Naprzeciwko Sky Tower stanie 14-piętrowy biurowiec. Tak ma wyglądać źródło: mat. inwestora/i2 Development

Naprzeciwko Sky Tower stanie 14-piętrowy biurowiec. Tak ma wyglądać

Wrocław, WIZUALIZACJE
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
W miejscu przedwojennej kamienicy, w której mieścił się kiedyś urząd pracy, stanie 14-piętrowy biurowiec Wielka 27. Inwestor – firma i2 Development – właśnie ujawnił szczegóły całego projektu. Obiekt ma być gotowy na początku 2019 roku.
O inwestycji biurowej przy zbiegu ulicy Wielkiej i Powstańców Śląskich pisaliśmy niedawno. Mówił o niej też w wywiadzie dla naszego portalu Marcin Misztal, wiceprezes i2 Development.
– Warunki zabudowy, które otrzymaliśmy, pozwalają na wzniesienie budynku o wysokości do 64 metrów – tłumaczył Misztal.
REKLAMA
Teraz poznaliśmy szczegóły całego przedsięwzięcia, które inwestor zaprezentował na swojej stronie internetowej.
Liczący 14 pięter biurowiec Wielka 27 będzie najwyższym budynkiem biurowym we Wrocławiu. Szklana elewacja z zaokrąglonymi narożnikami doda lekkości strzelistej bryle budynku i doskonale doświetli powierzchnie najmu okalające centralnie zaprojektowany trzon komunikacyjny i sanitarny – czytamy na stronie dewelopera.Na każdej kondygnacji znajdzie się od 600 do 700 metrów kwadratowych powierzchni biurowej typu open-space, do dowolnej aranżacji przez przyszłych najemców.

Zewnętrzne ściany będą w całości przeszklone, z wysokimi od podłogi do sufitu, uchylnymi kwaterami okiennymi z podwójnym szkleniem niwelującym hałas dobiegający z ulicy. Część biur posiadać będzie wyjście na taras do wyłącznej dyspozycji najemcy – wyliczają przedstawiciele i2 Development.Recepcja znajdzie się w
 reprezentacyjnym, wysokim na dwie kondygnacje holu wejściowym.

Łączna powierzchnia biurowa wyniesie prawie 8833 metrów kwadratowych, a handlowa  ponad 336 metrów kwadratowych. W budynku znajdzie się 15 kondygnacji naziemnych, 4 kondygnacji podziemne, 114 miejsc postojowych w garażu podziemnym oraz 5 szybkobieżnych wind osobowych.


Będzie to kolejne przedsięwzięcie biurowe tego dewelopera. Aktualnie i2 Development realizuje we Wrocławiu trzy inne inwestycje biurowe – Nowy Alexanderhaus i The Place w ramach Bulwaru Staromiejskiego oraz Twelve przy ulicy Oławskiej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA