Wrocław najpopularniejszym miastem wśród firm planujących nowe inwestycje w Polscefot. Jakub Zazula

Wrocław najpopularniejszym miastem wśród firm planujących nowe inwestycje w Polsce

Orzech
Orzech
REKLAMA
Największym zainteresowaniem wśród firm, które planują inwestycje w rozwój w Polsce, cieszy się Wrocław. Tak wynika z najnowszego badania BEAS (Business Environment Assessment Study), zostało zrealizowane przez Antal metodą CAWI wśród szefów 809 firm w Polsce w IV kwartale 2020 roku. Trzecia już edycja badania odsłania plany inwestycyjne przedsiębiorstw na lata 2021-2022.
Okazuje się, że wzrósł odsetek firm je deklarujących o 8% w stosunku do poprzedniej edycji badania przeprowadzonego w 2019 roku. Najczęściej przedsiębiorcy zamierzają rozwijać produkty i usługi (57%) oraz zadbać o innowacje technologiczne (54%).
Przedstawiciele branży SSC/BPO planują zainwestować głównie w kapitał ludzki (58%) oraz w rozwój produktów i usług w portfolio firmy (54%). Natomiast 43% badanych twierdzi, że inwestycje będą dotyczyły głównie nowych technologii, a 13%, że środki poświęci na rozwój geograficzny firmy, czyli najczęściej na migrację kolejnych procesów biznesowych. Centra usług wspólnych i outsourcingu są liderami w zakresie tworzenia nowych wakatów. 

Miasta popularne wśród inwestorów

13% badanych planuje inwestycje w rozwój regionalny. Największym zainteresowaniem cieszą się takie miasta jak: Wrocław (28% wskazań), Warszawa (24% wskazań) oraz Kraków (20%). W tym roku na czoło wysuwają się również Katowice (19% wskazań).
REKLAMA
antal.pl

O badaniu:

Badanie "Business Environment Assessment Study" zostało zrealizowane metodą CAWI wśród szefów 809 firm w Polsce w IV kwartale 2020 r. Cykl raportów dedykowanych głównym ośrodkom miejskim w Polsce ma na celu opis rzeczywistości biznesowej, w jakiej funkcjonują firmy. Materiał pozwala spojrzeć na polski rynek z perspektywy biznesu i wskazać główne trendy w rozwoju ekonomicznym przedsiębiorstw. Raport przygotowywany co roku, zawiera informacje dotyczące poziomu wynagrodzeń specjalistów i menedżerów na polskim rynku. 
Źródło: ANTAL

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA