Promenady Wrocławskie – etap I z pozwoleniem na budowę

Promenady Wrocławskie – etap I z pozwoleniem na budowę

Wrocław
REKLAMA

Pierwszy budynek mieszkalny Promenad Wrocławskich, nowej dzielnicy w centrum Wrocławia, uzyskał pozwolenie na budowę. Rozpoczęcie prac planowane jest na I kwartał 2012 roku. Za całość inwestycji odpowiada wrocławski deweloper Vantage Development S.A.

 

Uzyskanie pozwolenia na budowę pierwszego budynku mieszkaniowego dzielnicy to wielki moment dla inwestora. Dzięki temu zainaugurowana zostanie część kompleksu, którą tworzyć będzie 2 000 nowoczesnych mieszkań. 


Pierwszy budynek mieszkaniowy dzielnicy to I etap inwestycji Promenady Wrocławskie o takim przeznaczeniu. W  jego ofercie znajdzie się 248 lokali o powierzchni od 30 do 95 m2. Mieszkania nowoczesnego, sześciopiętrowego obiektu będą przestronne i funkcjonalne, każde z balkonem lub tarasem. Na parterze zostały zaprojektowane lokale usługowe z wejściem z poziomu ulicy. Budynek będzie wyposażony w podziemny parking na 215 pojazdów oraz naziemne miejsca parkingowe ze specjalną strefą wydzieloną dla mieszkańców. Dopełnieniem przestrzeni będzie starannie zaplanowana zieleń dziedzińca zabudowy oraz plac zabaw dla najmłodszych.
 
 

Promenady Wrocławskie Etap I będzie usytuowany w dogodnej lokalizacji, w pobliżu punktów handlowych i usługowych oraz dróg prowadzących do tras wyjazdowych w kierunku Poznania i Warszawy. Zakończenie jego budowy planowane jest na III kwartał 2013 roku. Projekt architektoniczny opracowała pracownia ASPA z Wrocławia.

 

REKLAMA

– Mieszkania Promenad Wrocławskich Etap I znajdują się w sprzedaży od jesieni. Deweloper, do końca bieżącego roku, proponuje wykończone lokale pod klucz w cenie od 179 tys. zł. brutto – mówi Joanna Wojciechowska, dyrektor sprzedaży i marketingu Vantage Development SA. – Szeroka gama oferowanych mieszkań oraz ich komfortowe i funkcjonalne projekty umożliwią idealne dopasowanie miejsca zamieszkania do indywidualnych upodobań. Wśród oferowanych mieszkań 1-, 2-, 3-, i 4 pokojowych są również te z widokiem na Starą Odrę – dodaje Joanna Wojciechowska.


---

Teren Promenad Wrocławskich sąsiaduje m.in. z zabytkowym Starym Miastem. Inwestycja ma być nową, integralną z otoczeniem, dzielnicą miasta. Multifunkcjonalne rozwiązanie urbanistyczne zabudowy, wyodrębnione strefy - mieszkaniowo-usługowa i biurowa oraz tereny zielone, w tym trzy parki, gwarantują samowystarczalność dzielnicy oraz jej niewątpliwą atrakcyjność. To realizacja wizji miasta w mieście. Wzdłuż nabrzeża Kanału Miejskiego Odry, przy którym zlokalizowana jest inwestycja powstanie ogólnodostępna, nowocześnie i gustownie zaaranżowana promenada  z restauracjami oraz przystanią dla łodzi i kładką łączącą dzielnicę z nadrzecznym wałem. Cała dzielnica Promenady Wrocławskie - 20 budynków, około 2 000 nowoczesnych mieszkań o powierzchni od 28 do 150 m2 oraz około 80 000 m2 biur - będzie realizowana etapami przez okres około 10 lat. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się już w drugiej połowie 2013 roku.

 

Od czerwca 2011 trwa realizacja budynku usługowo-biurowego Promenady Epsilon, o łącznej powierzchni wynoszącej 6670m2. Data oddania obiektu do użytkowania zaplanowana została na koniec II kwartału przyszłego roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA