Osiedla pełne zieleni

Osiedla pełne zieleni

Wrocław
Maxymil_yan
Maxymil_yan
REKLAMA

Osiedle, na którym żyjesz, nie musi być betonową dżunglą. Odpowiednio zaprojektowane może stać się prawdziwą oazą zieleni.

 

Od kilku lat deweloperzy zdecydowanie zmienili podejście do swoich Klientów. Wcześniej, za sprawą boomu mieszkaniowego, właściwie każdy inwestor miał pewność, że sprzeda oferowane mieszkania. Niewielu więc przykładało wagę do szczegółów budowy, takich jak lokalizacja czy otoczenie.


Marketing wartości

To już przeszłość. Teraz to potencjalny klient ustala warunki, ma bowiem do wyboru mnóstwo inwestycji, a zdecyduje się na tą, w której będzie czuł się najlepiej. To oczywiście pojęcie dość nieostre, bowiem każdy posiada odmienną hierarchię potrzeb i wartości, jednak większość zainteresowanych kupnem mieszkań w mieście kieruje się podobnymi kryteriami.

 

Przede wszystkim chodzi o miejsce, w którym powstaje osiedle. Przyszłym mieszkańcom zależy na tym, by żyć relatywnie blisko centrum miasta lub przynajmniej w świetnie skomunikowanej okolicy, a jednocześnie delektować się ciszą i spokojem. Ważna jest także dostępność punktów usługowych, przychodni i zakładów opieki zdrowotnej oraz placówek oświatowych, by dzieci nie musiały dojeżdżać do szkół.

REKLAMA

 

Te cechy łączy się z tzw. marketingiem wartości, za pomocą którego buduje się tożsamość osiedla, a tym samym zwiększa przywiązanie mieszkańców do miejsca. Odwołuje się do wartości, takich jak wspólnota czy poczucie bezpieczeństwa.


Zieleń w środku miasta

Niezwykle istotnym aspektem dla kupujących jest bliskość zieleni. Betonowe osiedla, których jedynym elementem zielonym była elewacja to już przeszłość. Dziś każdy inwestor musi tak zagospodarować teren, by znalazły się na nim nie tylko miejsca czynnej rekreacji czy place zabaw dla dzieci, ale również drzewa, krzewy, trawniki kwietniki i żywopłoty. Przykładem może być deweloper Wrocław Temar, który każdą inwestycję rozpoczyna od dokładnego rozplanowania całego osiedla i wyraźnego wydzielenia obszarów, które w przyszłości obrosną roślinnością.

 

Tworzenie zielonych skwerów przy osiedlach podnosi komfort życia mieszkańców. Drzewa i krzewy doskonale wyłapują zanieczyszczenia oraz tłumią hałas. Pozytywnie wpływają na samopoczucie oraz mają korzystny wpływ na zdrowie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA