Wrocławskie Mieszkania sprzedają siedzibę. Wśród chętnych ogólnopolscy deweloperzyźródło: UM Wrocławia

Wrocławskie Mieszkania sprzedają siedzibę. Wśród chętnych ogólnopolscy deweloperzy

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
Reja 55
adresWrocław, Reja 53-55
inwestorDEVELIA S.A.
projektantTomasz Ziaja Architektura
REKLAMA
LC Corp, Dom Development, a także GC Deweloper – to trzej z ośmiu podmiotów zainteresowanych nieruchomością przy ulicy Mikołaja Reja. Miejska spółka planuje też zbycie biura obsługi klienta przy Curie-Skłodowskiej. Oba tereny nie są objęte planami miejscowymi.
Wrocławskie Mieszkania Sp. z o.o. postanowiły w I kwartale tego roku sprzedać siedzibę przy ul. Mikołaja Reja 53-55. Zaprosiły wówczas chętnych do negocjacji, ustalając przedtem minimalną kwotę, poniżej której nie pozbędą się nieruchomości. Do czasu zakończenia negocjacji nie zdradzają, gdzie przeniosą biura.
Wynika to z przyjętej polityki wewnętrznej spółki i ujednoliconej komunikacji w zakresie informowania o podejmowanych działaniach o charakterze strategicznym – informuje nas Katarzyna Galewska z Wrocławskich Mieszkań.
Do pierwszego etapu negocjacji zakwalifikowało się dwunastu zainteresowanych. Zostało ich ośmiu. Wśród nich jest trójka deweloperów (LC Corp S.A., Dom Development S.A. oraz GC Deweloper Sp. z o.o.), dwie firmy z innych branż (JWM Kancelaria Radcy Prawnego i IT Usługi Serwisowe Sp. z o.o.), a także trzy osoby fizyczne.
UM Wrocławia

Brak planu miejscowego

Powierzchnia działek nr 21/1 i 29/5 wynosi 1326 mkw. Znajduje się na nich biurowiec z lat 60. XX wieku o jednej/dwóch kondygnacjach. Teren nie jest objęty planem miejscowym. Zgodnie ze studium ukierunkować i kierunków zagospodarowania przestrzennego należy do śródmiejskich zespołów urbanistycznych.
Nieruchomość położona jest w atrakcyjnej części miasta ze względu na lokalizację, dobre skomunikowanie z wylotowymi trasami z Wrocławia oraz łatwy dostęp do komunikacji publicznej – piszą w ofercie urzędnicy.
UM Wrocławia
REKLAMA

Biuro obsługi klienta również na sprzedaż

Wrocławskie Mieszkania zamierzają sprzedać na drodze negocjacji również biuro obsługi klienta przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 63a. Powierzchnia działki nr 48/4 wynosi 813 mkw. Znajdują się na niej dwa budynki: trzykondygnacyjny biurowiec z około 1925 roku i garaż. Żaden plan miejscowy nie obejmuje tego terenu. W studium jest oznaczony jako akademicki zespół urbanistyczny (tuż obok rozciąga się kampus Politechniki Wrocławskiej).
Nieruchomość przy ulicy Marii Curie-Skłodowskiej 63a znajduje się w atrakcyjnej części miasta ze względu na strefę śródmiejską oraz dobre warunki parkingowe – przekonują Wrocławskie Mieszkania.
UM Wrocławia
UM Wrocławia

Siedziba MPK też trafi w prywatne ręce

Sprzedaż siedziby planuje też Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu, o czym informowaliśmy w czerwcu. Zamierza przenieść swoją administrację do przyszłej zajezdni. O jej powstaniu pisaliśmy w tym samym miesiącu.
fot. investphoto.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz