Savills wyznaczony do komercjalizacji biurowca Zita we Wrocławiu

Savills wyznaczony do komercjalizacji biurowca Zita we Wrocławiu

Wrocław
REKLAMA

Savills, międzynarodowy doradca na rynku nieruchomości, został agentem wiodącym, odpowiedzialnym za komercjalizację wrocławskiego biurowca Promenady ZITA. Budowa pierwszego etapu rozpoczęła się w sierpniu tego roku i zostanie ukończona w 4Q 2014 roku. Projekt realizuje Vantage Development S.A., wrocławski deweloper notowany na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

 

Promenady ZITA to nowoczesny budynek klasy A o powierzchni biurowej 22 110 m2, zlokalizowany w centrum Wrocławia, pomiędzy ulicami Trzebnicką i Jedności Narodowej. ZITA została zaprojektowana przez znaną wrocławską pracownię projektową Maćków, zgodnie z wymogami certyfikatu LEED Gold, z wykorzystaniem sprawdzonych rozwiązań i nowoczesnych technologii przyjaznych środowisku.


„ZITA to trzeci projekt biurowy realizowany przez nas we Wrocławiu. Ta inwestycja jest częścią dużego parku biurowego, który został zaprojektowany z myślą o dynamicznie rozwijających się firmach, które planują dalszą ekspansję na wrocławskim, jak również dla nowych firm, które chcą rozpocząć działalność na jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków regionalnych w Polsce”, mówi Henryk Wojciechowski, Dyrektor Rozwoju i Komercjalizacji Vantage Development.

REKLAMA


“Funkcjonalny projekt architektoniczny budynku z zielonym patio i małą architekturą, wpisany w spójną koncepcję Promenad Wrocławskich, jest z pewnością największym atutem inwestycji. Dołożymy wszelkich starań, żeby komercjalizacja ZITY i nasza współpraca z Vantage Development przebiegały pomyślnie”, mówi Tomasz Buras, Dyrektor Działu Powierzchni Biurowych w Savills.

 

Inwestycja Promenady ZITA jest prowadzona w ramach wielofunkcyjnego kompleksu Promenady Wrocławskie, obejmującego 15 hektarowy obszar wzdłuż Odry, oddalony zaledwie o 2 km od Rynku. W przeciągu najbliższych kilku lat powstanie na tym terenie nowa dzielnica Wrocławia obejmująca 2500 mieszkań oraz 90 000 m2 biur. Wcześniej w tej lokalizacji ukończono i z powodzeniem skomercjalizowano pierwszy budynek biurowy Promenady Epsilon.


Do końca 2013 roku zakończony zostanie I etap mieszkaniowy obejmujący 248 mieszkań, a kolejny II już etap z 220 mieszkaniami właśnie zaczął być realizowany.

Komentarze (0)

Napisz komentarz