujący na wyspie park linowy będzie okresowo zamykany. Najbliższe przerwy w działalności parku zaplanowano na połowę czerwca.

O pomyśle urzędników, którzy chcieli aby wrocławianie w trakcie remontu Jazu Opatowickiego dopływali na Wyspę Opatowicką łodzią motorową pisaliśmy w kwietniu. W ten sposób klienci mieliby docierać do parku linowego. Przeprawę miał zorganizować magistrat.

- Chcemy, żeby na wyspę kursowała łódź motorowa, a bilet do parku linowego byłby jednocześnie biletem na łódź – mówiła w kwietniu Julia Wach z biura prasowego magistratu.

Udało nam się ustalić, że miasto jednak wycofało się z tego pomysłu, a park linowy działający na wyspie będzie okresowo zamykany.


- Ze względu na roboty na Jazie Opatowickim, park linowy będzie zamknięty między 11 a 15 czerwca i 25 a 29 czerwca. W pozostałe dni bez problemu można dostać się na Wyspę Opatowicką i skorzystać z atrakcji parku – tłumaczy Ewa Szymczak-Korusiewicz z Wrocławskie Centrum Sportu, Hippiki i Rekreacji.

Co prawda istnieje jeszcze jedna droga na wyspę, ale zdaniem przedstawicieli Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej przechodzenie tamtędy jest niebezpieczne.

- Kładka technologiczna nie zapewnia odpowiedniego bezpieczeństwa i nie chcemy, żeby wrocławianie nią chodzili – mówi Magdalena Łońska z RZGW.

REKLAMA
Autor: tm

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA